20. 10. 2016 | Richard Wagner

Půl zápasu měla juniorka zápas v kapse, v závěrečné části osvítil domácí duch Bedřicha Smetany

LITOMYŠL - První venkovní zápas vypadal pro juniorku zprvu velmi dobře, jelikož si v úvodní části vybudovala dvoubrankové vedení. K tomu jí dopomohlo také duo Tomáš Ludvík - David Kozlík zapůjčené z A-týmu. Jenže od poloviny zápasu se začaly pomalu karty obracet. Zřejmě zapůsobil duch Bedřicha Smetany, rodáka z Litomyšle, který nechtěl dopustit, aby úspěch slavili pánové z rodiště jiného významného skladatele Jana Václava Stamice. A tak se stalo, že ve třetí části se domácímu týmu povedlo dokonat zvrat. Brodští bojovníci se pak vraceli na Vysočinu s nepořízenou a prázdnými kapsami.

V úvodu zápasu byl zaměstnanějším brankářem domácí Kalousek. Ten se několikrát vytasil s výborným zákrokem. Zahanbit se však nenechal ani Kekula, který ostatně v první části neinkasoval vůbec. To maskovaný muž Litomyšle krátce po polovině úvodní části nestačil na zakončení Jana Jelínka, jenž si udělal před bránou prostor a zavěsil. O tři minuty později na to byli borci z Kotliny ještě lépe. To se prosadilo z A-týmu zapůjčené duo. Ludvík vydoloval zdánlivě ztracený kotouč, který nabídl vedle něj stojícímu Davidu Kozlíkovi, který v tísni zvedl touš nad Kalouskův beton.

V první části dalo by se o mužstvu z města Bedřicha Smetany hovořiti jako o nevýrazném, leč od druhé periody makali Mečiarovi svěřenci na mnohem vyšší obrátky, a tak byla k vidění vyrovnaná hra. Důkazem aktivity Litomyšle budiž fakt, že se jim v polovině zápasu povedlo snížit, když střelu Jakuba Voříška nejprve neúspěšně dorážel sám autor, načež se prosadil Jiří Drobný, který přehodil ležícího Kekulu. Pár chvil po této akci mohlo být veselo na straně hostí, ale ti dvakrát po sobě trefili jen tyč. Litomyšl korunovala zlepšený výkon i srovnáním, když byla střela Rostislava Pilavky v hloučku před brankovištěm tečovaná mimo dosah brodského gólmana.

Znáte to klasické pravidlo každého baga, o tom, že kdo dá góla vyhrál? Asi ano. A přesně o tom byla třetí třetina. Tedy, ne že by se hrálo jen nudné bago, naopak, hra měla tempo a na obou týmech byla vidět snaha o zisk vedení. Čekalo se jen na to, kdo dá branku. Nejprve tedy skórovali domácí inženýři, kteří museli v rychlosti nahradit rozbité plexisklo. Stalo se tak a po nečekané pauze mohl rozhodnout Jelínek, ale vylámal si zuby na Kalouskovi. Bruslaři nakonec udělali osudovou chybu, po které ujel Budina s Michalem Skoumalem. Dvojitá výměna puku na zmatení obránce a pak bleskové zakončení, na které neměl Kekula šanci dosáhnout. Domácí vedli poprvé v zápase. Ačkoliv se Bruslaři snažili o vyrovnání, radovala se Litomyšl. Ta svůj triumf navíc korunovala gólem do prázdné brány, o který se postaral Rostislav Pilavka.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 0
Martin Hynek 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 1 0 1 0 0
David Kozlík 1 0 1 0 0
Martin Kříž 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 1 1 0 0
Tomáš Ludvík 0 1 1 0 0
Dušan Mendl 0 0 0 0 0
Lukáš Motl 0 1 1 0 0
Václav Pecen 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Vladimír Szilva 0 0 0 0 0
Lukáš Vala 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vít Kekula 59 0 3 25 0 0

Ohlasy k utkání

6 kolo, středa 19.10.2016 od 18:30
4:2
(0:2, 2:0, 2:0)
Litomyšl - Havl. Brod
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 30. Drobný (J. Voříšek), 39. Pilavka (Švec), 54. Skoumal (Budina), 60. Pilavka (Švec) – 11. Jelínek (Motl, Křížek), 14. Kozlík (Ludvík). Rozhodčí: Radim Prchal – Jan Padevět, Zbyněk Louda. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Sestavy

Litomyšl

Kalousek (Klička) – Švec, Bláha, D. Voříšek, Skalník, Pachl, Starý, Pilavka, Budina "C" – J. Voříšek, Dvořák "A", Drobný, Fajfr, Skoumal, Barkóci, Kovář, Vomočil, Šula.

Havl. Brod

Kekula (Adam) – Mendl, Kříž, Suchý, Semrád, Bancíř, Pecen – Hynek, Vala, Jelínek, Szilva "C", Kozlík, Ludvík, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Křížek, Hlídek.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři