BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Litomyšl 3:6 - Juniorka dostala lekci z produktivity a doma podlehla Litomyšli
Juniorka dostala lekci z produktivity a doma podlehla Litomyšli

22.01.2017 | Ladislav Vácha

Mladí Bruslaři měli před domácí bitvou s Litomyšlí velkou motivaci. Kdyby první tým tabulky porazili, vyhoupli by se místo něj do čela a zajistili by si účast v play-off. Do utkání však šli v oslabené sestavě, chyběli jim kapitán Vladimír Szilva a obránce Dušan Mendl. Východočeši začali lépe, a i když po první třetině platil pro domácí nadějný stav 1:2, soupeř v prostřední části odskočil na dvoubrankový rozdíl a ve třetí periodě už vedl dokonce 1:5. Parta z Kotliny však nesložila zbraně a dotáhla se na rozdíl dvou gólů. Hosté už si však cennou výhru a tři důležité body utéct nenechali, v 58. minutě upravili na konečných 3:6 a závěrečné drama už tak nedopustili. Z brodského tábora se dvakrát zapsal do střelecké listiny David Bušek (na snímku) a jeden gól vsítil Tomáš Cejpek.

II. B8, neděle 22.1.2017, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod - HC Litomyšl
HC Litomyšl
3:6
(1:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Cejpek (Vala, Bušek), 44. Bušek (Hynek), 47. Bušek (Hynek, Abbrent) – 3. Skoumal (Mečiar, Musil), 11. Budina (Musil), 24. Budina (Mečiar, Musil), 30. Starý (Barkóci, Půlpán), 43. Voříšek (Vomočil, Bláha), 58. Dvořák (Vomočil). Rozhodčí: Aleš Hájek – Pavel Kolář, Radek Teplý. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Adam (30. Kekula) – Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek "C", L. Vala, Jelínek, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Nguyen

HC Litomyšl: Kalousek (Misiorz) – Švec, Bláha, Procházka, Fajfr, Kovář, Skalník, Mečiar, Starý – Dvořák, Skoumal, Barkóci, Půlpán, Voříšek, Vomočil, Musil, Budina "C", Kastner

Hosté brzy získali na své hole potřebný klid, když se rychle dostali do vedení. Ve 3. minutě narýsoval Tomáš Mečiar skvělý pas do jízdy Michalu Skoumalovi, jenž v samostatném úniku sice nastřelil gólmana Adama, ale dostal druhou šanci a z dorážky už se nemýlil. Mladí Bruslaři mohli odpovědět při přesilovce, ale Litomyšl se ubránila a při hře 5 na 5 jim odskočila na rozdíl dvou gólů. Michal Musil předal puk Michalu Budinovi, který si zpoza brány vybruslil do lepší palebné pozice a nenápadnou střelou zaskočil brankáře Adama. Havlíčkův Brod využil až svou třetí hru v početní převaze. David Bušek od modré čáry vyprášil betony gólmana Kalouska, a i když Lukáš Vala z dorážky neuspěl, protlačil puk do sítě důrazný Tomáš Cejpek.

Zatímco konec úvodní dvacetiminutovky odehráli domácí velmi dobře, první půlka prostřední části se jim vůbec nepovedla. Už v úvodu 2. třetiny oprášil Tomáš Mečiar osvědčenou spolupráci s Michalem Budinou, jemuž předložil další perfektní nahrávku, a útočník hostů tváří v tvář brankáři Adamovi uspěl znovu, když ho prostřelil k jeho pravé tyčce. A to nebylo vše, v čase 29:30 udeřilo znovu. David Barkóci nabil Ondřeji Starému na okraj pravého kruhu a povedený projektil doplachtil ke vzdálenější tyčce, po čemž brankář Adam přepustil místo svému kolegovi Kekulovi. Parta z Kotliny mohla snížit při další přesilovce, ale tu nesehrála podle svých představ.

Broďáci chtěli ve třetí periodě utkání ještě zdramatizovat, ale jejich plán brzy dostal velkou trhlinu. Tomáš Cejpek si v samostatném úniku sice položil brankáře Kalouska na led, ale nepropasíroval kus černé gumy za jeho záda. Litomyšl založila rychlý protiútok, usadila se v útočném pásmu a z mírného úhlu na levé straně vymetl protější šibenici talentovaný útočník Jakub Voříšek. Mladí bojovníci z Kotliny ale nic nevzdali a byli za to odměněni hned dvojnásobnou korekcí stavu, když dvakrát zaúřadoval David Bušek. Nejdříve zužitkoval hezkou příhru Martina Hynka, po níž v sólu na gólmana Kalouska zblízka chladnokrevně zavěsil, a poté rozechvěl síťku v bráně soupeře po povedené dělovce z levého kruhu. Východočeši už ale žádné drama nedopustili. Vytvořili si několik dalších gólovek a v 58. minutě uzavřeli na konečných 3:6, když se z dorážky trefil nekompromisním golfákem zblízka Ondřej Dvořák.

Ohlasy trenérů

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Do dnešního zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě. Chyběl nám kapitán Vlado Szilva a v průběhu první třetiny se ještě zranil Tomáš Nguyen, takže jsme utkání dohrávali zhruba s dvanácti hráči. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, ale rozhodlo proměňování šancí. Soupeř byl v této činnosti zkušenější, své příležitosti proměnil a zaslouženě vyhrál.