22. 1. 2017 | Ladislav Vácha

Juniorka dostala lekci z produktivity a doma podlehla Litomyšli

Mladí Bruslaři měli před domácí bitvou s Litomyšlí velkou motivaci. Kdyby první tým tabulky porazili, vyhoupli by se místo něj do čela a zajistili by si účast v play-off. Do utkání však šli v oslabené sestavě, chyběli jim kapitán Vladimír Szilva a obránce Dušan Mendl. Východočeši začali lépe, a i když po první třetině platil pro domácí nadějný stav 1:2, soupeř v prostřední části odskočil na dvoubrankový rozdíl a ve třetí periodě už vedl dokonce 1:5. Parta z Kotliny však nesložila zbraně a dotáhla se na rozdíl dvou gólů. Hosté už si však cennou výhru a tři důležité body utéct nenechali, v 58. minutě upravili na konečných 3:6 a závěrečné drama už tak nedopustili. Z brodského tábora se dvakrát zapsal do střelecké listiny David Bušek (na snímku) a jeden gól vsítil Tomáš Cejpek.

Hosté brzy získali na své hole potřebný klid, když se rychle dostali do vedení. Ve 3. minutě narýsoval Tomáš Mečiar skvělý pas do jízdy Michalu Skoumalovi, jenž v samostatném úniku sice nastřelil gólmana Adama, ale dostal druhou šanci a z dorážky už se nemýlil. Mladí Bruslaři mohli odpovědět při přesilovce, ale Litomyšl se ubránila a při hře 5 na 5 jim odskočila na rozdíl dvou gólů. Michal Musil předal puk Michalu Budinovi, který si zpoza brány vybruslil do lepší palebné pozice a nenápadnou střelou zaskočil brankáře Adama. Havlíčkův Brod využil až svou třetí hru v početní převaze. David Bušek od modré čáry vyprášil betony gólmana Kalouska, a i když Lukáš Vala z dorážky neuspěl, protlačil puk do sítě důrazný Tomáš Cejpek.

Zatímco konec úvodní dvacetiminutovky odehráli domácí velmi dobře, první půlka prostřední části se jim vůbec nepovedla. Už v úvodu 2. třetiny oprášil Tomáš Mečiar osvědčenou spolupráci s Michalem Budinou, jemuž předložil další perfektní nahrávku, a útočník hostů tváří v tvář brankáři Adamovi uspěl znovu, když ho prostřelil k jeho pravé tyčce. A to nebylo vše, v čase 29:30 udeřilo znovu. David Barkóci nabil Ondřeji Starému na okraj pravého kruhu a povedený projektil doplachtil ke vzdálenější tyčce, po čemž brankář Adam přepustil místo svému kolegovi Kekulovi. Parta z Kotliny mohla snížit při další přesilovce, ale tu nesehrála podle svých představ.

Broďáci chtěli ve třetí periodě utkání ještě zdramatizovat, ale jejich plán brzy dostal velkou trhlinu. Tomáš Cejpek si v samostatném úniku sice položil brankáře Kalouska na led, ale nepropasíroval kus černé gumy za jeho záda. Litomyšl založila rychlý protiútok, usadila se v útočném pásmu a z mírného úhlu na levé straně vymetl protější šibenici talentovaný útočník Jakub Voříšek. Mladí bojovníci z Kotliny ale nic nevzdali a byli za to odměněni hned dvojnásobnou korekcí stavu, když dvakrát zaúřadoval David Bušek. Nejdříve zužitkoval hezkou příhru Martina Hynka, po níž v sólu na gólmana Kalouska zblízka chladnokrevně zavěsil, a poté rozechvěl síťku v bráně soupeře po povedené dělovce z levého kruhu. Východočeši už ale žádné drama nedopustili. Vytvořili si několik dalších gólovek a v 58. minutě uzavřeli na konečných 3:6, když se z dorážky trefil nekompromisním golfákem zblízka Ondřej Dvořák.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 16. Cejpek (Vala, Bušek), 44. Bušek (Hynek), 47. Bušek (Hynek, Abbrent) – 3. Skoumal (Mečiar, Musil), 11. Budina (Musil), 24. Budina (Mečiar, Musil), 30. Starý (Barkóci, Půlpán), 43. Voříšek (Vomočil, Bláha), 58. Dvořák (Vomočil). Rozhodčí: Aleš Hájek – Pavel Kolář, Radek Teplý. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

Adam (30. Kekula) – Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek "C", L. Vala, Jelínek, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Nguyen