Jaroslav Holík

* 3. 8. 1942 – 17. 4. 2015

Starší z bratrského dua Holíků byl vyhlášeným bouřlivákem, ale především vynikajícím útočníkem, kterého bude mít česká veřejnost v paměti už jen pro to, že zaznamenal rozhodující gól na zlatém pražském mistrovství světa 1972, kdy Čechoslováci přerušili nadvládu sovětského hegemona.

„Starej”, jak se mu přezdívalo, byl také jedním ze symbolů protestů pro sovětské okupaci, to když si přelepil rudou hvězdu ve znaku ČSSR páskou. S reprezentací posbíral na mistrovství světa ještě dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Na svém kontě má také jeden bronz zpod olympijských kruhů.

V české nejvyšší soutěži budil respekt dlouhých osmnáct sezón, z toho sedmkrát se radoval z celkového titulu. Jeho zarputilost mu po skončení hráčské kariéry přinesla ovoce i v pozici trenéra. Coby hlavní kouč dovedl českou dvacítku k senzačním dvěma zlatým medailím z let 2000 a 2001. Dařilo se mu i na klubové úrovni. Na lavičce slavil čtyři tituly v nejvyšší tuzemské soutěži.

Výčet úspěchů:

  • 1x zlato z MS
  • 2x stříbro z MS
  • 1x bronz z OH
  • 3x bronz z MS
  • 7x mistr ČSR
  • Člen síně slávy českého hokeje

Zlaté pražské mistrovství má v podání Holíkových jednu zajímavou rodinnou zápletu. Chcete vědět jakou? To se dozvíte v knize Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, kterou můžete online objednat na marken.cz.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu