BK Havl. Brod - „Představujeme posily havlíčkobrodských Rebelů,“ #5: Tři mladí Broďáci a jeden velký návrat
„Představujeme posily havlíčkobrodských Rebelů,“ #5: Tři mladí Broďáci a jeden velký návrat

„Představujeme posily havlíčkobrodských Rebelů,“ #5: Tři mladí Broďáci a jeden velký návrat

01.06.2014 | Ladislav Vácha

Posily Rebelů: Tři mladí Broďáci a jeden velký návrat

Do startu nového prvoligového ročníku sice zbývá ještě moře času, ale už teď je jisté, že havlíčkobrodští Rebelové do něj vyjedou se značně obměněným kádrem. Přibližně v půlce května jsme se v seriálu „Představujeme posily havlíčkobrodských Rebelů“ podrobně podívali „na zoubek“ prvním třem novým tvářím, které s týmem polykají v rámci letní přípravy tvrdé tréninkové dávky. Tentokrát upřeme svou pozornost na další čtveřici, kterou tvoří obránce David Vala a útočníci Martin Hynek, Branislav Jankovič a Tomáš Ludvík.

 

David Vala (obránce, narozen 20.8.1995)

David Vala v sezoně 2013/14
Z G A B +/- TM
Jihlava (JUN) 43 3 2 5 -5 38
Havl. Brod (JUN) 4 0 1 1 4
Své první hokejové krůčky dělal v Kotlině, s níž spojil drtivou část své dosavadní kariéry. V dresu Rebelů odehrál čtyři sezony v nejvyšší dorostenecké soutěži, během nichž naskočil do více než stovky zápasů. Jedná se o defenzivního obránce, který nesbírá moc kanadských bodů. V tomto ohledu se mu nejvíce dařilo v sezoně 2011/12, kdy v extralize staršího dorostu vstřelil 3 branky a připsal si 6 gólových asistencí. V případě potřeby dokáže i pořádně přitvrdit, o čemž svědčí počet trestných minut. V soutěžním ročníku 2012/13 bojoval se starším dorostem o extraligovou záchranu, ale nakonec neúspěšně. Minulé období strávil hlavně v juniorce nedaleké Jihlavy a znovu si zahrál baráž, tentokrát se šťastným koncem. Nyní se připravuje s havlíčkobrodským A-týmem, do jehož sestavy se chce prosadit.

Kompletní statistiky: eliteprospects.com, hokej.cz

DAVID VALA

Martin Hynek (útočník, narozen 5.1.1993)

Martin Hynek v sezoně 2013/14
Z G A B +/- TM
Havl. Brod (JUN) 32 27 24 51 36
Světlá n.S. (p-o) 4 2 1 3 0
Další mladý a talentovaný hokejista, který prošel havlíčkobrodskou mládeží. V soutěžním ročníku 2010/11 okusil extraligu staršího dorostu a třinácti kanadskými body (7+6) přispěl k obrovskému úspěchu v podobě postupu do prestižního play-off, kde mladí Rebelové hodně potrápili silnou Plzeň. Skvělými výkony si řekl o šanci v juniorce, za níž si zahrál v nejvyšší tuzemské soutěži jeden zápas. V následujících soutěžních ročnících se stabilně prezentoval v barvách juniorky, která sestoupila do první ligy a v sezoně 2011/12 se neúspěšně pokusila o bleskový návrat mezi elitu. Vypracoval se v jednu ze stěžejních osobností týmu a pravidelně na sebe upozorňoval fantastickou produktivitou, přičemž na dresu nosil i kapitánské „céčko“. V minulém soutěžním období si vyzkoušel i play-off krajské ligy, v němž si za Světlou nad Sázavou připsal tři kanadské body (2+1).

Kompletní statistiky: eliteprospects.com, hokej.cz

MARTIN HYNEK

Branislav Jankovič (útočník, narozen 11.4.1991)

Branislav Jankovič v sezoně 2013/14
Z G A B +/- TM
Skalica (SVK) 58 5 10 15 +5 16
Michalovce (SVK) 5 2 4 6 +2 0
Třiadvacetiletý rodák ze slovenské Trnavy odstartoval svou kariéru v mládežnických kategoriích místního HK, kde vydržel až do dorosteneckého a juniorského věku. Dres poprvé změnil v sezoně 2007/08, kdy si na rok odskočil na svou první zahraniční štaci do dorostu Ústí nad Labem. Výrazný krok udělal v soutěžním ročníku 2009/10, který odehrál v zámoří pod hlavičkou týmu Elliot Lake Bobcats. A vedlo se mu úžasně, za 50 zápasů nastřádal 75 bodů (39+36). I přesto se hned vzápětí vrátil do střední Evropy a zakotvil v Kometě Brno. V moravské metropoli se zabydlel na dvě sezony a vedle toho, že debutoval v extralize, vypomohl v pěti zápasech i Havlíčkovu Brodu (1+2). Vzápětí zamířil domů na Slovensko, kde hrál v extralize za Banskou Bystricu a Skalicu, ve druhé nejvyšší soutěži zasáhl do play-off za Liptovský Mikuláš a Michalovce.

Kompletní statistiky: eliteprospects.com, hokej.cz

BRANISLAV JANKOVIČ

Tomáš Ludvík (útočník, narozen 16.1.1995)

Tomáš Ludvík v sezoně 2013/14
Z G A B +/- TM
Havl. Brod (JUN) 32 17 13 30 32
Havl. Brod (z.č.) 1 0 0 0 -7 0
Chotěboř (z.č.) 9 3 6 9 16
Chotěboř (p-o) 9 4 3 7 11
Devatenáctiletého útočníka pojí s jeho staronovými spoluhráči Davidem Valou a Martinem Hynkem podobný hokejový osud. I on sbíral nesmírně cenné zkušenosti v nejvyšších dorosteneckých soutěžích, kde za Rebely bojoval od sezony 2009/10 až do roku 2013, kdy se starším dorostem, kde zastával funkci kapitána, neuspěl v baráži a Havlíčkův Brod sestoupil o patro níž. V uplynulém soutěžním ročníku nastupoval za prvoligovou juniorku, kde kvůli úzkému hráčskému kádru zaskakoval i na nezvyklé pozici obránce, ale i tak dokázal ohromit skvělou produktivitou, když za 32 zápasů posbíral 30 bodů (17+13). Poprvé nahlédl i mezi dospělé, když si v krajské lize zahrál za rodnou Chotěboř (18 utkání, 7+9). Jeho velká chvíle přišla v posledním kole základní části 1. ligy, kdy s A-týmem debutoval v Olomouci, kde však musel skousnout hodně hořkou porážku 0:11.

Kompletní statistiky: eliteprospects.com, hokej.cz

TOMÁŠ LUDVÍK (Foto 1)

Vysvětlivky:

Z = odehrané zápasy
G = vstřelené góly
A = asistence
B = počet kanadských bodů
+/- = účast na ledě
TM = počet trestných minut

Foto 1: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

 
Aktuálně na webu
Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

(neděle 18.7.) Do konce soutěžního ročníku 2011/2012 oblékal havlíčkobrodský dres, potom se přesunul do Tábora,...

 
V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

(čtvrtek 15.7.) Havlíčkobrodští hokejisté, a nejen A-mužstvo, tráví tyto parné letní dny v příjemném prostředí...

 
Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

(úterý 13.7.) O příchodu útočníka Jana Bulína jsme informovali už před začátkem suché části letní přípravy. Nyní...

 
VIDEO: V Kotlině se tvoří led. Kdo na něj položil reklamy partnerů?

VIDEO: V Kotlině se tvoří led. Kdo na něj položil reklamy partnerů?

(pátek 2.7.) Plochu Kotliny začíná pokrývat led téměř o měsíc dříve, než bývá zvykem. Ve čtvrtek 1. července...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv