22. 3. 2024 | Štěpán Ondráček

Výborná 2. třetina a rány obránců: Juniorka poprvé sťala Draky!

ŠUMPERK – Ke třetímu zápasu čtvrtfinálové série vyjeli havlíčkobrodští junioři, kteří vzdorovali konci sezony, do Šumperka. Hrál se atraktivní hokej na obou stranách a stejně jako v předešlých dvou utkáních šli Bruslaři do vedení. Mladí Draci vyrovnali, ale povedená pasáž ve druhé třetině rozhodla o výhře hostů.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ačkoliv domácí Draci hráli na konci druhé minuty přesilovou hru. V ní nemusel gólman Černý zasahovat, Bruslaři se ubránili bez větších problémů. Havlíčkův Brod rovněž hrál přesilovku, která se přetavila ve dvojnásobnou. Jenže převahu dvou mladíků navíc nedokázali Adamovi svěřenci potrestat. V sedmé minutě vypálil prudkou ránu od modré Kuchta, ale Putin s pomocí obránců byl přesný. Oba celky si v polovině utkání vyměnily šance, ale jak Putin, tak Černý byli bezchybní.

Ve 12. minutě byl zasažen čárový rozhodčí kotoučem do ruky a hra byla na několik okamžiků přerušena. O minutu později vyplaval odražený puk k Fialovi, ten ale nečekal kus černé gumy na čepeli, a nedokázal ho tak nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Bruslaři byli nadále aktivnější, ale ani pokus Nového neskočil v brance Mladých Draků. V 17. minutě spálil největší šanci úvodního dějství Krejčí, který tváří tvář nepropálil Putina k pravé tyči. Havlíčkův Brod spálil další šanci, když tentokrát Kotalík neuspěl forhendovým blafákem.

Bruslaři šli potřetí v sérii do vedení, když se v oslabení prosadil ranou zápěstím kapitán týmu Jan Kuchta. Obránce z Kotliny vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu Putinovy klece. Mladí Draci mohli kontrovat záhy ve dvojnásobné přesilovce, jenže Izákovi utekl puk z čepele. Šumperku to vadit nemuselo, neboť zaúřadoval fantom série Cekr, který vyslal puk na branku. Plachtící touš tečoval mimo dosah Černého Lukáš Plhal. Hrál se aktivní hokej na obou stranách, a ačkoliv více ze hry měli Havlíčkobrodští, gólman Mladých Draků další puk za záda nepustil.

Šumperk mohl překlopit vedení na svoji stranu zásluhou Izáka, toho na poslední chvíli vychytal Černý. Ve 32. minutě utkání měl gól na hokejce Krejčí, ten ale neusměrnil odražený puk za Putinova záda. Bruslařům to vadit nemuselo, neboť si posléze mezi kruhy sjel Michal Janko a tvrdou ránou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Oba výběry se snažily usadit na delší čas v třetině soupeře, ale poctivé defenzivy byly proti tomu. V čase 37:17 poslal Havlíčkobrodské do dvougólového náskoku ranou od modré Kryštof Chymo. Zadák Bruslařů přesnou trefou zápěstím poslal kotouč nad pravé rameno gólmana. Mladí Draci zvýšili aktivitu, jenže přes obranný val soupeře se nedokázali dostat.

Zkraje třetí třetiny měli Mladí Draci možnost další přesilové hry. V ní kombinovali převážně v předbrankovém prostoru, jenže žádná nebezpečná střela nepřišla. Šumperk převzal iniciativu ve hře, chtěl smazat manko ze druhé třetiny, jenže jeho snaha se tříštila na obraně Bruslařů. Mladé Draky mohl přiblížit ve skóre Izák, ten ale ve 46. minutě ztroskotal na fantastickém Černém. Další šanci domácího souboru z hole Jeřábka měl opět na svědomí gólman Havlíčkova Brodu, který vyrazil puk do ochranné sítě.

S přibývajícím časem se Šumperští hnali do většího rizika, ale kýženého snížení se nedočkali. Tlak Mladých Draků stále narůstal, jenže Havlíčkobrodští hráli v předbrankovém prostoru zodpovědně. Třetí třetina měla neskutečný spád a oba výběry se střídaly v šancích. Ani jeden z hráčů neslavil vstřelený gól, ačkoliv Draci kousali, co mohli. Havlíčkův Brod dál hrál zodpovědně před Černým, který nemusel řešit žádný velký problém. V 57. minutě šli Mladí Draci do risku bez brankáře, aby snížili dvougólové manko. Šumperku nevyšel tah s odvoláním brankáře, Bruslaři povedeným týmovým výkonem snížili stav série.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 23. Plhal (Cekr) – 21. Kuchta, 32. Janko (Krejčí), 38. Chymo (Nový). Rozhodčí: Lukáš Janda – Pavel Rychlý, Jan Cygal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 234. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Stav série: 2:1.