26. 10. 2018 | Štěpán Ondráček, Kateřina Hamplová

Tvrdý direkt: Junioři schytali v Liberci jedenáctku a dál čekají na výhru!

LIBEREC – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na sever Čech, kde se utkali s libereckými Tygry. První třetina byla vyrovnaná, ale zbývající dvě části hry byli v režii domácího týmu, který si připsal přesvědčivé vítězství. Havlíčkobrodští si zpod Ještědu odvezli, alespoň bod, když uspěli v prodloužení, které během šesti sekund rozhodl kapitán týmu Marek Tecl. Do listiny střelců se zapsali Jakub Petržilka a Tomáš Kulhánek.

V úvodní části byla hra vyrovnaná, ale více šancí měli přece jenom Liberečtí. V jejich přesilové hře se i přes velkou šanci Cikharta neotevřelo skóre. První branky jsme se dočkali až v 11. minutě, kdy výborně nahrál Jakub Šedivý rozjetému Vojtěchu Strnadovi, jenž trefil pravou šibenici - 1:0. Zbytek třetiny jsme viděli spíše střely na hostující branku, Tygři drželi Havlíčkův Brod do konce pod pokličkou.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté s jedním hráčem navíc, jelikož se liberecké šelmy dopustily ke konci první třetiny faulu. I přesto se Tygři oslabení zhostili, jak nejlépe mohli a nechali vyslat na Čajana minimum střel. V páté minutě bylo nicméně srovnáno. Individuální akce Jakuba Petržilky dokázala prostřelit libereckého gólmana za levé rameno - 1:1. Tygry to však nezastavilo. Obzvlášť Dospěla s Burdou, kteří pomohli Michaelu Drábkovi blýsknout se při obehrání dvou obránců a poslat Liberec do vedení - 2:1. Za malý okamžik navýšil Adam Charvát po nahrávce Šeligy na 3:1.

Havlíčkobrodští se vůbec nedostávali do zakončení a Severočeši nepřestávali tlačit. Výbornou teč předvedl Petr Šafařovský až za Nedvědova záda - 4:1. Pátý gól, za pomoci Jana Žemby, vstřelil z pravého kruhu Jan Cikhart a zvýšil liberecký náskok na čtyři góly - 5:1. Když už to vypadalo na konec druhé periody, Havlíčkobrodští snížili osm sekund před sirénou. Tomáš Kulhánek vypálil kotouč z mezikruží a vnesl hostujícím podporu a naději na další snížení - 5:2.

Poslední část utkání byla v tygřích drápech. Havlíčkův Brod nedokázal rozjetý Liberec jakkoliv zbrzdit. Nepomohlo jim k tomu ani střídání brankářů. Z otočky Kováře na modré vznikla střela, která byla tečována holí Luboše Dospěla přímo za hostujícího Váchu - 6:2. Následně mohlo přijít využití přesilovky ze strany Liberce, ale gól nebyl uznán kvůli vysoké holi Jana Žemby. Severočechy to nijak nerozladilo, jelikož přidali hostům dalších pět branek! Gól přišel od Jana Cikhart - 7:2, Jakuba Šedivého - 8:2, Adama Klapky - 9:2. Desítku zaznamenal tříbrankový střelec Jan Cikhart a v poslední dílek do liberecké mozaiky vložil Vojtěch Strnad, který upravil skóre na konečných 11:2!

V nadstavbě se rozhodlo poměrně rychle. Hned po prvním vhazováním se dostal do šance hostující Marek Tecl, jenž trefil zblízka levý horní roh liberecké branky. Bonusový bod si tak po drsné prohře vzal Havlíčkův Brod.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 11. Strnad (Šedivý, Hájek), 28. Drábek (Dospěl, Burda), 30. Charvát (Šeliga), 33. Šafařovský (Had, Klapka), 38. Cikhart (Žemba), 43. Dospěl (Kovář, Drábek), 51. Cikhart (Jiruš), 56. Šedivý (Dospěl), 57. Klapka (Jiruš), 58. Cikhart (Jiruš, Žemba), 60. Strnad (Šedivý) – 25. Petržilka (Cachnín, Najman), 40. Kulhánek (Tecl, Krejčí), 61. Tecl (D. Vacík, Cachnín). Rozhodčí: Milan Vyštejn – Kamil Zavřel, Jakub Grundler. Vyloučení: 2:2, navíc Vomáčka (LIB) 10 min. OT [ZHK]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 58:26 (15:6, 19:12, 24:7 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 11:2. Prodloužení: 0:1.