Jan Suchý

* 10. 10. 1944 – 24. 8. 2021

Mezi českými legendami v zadních řadách vyniká jedno jméno – Jan Suchý. Obránce, který naučil svět padat do střel. Byl to právě on, kdo začal masivně používat k blokování soupeřových střel vlastní tělo a tím tak nesmazatelně změnil defenzivní hru.

Byl také vynikajícím technikem a falešným křídlem. Na obránce dával poměrně dost gólů a je dodnes také jediným hráčem v nejvyšší české soutěži, který vyhrál kanadské bodování. Tohoto úspěchu dosáhl s Duklou, s níž sedmkrát vyhrál ligu a třeba proti Českým Budějovicím zaznamenal devět bodů (5+4). Na obránce něco neuvěřitelného.

Úspěchy sbíral také v reprezentaci, se kterou vybojoval stříbro na olympiádě v Grenoblu a má celkem šest medailí z mistrovství světa (čtyři stříbra a dva bronzy). Útok na zlatou medaili z roku 1972 mu ale zhatila autonehoda, při níž zemřel jeho spolujezdec. Nepomohla ani přímluva z nejvyšších míst a kvůli 18měsíčnímu trestu vynechal celou úspěšnou sezónu.

Svému rodnému Brodu pomáhal ještě téměř v padesáti letech coby hráč. Těchto skvělých úspěchů ale málem nedosáhl. Na prahu dospělosti si musel vybrat mezi hokejem a fotbalem, v němž dokonce také reprezentoval a dal i jeden mezinárodní gól.

Výčet úspěchů:

  • 1x stříbro z OH
  • 4x stříbro z MS
  • 2x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Vítěz zlaté hokejky 1969 a 1970
  • Člen síně slávy českého hokeje
  • Člen síně slávy IIHF

Chcete vědět, co bylo „Souškovým” dobrým zvykem před zápasy a mnoho dalších informací z jeho pestrého hokejového života? Nejen o něm, ale i o dalších úspěšných Broďácích pojednává kniha Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner