19. 2. 2014 | Ladislav Vácha, David Jahoda, Zuzana Spurná

Rebelové se vracejí z Olomouce s jedenáctibrankovým debaklem, v play-off vyzvou krajského rivala z Třebíče

Havlíčkobrodští hokejisté měli už před posledním kolem základní části jistou čtvrtou příčku a na sestavě pro utkání v Olomouci to bylo jasně znát. Většina opor dostala volno a šance předvést se v co nejlepším světle se nabídla řadě nováčků, kteří do kádru prvního mužstva zamířili hlavně z juniorky. V obraně se objevila dvojice Martin Kříž – Vít Křesťan a ve třetím útoku naskočil Tomáš Ludvík. Mora měla od začátku jasně navrch a postupnými krůčky navyšovala skóre, které se zastavilo na nevídané hodnotě 11:0. Rebelové sice spolkli hodně hořkou pilulku, ale už mohou vyhlížet prestižní play-off, které začnou v sobotu na ledě Kotliny proti krajskému rivalovi z Třebíče.

Olomoučtí hokejisté zapojili do posledního zápasu hned několik hráčů ze své marodky. Do hry se totiž opět vrátili obránce Jiří Ondrušek a útočníci Matěj Pekr, Jiří Řípa a také David Ostřížek.

Od prvních minut bylo na Kohoutech vidět, jak moc chtějí před prvním utkáním utkáním play-off uspět. O motivaci navíc domácí také kvůli tomu, že nastoupili proti soupeři, kterého v letošní sezóně ještě neporazili, a dokonce mu nesebrali ani bod. Poté, co se týmy, stihly v úvodních minutách prvními pokusy pozdravit, pálil ostře olomoucký obránce Tomáš Houdek, jehož dělovka od modré prošla až do sítě Opršalovy branky.

Kohouti i nadále byli lepším celkem, Rebelové se do vážnějších šancí nedostával. Naopak se podruhé v zápase dokázali prosadit zase Olomoučtí. Jiří Ondrušek téměř na chlup stejně napodobil svého parťáka z obrany Tomáše Houdka, když si jeho střela od modr znovu našla cestu až za brankovou čáru hostující klece. Vzápětí mohlo být pro Havlíčkobrodské ještě hůř, Marosz ale ve svém úniku na Opršala neuspěl.

Mora se ještě v posledních minutách prvního dějství dostala do poměrně slušných brankových příležitostí, potřetí se jí však nepodařilo procpat kotouč do branky Rebelů. Co se však nepovedlo v těchto případech, povedlo se Kohoutům na začátku prostřední části. Svížná střela Richarda Diviše z pravého kruhu prošla za záda brankáře Opršala. Hráči Mory se dostali do velké herní pohody, kterou navíc mohl umocnit další brankou Robin Staněk, v tomto případě brankář Havlíčkova Brodu ukázal domácímu zadákovi svou lapačku.

Tempo posléze trochu polevilo, i nadále však bylo vidět, který celek na ledě panuje. Další branky se tak dočkali fanoušci až v 35. minutě, když si puk znovu našel cestu do branky Havlíčkobrodských. Nyní šla inkasovaná branka trochu na vrub brankáře Opršala, který si povyjel ze svého brankoviště, čemuž využil navrátilec David Ostřížek, jenž pěknou individuální akcí dával už na 4:0 pro svůj tým. Rebelové si byli vědomi velké ztráty a jejich herní projev tomu odpovídal. Kohouti však neměli dost a ještě ve druhé třetině vsítili hostům „búra“, o které se postaral další vyléčený marod Jiří Řípa.

Bohužel pro hosty, jednoznačný zápas pokračoval i ve třetí periodě. Mora hned na jejím začátku dostala příležitost zahrávat početní výhodu a tu do půl minuty využil Jakub Herman, jehož zpoza branky přesně našel Rostislav Marosz a Herman neměl problém zamést kotouč do klece. Olomoucká nadvláda nebrala konců. V rozmezí dvou minut se totiž dokázala Mora posadit hned dvakrát. Druhým gólem v zápase se prezentoval Richard Diviš, který stihl zasunout puk za tyčku dřív, než se Opršal stihl přesunout. Za pár desítek vteřin se rovněž podruhé mezi střelce zapsal David Ostřížek, ke kterému se dostal odražený kotouč.

Za stavu 0:8 z havlíčkobrodského pohledu by hosté nejraději hodili na led ručník. To však nemohli, a proto si Rebelové kalich hořkosti vypít až do dna, a to doslova. Druhou přesnou trefu v utkání si připsal také Jiří Ondrušek, jenž stejně jako u svého prvního gólu propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Ve vzduchu tak visel desátý gól, a ten se olomouckým hokejistům podařilo dát. Po řadě šancí se střelecky prosadil také Rostislav Marosz, jehož rána zamířila přesně do růžku hostující klece. Ani tady však nebyl konec. Na 11:0 pro domácí celek dal v předposlední minutě utkání Tomáš Houdek, který přesnou bombou zakončil fantastické představení Kohoutů.

Olomouc - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 5. Houdek (Ondrušek, Řípa), 15. Ondrušek (Kindl), 23. Diviš, 35. Ostřížek (Jergl), 40. Řípa (Houdek), 42. Herman (Marosz, Bartoň), 49. Diviš (Švaňhal, Houdek), 51. Ostřížek (Kucharczyk), 56. Ondrušek, 58. Marosz (Ostřížek), 59. Houdek. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lukš, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 254. Průběh utkání: 11:0.