20. 7. 2015 | Milan Sochor

Druhá liga rozlosována! Začínáme v Sokolově, první derby v pátém kole

Havlíčkobrodský A-tým pomalu vyhlíží svůj první trénink na ledě, kde se bude formovat kostra mužstva, a nyní už zná i rozlosování soutěže. Třetí nejvyšší tuzemská soutěž začne svým prvním kolem v sobotu 12. září 2015 a bruslaře z Kotliny zavede do dalekého Sokolova, který loni bojoval o postup do první ligy. První derby Havlíčkův Brod odehraje v pátém kole, ve kterém ho přivítají Lední medvědi Pelhřimov.

Rozlosování Havlíčkova Brodu

Derby Vysočiny

Pelhřimov – H. Brod
(5. kolo, 28.9.2015)

H. Brod – Žďár n.S.
(17. kolo, 21.11.2015)

H. Brod – Pelhřimov
(22. kolo, 16.12.2015)

Žďár n.S. – H. Brod
(34. kolo, 20.2.2016)

Základní část druhé ligy začne 12. září 2015 a ve skupině západ, kam Havlíčkův Brod patří, nabídne 34 kol. Téměř dvě třetiny zápasů se odehrají v sobotu, těchto utkání je 21. Dalších 10 kol bude na programu ve středu. Jeden zápas se ovšem odehraje i v pondělí (28. září v Pelhřimově), jeden v úterý (17. listopadu ve Vrchlabí) a jeden v neděli (3. ledna doma s Řisuty). Poslední kolo základní části se odehraje 20. února 2016.

První utkání po sestupu do druhé ligy odehraje Havlíčkův Brod na ledě soupeře, když pocestuje na daleký sever do Sokolova, jenž v předešlé sezoně bojoval s Táborem a Přerovem o postup do první ligy. Oběma celkům z Čech však vypálil rybník Přerov, který se z postupu radoval s náskokem jednoho bodu právě na Sokolov.

První derby si Havlíčkův Brod zahraje v pátém kole 28.9. na ledě Pelhřimova. Se Žďárem nad Sázavou se Bruslařský Klub poprvé potká až 21.11., kdy bude na programu sedmnácté kolo a základní část se posune do své druhé poloviny. S druhým týmem, který neúspěšně usiloval o postup do první ligy, se družina z Kotliny utká ve čtrnáctém kole 7.11. na ledě Tábora.

Prvních 10 kol Havlíčkova Brodu

1. kolo, sobota 12. září

HC Baník Sokolov – BK Havlíčkův Brod

2. kolo, středa 16. září

BK Havlíčkův Brod – SC Kolín

3. kolo, sobota 19. září

TJ Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod

4. kolo, sobota 26. září

BK Havlíčkův Brod – HC Klášterec nad Ohří

5. kolo, pondělí 28. září

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod

6. kolo, sobota 3. října

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek

7. kolo, středa 7. října

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – BK Havlíčkův Brod

8. kolo, sobota 10. října

TJ HC Řisuty – BK Havlíčkův Brod

9. kolo, sobota 17. října

BK Havlíčkův Brod – HC Klatovy

10. kolo, sobota 24. října

HC Trutnov – BK Havlíčkův Brod

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner