Jaroslav Holík

* 3. 8. 1942 – 17. 4. 2015

Starší z bratrského dua Holíků byl vyhlášeným bouřlivákem, ale především vynikajícím útočníkem, kterého bude mít česká veřejnost v paměti už jen pro to, že zaznamenal rozhodující gól na zlatém pražském mistrovství světa 1972, kdy Čechoslováci přerušili nadvládu sovětského hegemona.

„Starej”, jak se mu přezdívalo, byl také jedním ze symbolů protestů pro sovětské okupaci, to když si přelepil rudou hvězdu ve znaku ČSSR páskou. S reprezentací posbíral na mistrovství světa ještě dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Na svém kontě má také jeden bronz zpod olympijských kruhů.

V české nejvyšší soutěži budil respekt dlouhých osmnáct sezón, z toho sedmkrát se radoval z celkového titulu. Jeho zarputilost mu po skončení hráčské kariéry přinesla ovoce i v pozici trenéra. Coby hlavní kouč dovedl českou dvacítku k senzačním dvěma zlatým medailím z let 2000 a 2001. Dařilo se mu i na klubové úrovni. Na lavičce slavil čtyři tituly v nejvyšší tuzemské soutěži.

Výčet úspěchů:

  • 1x zlato z MS
  • 2x stříbro z MS
  • 1x bronz z OH
  • 3x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Člen síně slávy českého hokeje

Zlaté pražské mistrovství má v podání Holíkových jednu zajímavou rodinnou zápletu. Chcete vědět jakou? To se dozvíte v knize Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner