17. 12. 2012 | Richard Wagner

Patrik Hrabaň: Jestli to takto půjde dál, tak bychom mohli jít v tabulce výše

Mladší dorost si v neděli také odkroutil svou směnu v letošním roce. Bohužel ale rok 2012 zakončil porážkou, kterou mu na jeho vlastním ledě uštědřily Pardubice. Havlíčkobrodští se proti tabulkově silnějšímu soupeři zmohli na jediný zásah, který přišel ve dvanácté minutě, a o nějž se premiérovým gólem v této kategorii postaral mladý bek Patrik Hrabaň. Rebelové však zoufat nemusejí, jelikož po novém roce na ně čeká další porce celkem čtrnácti "mistráků", v nichž mohou přeskočit svého nejbližšího tabulkového souseda - pražskou Spartu.

Havlíčkobrodští nedokázali proti papírovému favoritovi překvapit a v Kotlině dominovalo družstvo Pardubic. To si po jednoznačném výkonu odvezlo do své haly tři body za vysokou výhru 6:1. „Dneska se mi to na ledě docela líbilo, i když jsme prohráli. Hráli jsme celkem týmově, ale vždycky se nedaří,“ popsal své pocity z utkání Patrik Hrabaň.

Rebelové dokonce po čtvrtém inkasovaném gólu vyměnili maskované muže. Jana Brože nahradil mezi tyčemi David Marek. „Vždycky se mu nemusí dařit, dostane nějaké špatné góly, tak se potom vystřídá, aby se mu to sebevědomí trochu zvedlo. Zase potom střídající David Marek zachytal skvěle, nádherný zápas od něj,“ okomentoval výměnu opor s maskami.

Bojovníci z Kotliny drželi s Východočechy výsledkový krok do dvanácté minuty, kdy se prosadil právě Patrik Hrabaň, který tak zaznamenal svou vůbec první branku v extralize mladšího dorostu. „Hráli jsme přesilovku, Gugi (Tomáš Nguyen – pozn. red.) mi to dal na modrou, já jsem, trošku naštvaný, trefil bránu a někdo to tam dorazil, ale prý jsem to dal já no, tak asi jo,“ usmívá se šťastný střelec.

Jenže od té doby začali znovu úřadovat především Perníkáři, kteří ještě do konce první části svůj náskok navýšili na dvougólový a skóre na jejich straně postupně narůstalo. „My jsme se nechali v první třetině přebruslovat, soupeř byl rychlejší na puku, v soubojích a my jsme mu nestíhali,“ měl jasno mladý obránce.

Tímto střetnutím zakončili mladší dorostenci Rebelů zápasovou porci v roce 2012. Nyní na ně, stejně jako na ostatní mládežnická družstva s výjimkou některých tříd, čeká jen zasloužená vánoční přestávka, po níž se rozjedou další extraligové boje. „Jestli to takto půjde ta další kola dál, tak si myslím, že bychom mohli jít v tabulce výše, protože jsme se v poslední době hodně zvedli,“ popsal výhled do dalších zápasů, které však přijdou na řadu až v novém kalendářním roce.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři