BK Havl. Brod - Archiv - Archiv článků

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

2.6.Síla v brankovišti Bruslařů: Co sezona ve II. lize, to asistence!Štěpán OndráčekStatistiky jsou nedílnou součástí sportu. Prozradí, v čem je daný hráč pro svůj tým přínosem, nebo ukazují na jeho slabiny. V kolektivních soutěžích se statistici a další lidé zaměřují i na brankáře. U strážců svatyní se nejvíce kouká na procentuální úspěšnost zákroků, průměr obdržených branek na zápas nebo počet čistých kont v sezoně. V hokeji je docela raritou, když gólman zaznamená asistenci. A právě tahle statistika je poměrně přehlížená. Havlíčkův Brod se mohl vždycky spolehnout na výborné výkony svých brankařů, kteří drželi svůj tým. A právě zde najdeme jednu statistickou zajímavost. Bruslaři po sestupu hrají ve třetí nejvyšší soutěži už pět let. Na tom by nic nebylo, kdyby sezonu co sezonu neměl jeden z gólmanů podíl na brance svého spoluhráče. Pojďme se podívat na maskované muže, kterým se to povedlo.
28.5.Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupináchRedakceNa čtvrtečním aktivu se rozhodlo o herním modelu II. ligy pro sezonu 2020/2021. Zástupci klubů na něm odhlasovali poměrem hlasů 15:9 variantu A. Hrát se tak bude ve třech osmičlenných skupinách Sever, Jih a Východ. Bruslaři jsou zařazeni do skupiny Jih a ve srovnání s minulým soutěžním ročníkem narazí na sedm nových soupeřů – HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, HC Kobra Praha, IHC Králové Písek, HC Příbram, HC David servis České Budějovice a HC Tábor. Přijdou tak o derby Vysočiny se Žďárem nad Sázavou. Každý tým v základní části odehraje 42 zápasů. O dalších podrobnostech vás budeme na našem webu včas informovat.
27.5.Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?RedakceDo pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně nováčků z Velkého Meziříčí, Chebu a také Znojma, které v uplynulém ročníku zapůjčilo licenci Moravským Budějovicím. Nyní jsou na stole dvě varianty, jakým systémem by se mohla třetí nejvyšší soutěž v sezoně 2020/21 hrát.
26.5.Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasůRedakceTěšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž změří síly minimálně se třemi prvoligovými soupeři. První přípravné utkání odehrají stejně jako před rokem na ledě Třebíče. Dále se dvakrát střetnou s Kolínem a do Kotliny přijede i Dukla Jihlava. V dalších zápasech narazí také na Tábor, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou. To ovšem nemusí být všechno. Pokud by druhá i první liga odstartovaly až ve druhé polovině září, na jeho začátku by se pak Broďáci v odvetném zápase znovu postavili Jihlavě a také Šumperku, který bude v příští sezoně bojovat v prvoligové konkurenci.
25.5.Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladšíRedakceMládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy níž pak začali právě dnes. Organizované tréninky jsou ovšem stále dobrovolné a stále budou platit přísná hygienická pravidla. Trenérské obsazení starších kategorií jste si mohli prohlédnout už v minulém článku, nyní jsou známí i trenéři mladších kategorií.
22.5.Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké MeziříčíRichard WagnerPo více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten využil šanci nabídnutou Českým svazem ledního hokeje (ČSLH) a v pátek podal přihlášku do vyšší ligy.
21.5.Ztráta pro Bruslaře! Obránce David Vala zamířil do ústeckého SlovanuRedakceHavlíčkobrodská defenziva přišla o stabilní a pevný článek. David Vala dostal laso z Chance ligy a podepsal smlouvu na jeden rok v Ústí nad Labem. Čtyřiadvacetiletý obránce působil v A-týmu Bruslařů nepřetržitě pět sezon, během nichž odehrál 231 soutěžních zápasů a nasbíral v nich 117 kanadských bodů za 25 vstřelených branek a 92 asistencí. „Nejvíce mě zlákalo zahrát si vyšší soutěž a dobré podmínky, které mi klub nabídnul. Brod je moje srdeční záležitost, kde mě naučili bruslit a hrát hokej, ale je na čase udělat změnu a využít novou příležitost, na kterou se moc těším,“ uvedl v rozhovoru pro web slovanusti.cz. Valič, děkujeme ti za všechno a přejeme ti hodně štěstí!
21.5.Bruslaři měli první trénink pod koučem Konečným! Makal i kapitánLadislav VáchaHavlíčkobrodští hokejisté se ve středu odpoledne sešli k prvnímu samostatnému tréninku, který vedl nový hlavní trenér Michal Konečný. Bruslaři se na začátek zahřáli desetiminutovým výběhem kolem sportovního areálu v Kotlině, zapotili se při kruhovém tréninku v tělocvičně a vše zakončili fotbálkem, po němž poražený tým čekala ještě série kliků. K mužstvu se nově připojili do společné přípravy z útoku kapitán Miroslav Třetina, Marek Tecl, Tomáš Ludvík, Petr Kuchta a Vojtěch Holenda, z obránců Matěj Krejčí a Ladislav Pospíchal.
19.5.Nabídka Brodu? Vůbec jsem neváhal, přiznává Josef Vácha. Doma rád vaříLadislav VáchaPřesně zapadá do koncepce stavění týmu na havlíčkobrodských hráčích. Dvaatřicetiletý obránce Josef Vácha hokejově vyrůstal v Kotlině a v nadcházející sezoně se může zařadit mezi stěžejní pilíře defenzivy Bruslařů. V předchozích letech hrál krajskou ligu za Chotěboř a Hlinsko. Návrat na „rodnou hroudu“ přivítal s otevřenou náručí. „Jednoho pěkného dne mi zavolal David Kozlík mladší, jestli bych neměl chuť reprezentovat svoje město. Ta volba byla úplně jasná. Takovou nabídku jsem samozřejmě neodmítl, protože pro mě je to v mých letech ještě výzva a rád bych to zkusil,“ přiznává usměvavý sympaťák. (Malé foto: hchlinsko.cz)
14.5.3. den dorostu: odrazovka v písku, práce s medíky, kliky a fotbalLadislav VáchaExtraligový dorost ve středu pokračoval v poctivé přípravě na novou sezonu, tentokrát v areálu havlíčkobrodského koupaliště. A náplň tréninku? Pilování odrazové síly a dynamiky v písku, práce s medicinbaly, kliky na „hrazdičkách“ a fotbal. Mladé Bruslaře v závěrečné fázi tréninku zkrápěl vydatný déšť, ale i v těžkých podmínkách si dokázali poradit.
14.5.Bruslaři si mákli v areálu Na Losích! Pořádně si zaběhaliLadislav VáchaZatímco ve středu jim počasí nepřálo a kvůli dešti museli na poslední chvíli měnit svůj tréninkový plán, ve čtvrtek už to vyšlo. Bruslaři se sešli ve sportovním areálu Na Losích, kde absolvovali rychlý, ale vydatný trénink. Po důkladné rozcvičce si na oválu pořádně protáhli plíce i nohy. Zaběhli si série stovek, dvoustovek a třístovek, po čemž uzavřeli trénink dvacetiminutovým fotbálkem na místní umělce. K týmu se už připojil do letní přípravy i obránce Jiří Benák.
13.5.2. den dorostu: Náročné posilování a dlouhá série běžeckých kolečekLadislav VáchaDorostenci se dál poctivě připravují na nový extraligový ročník. I v úterý jim trenéři Václav Adam a Tomáš Hart připravili těžký a pestrý program. Po důkladném protažení v tělocvičně se mladí Bruslaři rozdělili na dvě party, které se po splnění úkolu vyměnily. První pod vedením asistenta trenéra Harta nabírala sílu v posilovně a druhá pod dohledem hlavního kouče Adama pilovala fyzickou kondici při intervalovém běhu kolem rybníka Rantejch. Dorostenci museli zvládnout dvě série pěti okruzích. Běželi na maximum a mezi sériemi měli pětiminutovou přestávku. Ve středu odpoledne bude Adamova družina polykat tréninkové dávky na letním koupališti.
13.5.Počasí Bruslaře na koupaliště nepustilo! Makali tak v tělocvičněLadislav VáchaBruslaři se měli ve středu podle původního plánu připravovat na letním koupališti, ale vše zhatil hustý déšť, s nímž na konci tréninku bojovali už dorostenci. Parta pod vedením trenérského tandemu Richard Cachnín – Miroslav Duben tak musela vzít zavděk tělocvičnou v Kotlině. Hráči se poctivě rozcvičili, přičemž si na malém prostoru zahráli i fotbálek a basketbal. Následovalo běhání kolem překážek na zlepšení agility a potom náročné core cviky na zpevnění středu těla. Havlíčkobrodští hokejisté si nakonec zahráli fotbal na větším prostoru a po tréninku se důkladně protáhli. Pokud bude příznivější počasí, ve čtvrtek odpoledne se sejdou na fotbalovém stadionu Na Losích.
12.5.Dorostenci odstartovali letní přípravu! Dostali pořádně do tělaLadislav VáchaDorostenci se v pondělí odpoledne sešli v havlíčkobrodské Kotlině a úvodním tréninkem zahájili suchou část letní přípravy. Zkušení trenéři Václav Adam a Tomáš Hart, kteří tým velmi úspěšně vedli už v minulé sezoně, dobře vědí, že jejich svěřence čeká hodně těžký extraligový ročník. Své svěřence tak nešetřili a dali jim pořádně do těla. Mladí Bruslaři se zahřáli úvodní rozcvičkou, pracovali s medicimbaly, střihli si dynamické sprinty, zaběhli si nepopulární a velice náročnou „opičí dráhu“, pracovali v posilovně a trénink zakončili výklusem kolem přilehlého rybníku Rantejch. Už v úterý odpoledne budou mobilizovat své síly na silné extraligové soupeře při další tréninkové jednotce.
12.5.2. den: Vydatná rozcvička, běhání na krev a makačka v posilovněLadislav VáchaDobře se vyspat a znovu do akce! Náročný program havlíčkobrodského A-mužstva po pondělním tréninku pokračoval hned dalším dnem a Bruslaři dostali na dalším společném tréninku s juniorkou znovu pořádně do těla. Na zahřátí si střihli poctivou rozcvičku s malými činkami a medicinbaly, po čemž se rozdělili na dvě skupiny. Jedna pod vedením Miroslava Dubna nabírala sílu v posilovně a druhá pod dozorem Richarda Cachnína pilovala fyzičku při náročných výbězích v přilehlém parku. Obě party se potom prohodily. Ve středu se družina z Kotliny zapotí na kurtech letního koupaliště.
11.5.Bruslaři zahájili letní přípravu! Potili se v tělocvičně i v posilovněLadislav VáchaA už je to zase tady! Bruslařům skončily hokejové prázdniny a v pondělí odpoledne už se hlásili trenérům na prvním tréninku suché části letní přípravy. A-mužstvo polykalo tréninkové dávky společně s juniorkou pod taktovkou jejích trenérů Richarda Cachnína a Miroslava Dubna. Hráči dostali do těla v tělocvičně i v posilovně, přičemž nechyběla ani hra, když spolu poměřili síly na zmenšeném prostoru při fotbálku a basketbalu. Další trénink je čeká hned v úterý.
10.5.Sezona v obrazech: Podívejte se na 10 nejlepších fotek z mládežeMilan Sochor, Markéta KřížováLetošní sezona mládeže opět přinesla spoustu příběhů a emocí. My jsme byli u toho a řadu z nich jsme se vám snažili vyprávět nejen našimi články, ale i fotografiemi. Podívejte se na výběr těch 10 nejlepších, které zachytila naše fotografka Markéta Křížová.
7.5.Konečný: Na práci v Brodě se hodně těším. Fanoušky zve na útočný hokejMilan Sochor, Ladislav VáchaBruslaře povede v příští sezoně jako nový hlavní trenér Michal Konečný. Jednání probíhala přibližně týden. Co pětapadesátiletého kouče přimělo na nabídku kývnout? „Nerozmýšlel jsem se dlouho, byla to férová nabídka. Hlavně se mi líbí vize, jakou má David Kozlík ml., to mě oslovilo nejvíc,“ svěřuje se. Klub chce patřit opět k nejlepším v lize, hlavně chce bavit diváky atraktivním hokejem. „Jsou tu kvalitní hráči. Věřím, že najdeme společnou řeč,“ přeje si lodivod, který naposledy šéfoval střídačkám Hodonína a Žďáru nad Sázavou.
6.5.Novinky u Bruslařů! A-tým povede trenér Michal KonečnýRedakceHráči havlíčkobrodského A-mužstva se dnes v 17 hodin sešli ve VIP prostorách zimního stadionu v Kotlině na úvodní organizační schůzce. Hlavní náplní bylo představení nového trenéra A-mužstva, kterým se stal Michal Konečný. Pětapadesátiletý kouč je brodským fanouškům určitě velmi dobře známý, tři sezony vedl žďárské Plameny a v minulém soutěžním ročníku trénoval Hodonín. Dosavadní trenér A-týmu Richard Cachnín bude hlavním koučem juniorky, kterou vedl už v uplynulém ročníku. Za dobrou práci u áčka mu patří velké poděkování. Bruslaři zahájí suchou část letní přípravy v pondělí 11. května, kdy se sejdou k první tréninkové jednotce. (Malé foto: hokejzr.cz)
6.5.Mládež zná trenérské obsazení. Příprava začne už v pondělíRedakceMládežníci se doposud kvůli bezpečnostním opatřením připravovali na novou sezonu individuálně doma. Omezení se ale začínají postupně rozvolňovat a všechny kategorie od juniorů až po přípravku už mají daný společný program. Ti starší od juniorů po šestou třídu začnou v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy níž pak o dva týdny později. Organizované tréninky jsou ovšem dobrovolné a stále budou platit přísná hygienická pravidla. Známé je také obsazení trenérů starších kategorií. Šéftrenérem mládeže je Jiří Čelanský, juniory povede Richard Cachnín a dorost má na starost Václav Adam.
4.5.Trénuj jako Filip Zadina a Filip Hronek: StřelbaKlubFilip Zadina se už potřetí objevil v seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát na ukázku cviků není sám, ve videu se představil také jeho spoluhráč z Detroitu Red Wings Filip Hronek. Oba předvedou několik oblíbených cvičení zaměřených na střelbu. Nechte se těmito cvičeními od kluků, které jejich pilný trénink a tvrdá dřina dovedly až do NHL, inspirovat.
29.4.Radim Zohorna podepsal smlouvu v NHL, patří Pittsburghu!Štěpán OndráčekRadim Zohorna, který je nejmladší z bratrského klanu, podepsal roční dvoucestnou smlouvu s týmem NHL – Pittsburghem Penguins. U Tučňáků působí zatím jediný Čech, a to Dominik Simon. Samotný podpis je o to cennější, že Zohorna dnes slaví své 24. narozeniny. Nejmladší z bratrů působil v mládežnických výběrech Havlíčkova Brodu, kde odehrál poslední sezonu v roce 2011/2012. Vytáhlý útočník se potom přesunul do Brna, kde poprvé dostal prostor mezi muži, a vypomáhal také Třebíči. Naposledy působil v Mladé Boleslavi. Ve 20 zápasech oblékl také dres seniorské reprezentace, kde si zahrál po boku svých bratrů Tomáše a Hynka. (Foto: Aleš Krecl, Český hokej)
27.4.Trénuj jako Filip Zadina: Cvičení s míči ve dvojicíchKlubFilip Zadina se objevil v dalším díle seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát na videu ukázal, jak piluje dovednosti s míči ve dvojicích. Nechte se těmito cvičeními inspirovat. V tomto týdnu budeme zároveň hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (organizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.
24.4.David Kozlík ml.: Chci nalákat fanoušky na pořádný hokejMilan SochorPřed sezonou, kdy se Jaromír Jágr připravoval s Kladnem na návrat do extraligy, se o 21 let mladší David Kozlík rozhodl svoji kariéru ukončit. Na hokej však nezanevřel. V klubu se přesunul do kanceláře a nyní mu pomáhá z pozice manažera A-týmu. „Za svůj úkol si určitě dávám stabilizovat finanční stránku, sehnat více sponzorů, vychovávat vlastní hráče a nalákat na tribuny co nejvíce fanoušků na pořádný hokej,“ prozrazuje své plány. První změny už provedl. Zavedl zlevněné vstupné pro studenty nebo pravidelné dýchánky s fanoušky.
21.4.Zaměřeno na gólmany: Holík čaroval, Nedvěd ukázal potenciálLadislav VáchaV hokeji nesou na svých bedrech nejtěžší břemeno. Každá jejich chyba je hodně vidět a může mít pro výsledek týmu fatální následky. Práce gólmana rozhodně není pro slabé povahy. V uplynulé sezoně se mezi havlíčkobrodskými tyčemi vystřídali hned čtyři brankáři – Martin Holík, Martin Altrichter, Ondřej Chaloupek a Martin Nedvěd. Mrkněte se, jak si mezi druholigovou konkurencí vedli!
20.4.Trénuj jako Filip Zadina: Trénink dovedností s míčiKlubV pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se objevil útočník Detroitu Red Wings Filip Zadina. Jeho otec Marek, nynější asistent trenéra extraligového Třince, i dědeček jsou rodáci z Havlíčkova Brodu, oba zde i působili. Dvacetiletý útočník na videu ukazuje cviky, které má ve své tréninkové náplni a neopomíjí alespoň několik z nich zařadit do každodenního tréninku v zimě i v létě. V prvním videu Filip předvádí individuální dovednosti s míči. Inspirujte se a zařaďte se svými dětmi tato cvičení do svých tréninků.
13.4.Tréninkový program mládeže BKHB: Nouzový stav Karanténa #2KlubSuchá příprava mládežnických týmů na nadcházející sezonu začne podle situace ohledně karantény – nouzového stavu, do té doby budou hráčům rozeslány individuální týdenní plány (videa, obrázky, popisky cvičení) doporučená Českým hokejem, nutné aktivní zapojení rodiče s výběrem cvičení a kontrolou správné techniky cviků.
11.4.Teplý se přiblížil svému snu. V NHL podepsal nováčkovskou smlouvuMilan Sochor„Chtěl bych jednou s Chicagem zvednout nad hlavu Stanley Cup a přivézt ho domů. Chci Brodu všechno vrátit, vychoval mě,“ svěřil se Michal Teplý loni v červenci v rozhovoru pro náš web. Teď je tomuto snu o další krůček blíže. S Chicagem Blackhawks totiž podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.
9.4.Kapitán dorostu Martin Zych: Základ úspěchu? Určitě skvělá parta!Ladislav VáchaHavlíčkobrodští dorostenci prožili fantastickou sezonu. V základní části extraligy patřili mezi nejpříjemnější překvapení, nechali za sebou jihlavskou Duklu i Motor České Budějovice a senzačně proklouzli do nadstavbové skupiny o účast v play off. Už 23. listopadu tak slavili jistotu záchrany v nejvyšší soutěži! Lví podíl na tom měl i kapitán Martin Zych, který si uplynulý ročník nemůže vynachválit. „Byla to skvělá sezona! Děkuju klukům za to, jak makali a jak jsme si to spolu všichni užili. Měli jsme výbornou partu,“ neskrývá spokojenost sedmnáctiletý obránce. (Foto: Markéta Křížová)
6.4.Tréninkový program mládeže BKHB: Nouzový stav KaranténaKlubSuchá příprava mládežnických týmů na nadcházející sezonu začne podle situace ohledně karantény – nouzového stavu, do té doby budou hráčům rozeslány individuální týdenní plány (videa, obrázky, popisky cvičení) doporučená Českým hokejem, nutné aktivní zapojení rodiče s výběrem cvičení a kontrolou správné techniky cviků.
 
Aktuálně na webu
Síla v brankovišti Bruslařů: Co sezona ve II. lize, to asistence!

Síla v brankovišti Bruslařů: Co sezona ve II. lize, to asistence!

(úterý 2.6.) Statistiky jsou nedílnou součástí sportu. Prozradí, v čem je daný hráč pro svůj tým přínosem, nebo...

 
Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

(čtvrtek 28.5.) Na čtvrtečním aktivu se rozhodlo o herním modelu II. ligy pro sezonu 2020/2021. Zástupci klubů na...

 
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv