20. 7. 2015 | Milan Sochor

Druhá liga rozlosována! Začínáme v Sokolově, první derby v pátém kole

Havlíčkobrodský A-tým pomalu vyhlíží svůj první trénink na ledě, kde se bude formovat kostra mužstva, a nyní už zná i rozlosování soutěže. Třetí nejvyšší tuzemská soutěž začne svým prvním kolem v sobotu 12. září 2015 a bruslaře z Kotliny zavede do dalekého Sokolova, který loni bojoval o postup do první ligy. První derby Havlíčkův Brod odehraje v pátém kole, ve kterém ho přivítají Lední medvědi Pelhřimov.

Rozlosování Havlíčkova Brodu

Derby Vysočiny

Pelhřimov – H. Brod
(5. kolo, 28.9.2015)

H. Brod – Žďár n.S.
(17. kolo, 21.11.2015)

H. Brod – Pelhřimov
(22. kolo, 16.12.2015)

Žďár n.S. – H. Brod
(34. kolo, 20.2.2016)

Základní část druhé ligy začne 12. září 2015 a ve skupině západ, kam Havlíčkův Brod patří, nabídne 34 kol. Téměř dvě třetiny zápasů se odehrají v sobotu, těchto utkání je 21. Dalších 10 kol bude na programu ve středu. Jeden zápas se ovšem odehraje i v pondělí (28. září v Pelhřimově), jeden v úterý (17. listopadu ve Vrchlabí) a jeden v neděli (3. ledna doma s Řisuty). Poslední kolo základní části se odehraje 20. února 2016.

První utkání po sestupu do druhé ligy odehraje Havlíčkův Brod na ledě soupeře, když pocestuje na daleký sever do Sokolova, jenž v předešlé sezoně bojoval s Táborem a Přerovem o postup do první ligy. Oběma celkům z Čech však vypálil rybník Přerov, který se z postupu radoval s náskokem jednoho bodu právě na Sokolov.

První derby si Havlíčkův Brod zahraje v pátém kole 28.9. na ledě Pelhřimova. Se Žďárem nad Sázavou se Bruslařský Klub poprvé potká až 21.11., kdy bude na programu sedmnácté kolo a základní část se posune do své druhé poloviny. S druhým týmem, který neúspěšně usiloval o postup do první ligy, se družina z Kotliny utká ve čtrnáctém kole 7.11. na ledě Tábora.

Prvních 10 kol Havlíčkova Brodu

1. kolo, sobota 12. září

HC Baník Sokolov – BK Havlíčkův Brod

2. kolo, středa 16. září

BK Havlíčkův Brod – SC Kolín

3. kolo, sobota 19. září

TJ Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod

4. kolo, sobota 26. září

BK Havlíčkův Brod – HC Klášterec nad Ohří

5. kolo, pondělí 28. září

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod

6. kolo, sobota 3. října

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek

7. kolo, středa 7. října

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – BK Havlíčkův Brod

8. kolo, sobota 10. října

TJ HC Řisuty – BK Havlíčkův Brod

9. kolo, sobota 17. října

BK Havlíčkův Brod – HC Klatovy

10. kolo, sobota 24. října

HC Trutnov – BK Havlíčkův Brod

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři