Jaroslav Holík

* 3. 8. 1942 – 17. 4. 2015

Starší z bratrského dua Holíků byl vyhlášeným bouřlivákem, ale především vynikajícím útočníkem, kterého bude mít česká veřejnost v paměti už jen pro to, že zaznamenal rozhodující gól na zlatém pražském mistrovství světa 1972, kdy Čechoslováci přerušili nadvládu sovětského hegemona.

„Starej”, jak se mu přezdívalo, byl také jedním ze symbolů protestů pro sovětské okupaci, to když si přelepil rudou hvězdu ve znaku ČSSR páskou. S reprezentací posbíral na mistrovství světa ještě dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Na svém kontě má také jeden bronz zpod olympijských kruhů.

V české nejvyšší soutěži budil respekt dlouhých osmnáct sezón, z toho sedmkrát se radoval z celkového titulu. Jeho zarputilost mu po skončení hráčské kariéry přinesla ovoce i v pozici trenéra. Coby hlavní kouč dovedl českou dvacítku k senzačním dvěma zlatým medailím z let 2000 a 2001. Dařilo se mu i na klubové úrovni. Na lavičce slavil čtyři tituly v nejvyšší tuzemské soutěži.

Výčet úspěchů:

  • 1x zlato z MS
  • 2x stříbro z MS
  • 1x bronz z OH
  • 3x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Člen síně slávy českého hokeje

Zlaté pražské mistrovství má v podání Holíkových jednu zajímavou rodinnou zápletu. Chcete vědět jakou? To se dozvíte v knize Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner