20. 11. 2012 | Luboš Vácha

Starší dorost nestačil na Královské lvy, ti si po čtyřgólové výhře odvezli všechny body

Starší dorostenci nastoupili k odehrání 18. kola proti Královským lvům z Hradce Králové. Utkání měli v režii spíše hosté, kteří se postupně dostali do čtyřgólového vedení, přičemž si brankář hostí stále držel nulu. Rebelové využili jednu šanci v podobě trestného střílení, které využil Tomáš Ludvík. Tím se ale Hradečtí nenechali zlomit a udeřili ještě jednou. Rebelové tak okusili hořkou chuť patnácté porážky v řadě.

Královští lvi začali úřadovat během 13. minuty. Ve středním pásmu nabral parádní rychlost Josef Wolf, který vybruslil až do útočné třetiny. Zde pak přenechal kotouč Danielu Šepsovi. Ten si sjel ještě blíže k brance a z levého úhlu propálil Nováka přesnou ranou pod lapačku. Šanci na srovnání měli domácí v 18. minutě. David Krajhanzl se ve střední třetině ujal puku a nasadil sprint kupředu, přičemž se chytře zbavil dotírajícího obránce Wolfa. Před brankou se nabídl volný Matias Mäki, tomu však další obránce vypíchl letící puk přímo před nosem. Gólman Veselý si tak zhluboka oddychl. Krátce na to zvýšili hosté svůj náskok. Daniel Šeps předal na pravém kruhu kotouč Lukáši Bezděkovi, jenž si bystře všiml na druhé straně číhajícího Daniela Klemence, jehož razantní střela mířila přesně pod víko.

Soupeři však ve své kanonádě pokračovali i v další části. Trestnou lavici právě opouštěl Lukáš Bezděk, který zpracoval Wolfovu přesnou přihrávku a forhendovým blafákem doslova vykoupal bezmocného Nováka. Střelou přesně k tyči zvýšil na již třígólový náskok Hradce. Místo Nováka se mezi tyče postavil Vítek Vaněček. Jenže za minutu už lovil puk ze své sítě i druhý gólman Rebelů. Během signalizované výhody si Drahoš Jebavý našel u levého rohu brankoviště číhajícího Daniela Voženílka, jenž bez dlouhého váhání bleskově zametl touš za brankovou čáru. Pak už se východočeský palebný kolotoč utišil.

Rebelové vykřesali jiskru naděje až v poslední části zápasu. Při samostatném úniku byl ve vlastním oslabení faulován Tomáš Ludvík, kterému bylo nařízeno trestné střílení. Exekutor si zkušeně stáhl puk z levé strany na pravou a přesně jej zaslal mezi Veselého betony. Královští lvi však bleskurychle odpověděli a opět zmařili snažení domácího týmu, navíc ve svém oslabení. Za domácí svatyní urputně bojoval David Klemenc, jenž byl sice atakován, ale i přesto se dokázal obráncům vysmeknout a na náhodu poslat černou gumu před brankoviště. Tam už číhal napřažený Josef Wolf, jenž razantním golfem nad Vaněčkovo rameno přesně vsítil. Trestné střílení si vyzkoušeli také Hradečtí. Svižnou rychlostí se až před Vaněčka proháčkoval Drahoš Jebavý. Jenže byl faulován. Jebavý se po hvizdu rozjel relativně pomalu a zvolil střelu nad Vaněčkovu lapačku. Ta však byla v pravou chvíli na pravém místě a zachránila tak Havlíčkobrodské před inkasováním. Do konce zápasu pak už zbývaly jen tři minuty, během kterých už žádné drama nenastalo. Po čtyřgólové výhře si tři body odvezli Královští lvi.

Havl. Brod - Hr. Králové

Branky a nahrávky: 44. Ludvík (pen.) - 13. Šeps (Wolf), 19. Klemenc (Bezděk, Šeps), 28. Bezděk (Wolf), 29. Voženílek (Jebavý), 46. Wolf (Klemenc). Rozhodčí: Vladimír Pešina - Milan Dančišin, Tomáš Matějček. Vyloučení: 6:7, navíc Šeps (HKR) 10 minut OT, Klofáč (HBR) 5 + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 27:39 . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Č. Novák (28. Vaněček) - Cívka "A", Ludvík "C", Klofáč, Kraučuk, Hlídek, Bancíř, L. Vala, Salát, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, D. Vala "A", Dupljaku, Mäki