BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: J. Hradec - Havl. Brod 1:2p - Z povinného vítězství se stal boj s gólmanem, ten byl udolán až v prodloužení
Z povinného vítězství se stal boj s gólmanem, ten byl udolán až v prodloužení

Z povinného vítězství se stal boj s gólmanem, ten byl udolán až v prodloužení

07.10.2015 | Richard Wagner

JINDŘICHŮV HRADEC - Havlíčkobrodští hokejisté vyrazili na kluziště Jindřichova Hradce, který se zkraje sezóny trápí a v Písku schytal dokonce jedenáctigólový debakl. Před zápasem tedy byli favority Bruslaři, kteří stejného soupeře porazili v minulém kole 5:0. Také podle předzápasových prognóz měli hokejisté z Kotliny více ze hry, ale proti nim stál téměř neprůstřelný Tomáš Kubeš, jenž kapituloval zkraje druhé třetiny, kdy jej překonal Patrik Přidal. Vajgar se dokázal oklepat a celkem brzy srovnal. Obě mužstva pak přežila infarktovou situaci, když domácí nedali penaltu a Broďáci trefili tyč. O výsledku rozhodlo prodloužení, v němž se prosadil "Žeňa" Kondratěv. Výborný výkon podal také Jiří Zvolánek.

 
7.kolo, středa 7.10.2015
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Heřmánek (Šafář) – 22. Přidal (Endál, Vala), 63. Kondratěv (Třetina, Endál). Rozhodčí: Battěk – Beránek, Oudes. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Fogl) – Kohút, Jon, Stehlík, Port, Popelka, Pípal, Záhora, Bílek, Hložek, Šafář, Brabec, Lejčko, Sviták, Košťál, Lazorišák, Drda, Heřmánek, Kundrát, Babčuk.

BK Havlíčkův Brod: Zvolánek (Novák) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž - Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Havel, Kozlík, Kuchta - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Hlídek, Kraučuk, Cejpek.

 

Vajgar začal výborně a Lazorišák hned v první minutě nastřelil tyčku za Zvolánkovými zády. Bruslařům pak pomohla přesilovka, po níž si vytvořili dlouhý tlak. Ten s drobnými přerušeními trval v podstatě až do konce úvodní periody, avšak Kubeš svými zákroky ničil sebevědomí střelců z Kotliny. Prolomení střelecké nemohoucnosti přišlo na začátku druhé třetiny. Hosté využili chybného střídání Jindřichova Hradce a únik tří proti jednomu zakončil po parádní kombinaci Patrik Přidal.

Broďáci pokračovali v aktivní hře dopředu, ale prosadit se nedokázali. Zato domácí družstvo udeřilo. Chyba v zadních řadách dala Vajgaru šanci na přečíslení, které Jindřichohradečtí zužitkovali stejně zručně, jako předtím Bruslaři. Šafářovo střílené nahození trkl za Zvolánkova záda Jan Heřmánek. Vajgar následně získal na své hole o poznání větší klid, ale hostům znovu pomohla do tempa početní převaha. Nejaktivnější byl ve střelbě Kolda, ale Kubeš ukázal své kvality.

Třetí periodu začali znovu aktivněji hokejisté z Havlíčkova Brodu, ale větší šanci měl paradoxně Jindřichův Hradec. Brabec však zblízka nemířil přesně. V polovině závěrečného dějství byl faulován Záhora a domácí měli výhodu trestného střílení, které ale dokázal zlikvidovat Jiří Zvolánek. Mimochodem, Broďáci čelili v posledních třech zápasech trestnému střílení a pokaždé jej zneškodnil jiný gólman. je. Na druhé straně měl v oslabení rozhodnutí na holi Přidal. Kubeše sice překonal, ale puku zamezila v cestě za brankovou čáru tyč.

Závěr zápasu byl celkem kouskovaný a žádný z týmů si již nevypracoval vážnější šanci, a tak se za nerozhodnutého stavu šlo do prodloužení. Bruslaři měli v nastaveném čase šanci v početní převaze. Její začátek byl pozdržen kvůli rozbité časomíře. To však Havlíčkobrodské nerozhodilo a po parádní kombinaci rozhodl Jevgenij Kondratěv. Bruslaři tak vydřeli z ledu Vajgaru dva body.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Jsme rádi za vítězství. Výhra se počítá, i když je za dva body. Jestli to pro nás byla ztráta či vítěství se ukáže až v dalším průběhu ligy. Jindřichův Hradec hrál bojovně a my jsme rádi, že máme čtvrté vítězství v řadě. Ve všech zápasech, které jsme ztratili, jsme - snad krom utkání s Kolínem - soupeře jasně přehráli. V tom je rozdíl mezi námi a těmi top týmy v této soutěži. Když nehrajeme do plné obrany, tak se prosadíme. V tomhle se chceme zlepšit a neuhneme z naší cesty. Šance tam dneska byly, stejně jako v ostatních zápasech, ale kluci se musí naučit to vzít na sebe. Převzít tu roli a rozhodnout. Věřím ale, že brzy to zvládnou. Dneska nám opět výborně zachytal gólman. Máme tu tři výborné brankáře. Mohli jsme ten zápas klidně ztratit, ale Zvolda chytil trestné střílení. Je to třetí zápas v řadě, kdy nám gólman chytil nájezd v rozhodující moment, kdy se mohl soupeř dostat do hry nebo získat vedení. Dobré také je, že pokaždé ho chytil někdo jiný. (Proti Pelhřimovu to byl Lukáš Dusík, píseckou penaltu pak lapil Čeněk Novák - pozn. red.) V sobotu budeme chtít v Řisutech naši sérii ještě prodloužit.

 
Zápasy v sezóně
7.kolo | J. Hradec - Havl. Brod | 1:2p
24.kolo | Havl. Brod - J. Hradec | 4:3
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv