Jaroslav Holík

* 3. 8. 1942 – 17. 4. 2015

Starší z bratrského dua Holíků byl vyhlášeným bouřlivákem, ale především vynikajícím útočníkem, kterého bude mít česká veřejnost v paměti už jen pro to, že zaznamenal rozhodující gól na zlatém pražském mistrovství světa 1972, kdy Čechoslováci přerušili nadvládu sovětského hegemona.

„Starej”, jak se mu přezdívalo, byl také jedním ze symbolů protestů pro sovětské okupaci, to když si přelepil rudou hvězdu ve znaku ČSSR páskou. S reprezentací posbíral na mistrovství světa ještě dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Na svém kontě má také jeden bronz zpod olympijských kruhů.

V české nejvyšší soutěži budil respekt dlouhých osmnáct sezón, z toho sedmkrát se radoval z celkového titulu. Jeho zarputilost mu po skončení hráčské kariéry přinesla ovoce i v pozici trenéra. Coby hlavní kouč dovedl českou dvacítku k senzačním dvěma zlatým medailím z let 2000 a 2001. Dařilo se mu i na klubové úrovni. Na lavičce slavil čtyři tituly v nejvyšší tuzemské soutěži.

Výčet úspěchů:

  • 1x zlato z MS
  • 2x stříbro z MS
  • 1x bronz z OH
  • 3x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Člen síně slávy českého hokeje

Zlaté pražské mistrovství má v podání Holíkových jednu zajímavou rodinnou zápletu. Chcete vědět jakou? To se dozvíte v knize Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři