Jan Suchý

* 10. 10. 1944 – 24. 8. 2021

Mezi českými legendami v zadních řadách vyniká jedno jméno – Jan Suchý. Obránce, který naučil svět padat do střel. Byl to právě on, kdo začal masivně používat k blokování soupeřových střel vlastní tělo a tím tak nesmazatelně změnil defenzivní hru.

Byl také vynikajícím technikem a falešným křídlem. Na obránce dával poměrně dost gólů a je dodnes také jediným hráčem v nejvyšší české soutěži, který vyhrál kanadské bodování. Tohoto úspěchu dosáhl s Duklou, s níž sedmkrát vyhrál ligu a třeba proti Českým Budějovicím zaznamenal devět bodů (5+4). Na obránce něco neuvěřitelného.

Úspěchy sbíral také v reprezentaci, se kterou vybojoval stříbro na olympiádě v Grenoblu a má celkem šest medailí z mistrovství světa (čtyři stříbra a dva bronzy). Útok na zlatou medaili z roku 1972 mu ale zhatila autonehoda, při níž zemřel jeho spolujezdec. Nepomohla ani přímluva z nejvyšších míst a kvůli 18měsíčnímu trestu vynechal celou úspěšnou sezónu.

Svému rodnému Brodu pomáhal ještě téměř v padesáti letech coby hráč. Těchto skvělých úspěchů ale málem nedosáhl. Na prahu dospělosti si musel vybrat mezi hokejem a fotbalem, v němž dokonce také reprezentoval a dal i jeden mezinárodní gól.

Výčet úspěchů:

  • 1x stříbro z OH
  • 4x stříbro z MS
  • 2x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Vítěz zlaté hokejky 1969 a 1970
  • Člen síně slávy českého hokeje
  • Člen síně slávy IIHF

Chcete vědět, co bylo „Souškovým” dobrým zvykem před zápasy a mnoho dalších informací z jeho pestrého hokejového života? Nejen o něm, ale i o dalších úspěšných Broďácích pojednává kniha Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři