26. 1. 2016 | Ladislav Vácha

Jsem hrozně rád, že v áčku můžu být, děkuje mladík Tomáš Cejpek

Juniorka se v neděli předvedla ve skvělém světle a v domácím prostředí zdolala siný Tábor 3:2. Lví podíl na tom měl i Tomáš Cejpek, osmnáctiletý útočník, který od začátku sezony pravidelně rozvíjí svůj talent a sbírá cenné zkušenosti v druholigovém A-týmu. A připsal si už dva kanadské body, když se trefil na ledě Trutnova a v sobotu pomohl asistencí ke skalpu Děčína. „V áčku jsem nejmladší útočník, takže pochopitelně nedostávám na ledě tolik prostoru, i když v posledních dvou utkáních jsem si zahrál docela hodně. Jsem ale hrozně rád, že za něj můžu hrát,“ pochvaluje si talentovaný hokejista.

Jak bys zhodnotil vítězný zápas nad Táborem?
Do zápasu jsme šli s tím, že si na začátku počkáme na to, s čím na nás vyrukuje soupeř. Potom jsme začali napadat, ale postupem času nám víc vyhovovalo, že když jsme soupeře nenapadali, tak rozehrával na druhou modrou čáru a to mu moc nešlo. Z toho jsme těžili hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dali gól z přesilovky. Akorát na tom konci jsme si to zkomplikovali, to je škoda.

Zmínil jsi nepovedený závěr utkání. Soupeř snížil při power-play na 3:2 a vy jste si vzali oddechový čas. Co vám trenéři u střídačky říkali?
Hlavně abychom se uklidnili a odpočinuli si. Chtěli, abychom zkusili hru co nejvíc zdržet v jejich pásmu, aby nezaložili rychlý útok a nedostali se k nám. To se nám chvíli dařilo, ale pak to k nám do pásma stejně nastřelili. Naštěstí jsme to ubojovali.

Hraješ hodně za áčko a sbíráš tam cenné zkušenosti. Cítíš potom v utkáních za juniorku větší jistotu?
V áčku jsem nejmladší útočník, takže pochopitelně nedostávám na ledě tolik prostoru, i když v posledních dvou utkáních jsem si zahrál docela hodně. Jsem ale hrozně rád, že za něj můžu hrát. V juniorce toho samozřejmě odehraji víc.

Juniorka teď zlomila sérii porážek. Myslíš si, že se povede nastartovat další vítěznou sérii jako předtím?
Určitě jo. V Boskovicích jsem nebyl, a i když jsme s Pískem prohráli doma 2:3, tak si myslím, že jsme odehráli s prvním týmem tabulky dobrý zápas. Tři body už jsme potřebovali urvat, abychom mohli zkusit začít nějakou vítěznou sérii.

V pátek vás čeká venku Kolín. Víš už teď, jestli budeš hrát?
Trenéři říkali, že by chtěli, abychom s Lácou hráli. Když nás pan trenér Totter pustí, tak pojedeme. Proti Kolínu jsem ještě mistrovský zápas nehrál, tak vůbec nevím, jak hraje.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři