26. 1. 2016 | Ladislav Vácha

Jsem hrozně rád, že v áčku můžu být, děkuje mladík Tomáš Cejpek

Juniorka se v neděli předvedla ve skvělém světle a v domácím prostředí zdolala siný Tábor 3:2. Lví podíl na tom měl i Tomáš Cejpek, osmnáctiletý útočník, který od začátku sezony pravidelně rozvíjí svůj talent a sbírá cenné zkušenosti v druholigovém A-týmu. A připsal si už dva kanadské body, když se trefil na ledě Trutnova a v sobotu pomohl asistencí ke skalpu Děčína. „V áčku jsem nejmladší útočník, takže pochopitelně nedostávám na ledě tolik prostoru, i když v posledních dvou utkáních jsem si zahrál docela hodně. Jsem ale hrozně rád, že za něj můžu hrát,“ pochvaluje si talentovaný hokejista.

Jak bys zhodnotil vítězný zápas nad Táborem?
Do zápasu jsme šli s tím, že si na začátku počkáme na to, s čím na nás vyrukuje soupeř. Potom jsme začali napadat, ale postupem času nám víc vyhovovalo, že když jsme soupeře nenapadali, tak rozehrával na druhou modrou čáru a to mu moc nešlo. Z toho jsme těžili hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dali gól z přesilovky. Akorát na tom konci jsme si to zkomplikovali, to je škoda.

Zmínil jsi nepovedený závěr utkání. Soupeř snížil při power-play na 3:2 a vy jste si vzali oddechový čas. Co vám trenéři u střídačky říkali?
Hlavně abychom se uklidnili a odpočinuli si. Chtěli, abychom zkusili hru co nejvíc zdržet v jejich pásmu, aby nezaložili rychlý útok a nedostali se k nám. To se nám chvíli dařilo, ale pak to k nám do pásma stejně nastřelili. Naštěstí jsme to ubojovali.

Hraješ hodně za áčko a sbíráš tam cenné zkušenosti. Cítíš potom v utkáních za juniorku větší jistotu?
V áčku jsem nejmladší útočník, takže pochopitelně nedostávám na ledě tolik prostoru, i když v posledních dvou utkáních jsem si zahrál docela hodně. Jsem ale hrozně rád, že za něj můžu hrát. V juniorce toho samozřejmě odehraji víc.

Juniorka teď zlomila sérii porážek. Myslíš si, že se povede nastartovat další vítěznou sérii jako předtím?
Určitě jo. V Boskovicích jsem nebyl, a i když jsme s Pískem prohráli doma 2:3, tak si myslím, že jsme odehráli s prvním týmem tabulky dobrý zápas. Tři body už jsme potřebovali urvat, abychom mohli zkusit začít nějakou vítěznou sérii.

V pátek vás čeká venku Kolín. Víš už teď, jestli budeš hrát?
Trenéři říkali, že by chtěli, abychom s Lácou hráli. Když nás pan trenér Totter pustí, tak pojedeme. Proti Kolínu jsem ještě mistrovský zápas nehrál, tak vůbec nevím, jak hraje.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner