Jan Suchý

* 10. 10. 1944 – 24. 8. 2021

Mezi českými legendami v zadních řadách vyniká jedno jméno – Jan Suchý. Obránce, který naučil svět padat do střel. Byl to právě on, kdo začal masivně používat k blokování soupeřových střel vlastní tělo a tím tak nesmazatelně změnil defenzivní hru.

Byl také vynikajícím technikem a falešným křídlem. Na obránce dával poměrně dost gólů a je dodnes také jediným hráčem v nejvyšší české soutěži, který vyhrál kanadské bodování. Tohoto úspěchu dosáhl s Duklou, s níž sedmkrát vyhrál ligu a třeba proti Českým Budějovicím zaznamenal devět bodů (5+4). Na obránce něco neuvěřitelného.

Úspěchy sbíral také v reprezentaci, se kterou vybojoval stříbro na olympiádě v Grenoblu a má celkem šest medailí z mistrovství světa (čtyři stříbra a dva bronzy). Útok na zlatou medaili z roku 1972 mu ale zhatila autonehoda, při níž zemřel jeho spolujezdec. Nepomohla ani přímluva z nejvyšších míst a kvůli 18měsíčnímu trestu vynechal celou úspěšnou sezónu.

Svému rodnému Brodu pomáhal ještě téměř v padesáti letech coby hráč. Těchto skvělých úspěchů ale málem nedosáhl. Na prahu dospělosti si musel vybrat mezi hokejem a fotbalem, v němž dokonce také reprezentoval a dal i jeden mezinárodní gól.

Výčet úspěchů:

  • 1x stříbro z OH
  • 4x stříbro z MS
  • 2x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Vítěz zlaté hokejky 1969 a 1970
  • Člen síně slávy českého hokeje
  • Člen síně slávy IIHF

Chcete vědět, co bylo „Souškovým” dobrým zvykem před zápasy a mnoho dalších informací z jeho pestrého hokejového života? Nejen o něm, ale i o dalších úspěšných Broďácích pojednává kniha Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner