17. 3. 2022 | Štěpán Ondráček

Z vyrovnané bitvy jen bod! Dorost padl v Táboře po samostatných nájezdech

Za podpory brankáře Jakuba Bělohlávka zkřížili dorostenci hole s Táborem. Od začátku se hrál u Jordánu vyrovnaný zápas. Oba celky se střídaly v útočném snažení, ale brankáři za svá záda pustili jen po jednom puku. Nesmírně vyrovnaný duel nenašel vítěze ani v prodloužení, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně byli lepší domácí, kteří z vypjaté bitvy urvali bonusový bod. Čestnou branku Havlíčkova Brodu vstřelil Patrik Bakus.

Zajímavý duel odstartoval ve třetí minutě Fiala, který vyzval Patrika Mrtku. Obránce v dobré pozici trefil boční síť. Tábor mohl udeřit z protiútoku, ten neskončil brankou. Dušek vystihl rozehrávku a nahrál kotouč na Kupku, který v těžké pozici nedal. V páté minutě ujel do šance Nosek, který bekhendem nepřekonal Tesaře. Kohouti potom ubránili oslabení, po kterém měli slibnou šanci. Sabiniok nadvakrát nepřekonal Berana. Tábor byl lepší v pohybu, s čímž měli Bruslaři problémy. V polovině úvodního dějství mohl udeřit Dušek. Útočník vyšel naprázdno, jelikož rána byla sražená do ochranné sítě. Havlíčkův Brod si vytvořil krátkodobý tlak, který si vytvořila první formace, úvodní branka však nepadla. V přesilovce pálil od modré Cícha, ale puk si přes hradbu těl našel Beran. Tábor si necelé tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky vybral oddechový čas, jelikož hrál dvojnásobnou přesilovku. Beran ztlumil puk ve výstroj a z několika dorážek neuspěl aktivní Dušek. Domácí mohli jít po teči Bůžka do vedení, puk vyplaval u právě tyče. Kohouti po skončení početní výhody skórovali, když odražený puk našel Jakub Bůžek, jenž ho dostal do sítě. Havlíčkův Brod se pokusil o rychlou odpověď, ale Tesař byl bezchybný.

Hned v úvodu prostřední části mohl navýšit vedení Šindelář, toho u právě týče vychytal Beran. Jihočeši se nadále prezentovali dobrým pohybem, zarputilí Havlíčkobrodští jim zdárně sekundovali. Hosté vyrovnali ve 23. minutě, kdy Vaněčkovu ránu tečoval mezi kruhy Patrik Bakus. Tesař na změnu směru nedokázal včas reagovat. O tři minuty později mohli Jihočeši potrestat špatné střídání Havlíčkova Brodu. Nahrávku Duška netrefil k právě tyči Bouška. Oba celky hrály útočný hokej, který nabídl šance na obou stranách, avšak ukazatel skóre se neměnil. V polovině utkání dostal slibnou nahrávku Šíma, ten nedokázal usměrnit puk k právě tyči. Patrik Mrtka ve stejném střídání našel hůl Noska, jeho teč skončila mimo tři tyče Tesařovy svatyně. Oba celky v další části hry hrály ve čtyřech, což vytvořilo šance na obou stranách. Patrik Mrtka nevyzrál na Tesaře, stejně jako na druhé straně neuspěl Eremiáš. Ve 39. minutě mohl vrátit vedení na domácí stranu Kupka, ten těsně nedosáhl na puk u pravé tyče.

První formace Havlíčkova Brodu si vytvořila gólovou příležitost, jenže Bakus v pádu nezakončil přesně. Dobře naladěné hosty mohl dostat do vedení Nosek. Mladý forvard neuspěl v souboji s Tesařem. Tábor srovnal se soupeřem krok, a co víc, k vidění bylo několik osobních soubojů, které přispěly k vypjaté hře o důležité body. Oba týmy se uchýlily k opatrné hře založené na poctivém bránění soupeřových útočných akcí. Ve 48. minutě ujel po pravé straně Sabiniok, který ohrozil Berana i přesto, že byl tísněn. Havlíčkův Brod si vytvořil tlak před Tesařem, maskovaná opora ustála tlak bez inkasované branky. S koncem utkání oba celky přitvrdily v osobních soubojích, které udávaly rytmus hře. V 53. minutě zahrozil Šindelář, který na dlouhou hokejku nepřekonal Berana. Jihočeši potom ustali tlak hostů, kteří nevyužili špatného postavení Tesaře. Pět minut před závěrečnou sirénou vytvořil Eremiáš šanci pro Kupku.

Jeho přízemní pokus vyrazil gólman Bruslařů špičkou levého betonu. Poslední minuty patřily Havlíčkovu Brodu, který si šel za vítězstvím, ale obrana týmu od Jordánu obstála. V samém závěru se mohli radovat i Kohouti. Nahození od modré tečoval v předbrankovém prostoru Pospíchal. Jeho gólovku vychytal pohotový Beran lapačkou. V prodloužení byla aktivní obě mužstva, ale pevné defenzivy byly na místě. Havlíčkův Brod ani Tábor si během nastavené pětiminutovky nevytvořily gólovou šanci, a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Ve druhé sérii uspěl Pospíchal. V předposlední sérii ranou nad vyrážečku uspěl Teplý, který vyrovnal nájezdovou loterii. V sedmé sadě uspěl pokusem mezi betony domácí Ondřej Sabiniok, jenž vystřelil Táboru důležitý bonusový bod a rozuzlil zajímavé utkání.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 20. Bůžek (Seidl, Cícha), rozh. náj. Sabiniok – 22. Bakus (Vaněček, Kuprijanov). Rozhodčí: Daniel Jechoutek – Goran Jurak, Erik Hlinka. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 18:28 (9:8, 5:9, 3:11 – 1:0). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1sn.