25. 8. 2011 | Pavel Buňat

Havlíčkův Brod vyhrál šestý zápas v řade, Hradec Králové zdolal těsným výsledkem

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Čtvrteční utkání v Kotlině mezi Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové mělo zajímavý náboj. Zatímco domácí se vezou na vítězné vlně, Východočeši v přípravě ještě nevyhráli. A neuspěli ani v Kotlině. Po vyrovnané bitvě se radovali Rebelové, kteří si vypracovali ve druhé třetině dvougólový náskok. Hradečtí snížili na rozdíl jediné branky, a o vítězi tak musela rozhodnout až závěrečná hra bez brankáře. V té se přes celé hřiště trefil Jan Pavlík a udělal zápasu konečnou podobu - 3:1.

Havlíčkův Brod do utkání nastoupil se zbrusu novou posilou. Dres Rebelů nově oblékl obránce z Komety Brno Jaroslav Koma, který na Vysočině bude hostovat do konce sezony. V kádru se navíc vůbec poprvé před domácím publikem objevil Jan Semorád. Mezi tři tyče se postavil Jaroslav Suchan, na druhé straně kluziště Ladislav Koutský.

Opatrná první třetina branku nepřinesla

Po vlažném úvodu do utkání se k první střele odhodlal až na konci třetí minuty hradecký Jan Berger, jeho projektil ale Suchanovu svatyni neohrozil. Hned následující akce byla mnohem nebezpečnější. Puku se tentokrát chopili Rebelové, Vondráček zpoza branky našel volného Knotka, tomu však střela příliš nesedla a skončila pouze na betonu Ladislava Koutského.
První početní výhodu si vyzkoušeli domácí v páté minutě – hákováním se provinil Moskal. Přesilovka mnoho šancí pro Rebely nepřinesla, naopak zahrozili hosté. Po Bláhově nebezpečném brejku musel zasahovat Suchan betonem. Krátce po skončení přesilové hry se vylučovalo znovu. Knotek kolenem trefil Mičulku a nemohlo následovat nic jiného než dvouminutový trest. Ale opět to byl tým v oslabení, kdo si vypracoval gólovou šanci. Fiedler bravurně přebruslil všechny své protihráče, zkoušel se obtočit kolem branky a puk si do vlastní sítě málem srazil jeden z královéhradeckých zadáku. Naštěstí pro hosty projel puk pouze skrze brankoviště.

Suchan zasahuje
V polovině první třetiny se zbytečným útočným faulem provinil havlíčkobrodský Sova. Hradec Králové ale za celé dvě minuty nevystřelil mezi tři tyče. Ve čtrnácté minutě dvakrát hlavu svému soupeři zamotal Pavel Musil, který ukázal skvělé bruslařské schopnosti. Na jeho rychlost byli hosté krátcí, a tak Tomáš Bláha sáhl k faulu. Hra ve čtyřech jako by vyhovovala Zdeňku Kubicovi, jenž po brejku podél pravého mantinelu dvakrát nebezpečně zahrozil. Ihned poté šel Hradec do tří, za zdržování hry byl vyloučen Čáp. Velkou šanci měl Němec, k němuž se odrazil od mantinelu puk a havlíčkobrodský útočník mohl střílet k odryté pravé tyči. Skákavý touš ale nezpracoval.

V poslední minutě ještě Suchanovu lapačku vyklepal Kadlec, to byla ale z první části vše. Oba celky odehrály opatrnou třetinu, v níž jsme branku neviděli.

Ve druhé části padly tři góly

První gólovou šanci měli ve druhé třetině domácí. Polodna z otočky od levého mantinelu poslal puk na branku, kde šikovně nastavil hokejku Musil. Puk proletěl nad horní tyčkou. Obrovskou příležitost měl o minutu později Jonáš. Křížnou přihrávkou od levého kruhu ho skvěle našel Němec. Proti Jonášovi ale pohotově vyjel brankář Koutský a prakticky mu znemožnil vystřelit.
Ke slovu se znovu dostal Hradec a Mičulka měl nejspíš dosud největší příležitost v utkání. Nikým nehlídaný se objevil u branky, obdržel puk a po jeho střele se Suchan lapačkou natahoval marně, domácí však měli štěstí, protože puk skončil pouze na boční síťce. Vzrůstající aktivita hostů přinesla další vyloučení, za katr putoval americký zadák Yindiphol. Rebelové oslabení přečkali bez úhony.

V devětatřicáté minutě nebezpečně zahrozil Bláha, jeho tvrdá střela z oblasti levého kruhu skončila v náruči připraveného Suchana. V čase 30:20 se Kotlina dočkala první branky! Po vhazování v útočném pásmu Rebelů se k puku dostal JAN PAVLÍK, který si vybruslil až na vrchol kruhu a svojí tvrdou střelu umístil pod Koutského vyrážečku – 1:0.
Polodna doklepává puk do sítě
O minutu později mohli domácí vést už o dvě branky. Na Vondráčkovu dlouhou nahrávku se před brankou natáhl Knotek a Koutský vytáhl parádní zákrok – puk betonem srazil do rohu. Jenže za další minutu už Koutský lovil puk v brance podruhé. Po tvrdé ráně Kostourka, kterou hradecký gólman vyrazil před sebe, se puk dostal na hokejku Pavla Musila, jenž pohotově touš protlačil až na PETRA POLODNU, a ten puk doklepl do sítě.

Hradec se pokusil o odpověď a po klasické souhře v útočném pásmu od modré pálil Hendrych, narazil však znovu na připraveného Suchana. Nesportovním chováním se poté provinil Vladislav Kubeš, za což obdržel desetiminutový osobní trest. V sedmatřicáté minutě vyslal Morava do úniku Kostourka. Mrštný útočník zkusil blafák do bekhendu, Koutský ale skvěle utěsnil prostor u levé tyčky, a zabránil tak třetímu gólu, od něhož nebyli domácí daleko.
Situaci tři na jednoho špatně vyřešil Ondřej Látal. Vybruslil až na úroveň brankové čáry a přihrávkou vzduchem se snažil najít své dva dobře najíždějící spoluhráče. To ale skvěle vystihl Suchan a letící puk ukryl do lapačky.

Poslední akce druhé periody skončila gólem Východočechů! Budínský předal puk PATRIKU MOSKALOVI, který se okamžitě obtočil kolem branky a překvapil Suchana pohotovou střelou k tyči – 2:1!. Do konce dvacetiminutového limitu zbývalo pouze pět vteřin.

Rozhodlo se až v závěrečné power-play

Po třiceti odehraných vteřinách ve třetí třetině se hrubostí provinil Lukáš Mičulka. Přesilová hra trvala jen několik desítek vteřin – Knotek vrazil Kubicu na hrazení. Ve zkrácené přesilovce nejprve tvrdě do Suchanovy lapačky pálil Karlíček, poté si havlíčkobrodský brankář příliš vyjel z branky a Moskal mohl zasunout kotouč do zcela odkryté klece. Neposedný touš ale nedokázal zkrotit včas.
Ve čtyřicáté páté minutě si Sova dopomohl podražením, a Východočeši tak měli k dispozici další přesilovou hru. Další pumelici od modré vyslal Karlíček a Mičulka se poté dostal před brankou do zajímavé pozice. První střelu pokryl Suchan a Mičulkův pokus mířil mimo havlíčkobrodskou svatyni.

V pokračující hře pět na pět Rebelové zvýšili svojí aktivitu, což vyústilo nedovoleným bráněním Jiřího Kadlece. Domácí začali početní výhodu sympaticky. Soupeře uzavřeli v klasickém přesilovkovém zámku a nebezpečně od modré pálil Koma. Koutský ukázal pohotovou lapačku. Havlíčkův Brod odehrál pouze minutu z přesilové hry a za katr po zbytečném hákovaní putoval Ladislav Rytnauer. Zkrácené oslabení odehráli svěřenci Petra Nováka velmi dobře. I ve čtyřech hráčích dokázali Východočechy zatlačit v jejich obranném pásmu, a dokonce se dostali i k ohrození branky. Velkou zásluhu na tom měla dvojice Němec – Semorád.
Dvougólový střelec Jan Pavlík
Po souboji u mantinelu v 56. minutě se z ledu těžko zvedal Zdeněk Kubica. Naštěstí nešlo o nic vážného a královéhradecký forvard se mohl vrátit ke hře. Po buly v útočném pásmu domácích se ke střele z otočky z mezikruží dostal Jan Semorád a Koutský musel vytáhnout reflexivní zákrok betonem.

Šedesátiminutový limit se pomalu začal chýlit ke konci a hra se pořádně přiostřila. V 59. minutě po srážce ve středním pásmu zůstal ležet Zdeněk Čáp. Na střídačku nakonec odjel sám, a to i přesto že zprvu jeho zdravotní stav nevypadal vůbec dobře. Rebelům se následně naskytla příležitost přečíslení tři proti jednomu. Vondráček volil přihrávku vzduchem a Semorád před Koutským promáchl.
Třicet vteřin před koncem normální hrací doby sáhli Východočeši ke hře bez brankáře a za dalších dvacet vteřin si hostující trenéři vzali oddechový čas. Vhazovalo se před Suchanem a Polodna vyhrál důležité buly. K puku se dostal JAN PAVLÍK, bez rozpaků jej napálil pryč ze třetiny a se šťastnou tečí o mantinel ve středním pásmu se doklouzal až do odkryté klece! Havlíčkův Brod tak zvítězil 3:1 a velký podíl na tom má právě Jan Pavlík, který se zaskvěl dvěma góly.

Samostatné nájezdy

Ze samostatných nájezdů vzešli vítězně, stejně jako před týdnem, hokejisté Hradce Králové. Za domácí se trefil pouze Jan Semorád, a to až ve třetí sérii. Naopak z Východočechů skórovali všichni tři exekutoři. Ondřej Poživil mazaně rozhýbal Suchana a podobně jako on svůj úspěšný nájezd provedl i Ladislav Jindřich. A blafák se zakončením k tyči volil Václav Čížek a i on byl úspěšný.

přát.. kolo, čtvrtek 25.8.2011 od 17:30
ZS Kotlina
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Havl. Brod - Hr. Králové

Branky a nahrávky: 31. Pavlík (Voj. Němec), 34. Polodna (Musil, Kostourek), 60. Pavlík (Polodna) - 40. Moskal (Budínský, Kubica). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 258. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Suchan (Neruda) - Poskočil, A. Jelínek, Sova, Morava (C), Zítka, Pavlík, Koma, Novotný, Yindiphol - Vondráček, Knotek, Musil, Jonáš, Zábranský, Kostourek, Rytnauer, Hadrava, Semorád, Fiedler, Polodna, Voj. Němec.