BK Havl. Brod - Rebelem měsíce ledna jste zvolili Jana Semoráda
Rebelem měsíce ledna jste zvolili Jana Semoráda

Rebelem měsíce ledna jste zvolili Jana Semoráda

20.02.2012 | Michal Milfeit

Vyhlášení čtenářské ankety

Jak se již stalo tradicí, předali jsme diplom pro nejlepšího hráče měsíce. Po hattricku Vojtěcha Němce jste za hráče měsíce ledna zvolili sympatického forvarda Jana Semoráda, který se se čtyřmi vstřelenými góly pyšní i poziccí nejlepšího střelce měsíce. Před krátkým rozhovorem jsme byli také svědky velmi optimistické nálady po vyhraném zápase s Třebíčí, což bylo znát i na samotném, lednovém šťastlivci.

 

Hokejisté z havlíčkobrodské Kotliny si v lednu připsali výhru nad Benátkami nad Jizerou či Hradcem Králové. Na druhé straně však ztratili velmi důležité body, když nedokázali udržet vedení na ledě Šumperka a podlehli poslednímu týmu tabulky, Mostu. „Bohužel, ta sezona se vyvíjí tak, jak se vyvíjí. Důležité je, že získáváme body doma. Teď bude těžké udržet to, co máme a jít do play-off.“ zhodnotil situaci třiadvacetiletý útočník. Rebelové mají obtížnou situaci a v bitvě o postup do play-off budou potřebovat každý bod.

Střelec Semorád převzal diplom
Jan Semorád se v lednu blýsknul čtyřmi góly, čímž se stal nejlepším střelcem měsíce. „Cítím se dobře. Vždycky mám dobrý začátek, potom trošku útlum a na konci sezony se mi daří, cítím se dobře fyzicky. V určitých částech jsem se zvednul a jsem za to velmi rád. Doufám, že to bude pokračovat dál, hlavně do play-off,“ přeje si čerstvě zvolený hráč měsíce.

Rebelům se leden nevyvedl úplně podle představ, čímž si do určité míry zkomplikovali postup do play-off. Zeptali jsme se tedy samotného Honzy Semoráda, jak danou situaci hodnotí ze svého pohledu. „Tak zkomplikovali, nezkomplikovali. Jak jsem již řekl, situace se vyvíjí tak, jak se vyvíjí,“ konstatoval s jistotou. „Každý zápas je pro nás hrozně těžký, jsme pod psychickým tlakem. Ale i pod ním jsme teď zápasy doma zvládli, což je důležité,“ prozradil.

„Venku jsme měli kolikrát smůlu, ale myslím si, že teď se hra celkem zvedla. Hrajeme to, co chceme, ale bohužel nedáváme góly, což je náš největší problém. Potřebujeme začít dávat góly a pak už to bude tam, kde to má být,“ zhodnotil současný herní projev.

Janu Semorádovi se v lednu střelecky dařilo, a proto ho neminula otázka, zda-li má někdo podíl na jeho produktivitě. (směje se) „Tak to nevím. Ani nevím, kdo mi na ty góly nahrával. Teď hraju s Vondrcem a točí se tam s náma Zohy nebo někdo jiný,“ prozradil usměvavý útočník.

„Myslím si, že je to celkem rozumné a jsme rád, že se to teď usadilo a lajny zůstávají stejné. První půlku jsem hrál s Vojtou Němcem, se kterým se mi hrálo výborně, ale pak odešel do Brna. Teď tedy hrajeme s Vondrcem a Zohym, a to mi vyhovuje taky, rozumíme si a myslím si, že to funguje,“ pochvaloval si.

Havlíčkobrodské hokejisty čekají poslední 2 zápasy. Na ledě Písku a poté doma s mužstvem Benátek nad Jizerou. Půjde o každý bod, neboť účast v play-off stále není jistá. „Koho bych si přál do play-off? (směje se) Tak já nevím, vypadá to na Ústí, nebo Chomutov. Já osobně bych zvolil Chomutov, tam by ty zápasy byly lepší, ale to už je pak jedno.“

Na závěr příjemného rozhovoru jsme se zeptali na poslední otázku, co by chtěl vzkázat fanoškům. „Tak rozhodně aby při nás stáli dál. Ta sezona není ideální, ale i tak se snažíme a bojujeme, co to jde. Není to jednoduchý, ale je to furt jenom sport. Byl bych rád, aby nám stále fandili a my pro ně uděláme všecko, co jen půjde,“ vzkazoval.

Při odchodu z útrob stadionu jsme jen z havlíčkobrodské kabiny uslyšely hlasitou oslavu spokojeného forvarda Jana Semoráda.

Konečné pořadí:

1. Semorád Jan - 100
2. Neruda Stanislav - 88
3. Němec Vojtěch - 47
3. Vondráček Roman - 47
5. Zohorna Hynek - 45

 
Aktuálně na webu
Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

(středa 26.2.) Havlíčkův Brod se vydal k velmi důležitému zápasu do Hodonína v okleštěné sestavě. Trenéři...

 
Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

(úterý 25.2.) Šestá třída hostila v domácím prostředí jihlavskou Duklu a neměla zápas vůbec rozehraný špatně. I...

 
Osmáci v derby Dukle vůbec nestačili a schytali třináctku

Osmáci v derby Dukle vůbec nestačili a schytali třináctku

(úterý 25.2.) Hráči 8. třídy přivítali v neděli na ledě Kotliny jihlavskou Duklu. Derby Vysočiny se jim však...

 
BK Havlíčkův Brod vás zve na seminář Výživa sportovce

BK Havlíčkův Brod vás zve na seminář Výživa sportovce

(úterý 25.2.) Přijďte ve středu 4. března do Klubu OKO, kde bude od 18:00 MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D....

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv