3. 12. 2017 | Dominik Adam

Otec proti svým synům. Kdo bude úspěšnější?

Bruslařům se v posledních třech zápasech dařilo. Nejprve porazili Litomyšl, následně nadělili dvanáctku Ledči a nakonec si doma poradili s Poličkou. Teď se vydávají do nedaleké Světlé nad Sázavou, kde zkusí znovu uspět. Utkání se bude konat ve středu 6. prosince od 18:30.

HC Světlá nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Světlá nad Sázavou
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hcsvetlans.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po základní části
Trenér: Jiří Přibyl

Sestava z posledního utkání: Zvolánek (Dundáček) - O. Včela, Šíma, Špatenka, Kořínek - Böhm, Kalenský, Blažek, Štros, T. Kratochvíl, Dolinský, J. Kratochvíl, Jak. Doležal, Kopecký

HC Světlá nad Sázavou x BK Havlíčkův Brod "B"

znak týmu znak týmu
7., 20 bodů umístění 9., 15 bodů
74:73 skóre 69:79
13:2 (Ledeč, doma) nejvyšší výhra 12:2 (Ledeč, doma)
3:8 (Hlinsko, venku) nejvyšší prohra 3:8 (Litomyšl, venku)
Pavel Blažek - 20 bodů (10+10) nejproduktivnější hráč Daniel Homola - 25 bodů (12+13)
Pavel Blažek - 10 gólů nejlepší střelec Daniel Homola - 12 gólů
Jakub Kořínek,
Pavel Blažek - 10 asistencí
nejlepší nahrávač Daniel Homola,
Tomáš Cejpek - 12 asistencí
Jakub Kořínek - 16 bodů (6+10) nejproduktivnější obránce Jakub Lacina - 11 bodů (6+5)
Jiří Zvolánek 4,19 (11 zápasů)
Michal Koubský 3,52 (9 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Miroslav Folvarský 3,9 (9 zápasů)
Miroslav Hanák 5,17 (6 zápasů)
David Marek 5,5 (2 zápasy)
Minulé zápasy soupeře
Hlinsko - Světlá n. S. 8:3
Světlá n. S. - Chotěboř 2:5
Choceň - Světlá n. S. 6:1
Světlá n. S. - Hlinsko 5:7
Světlá n. S. - Litomyšl 2:4
Všechny zápasy

Mezi tyčemi dostává nejvíce prostoru šestadvacetiletý gólman Jiří Zvolánek, jenž dříve působil v Havlíčkově Brodě, zatím odchytal 11 zápasů. Devět startů si připsal Michal Koubský. Nejlepším střelcem Sklářů je Pavel Blažek (11 gólů). Nejlepším nahrávačem je Pavel Blažek s Jakubem Kořínkem (10 asistencí), jenž před dvěma lety oblékal brodský dres.

Soupiska Světlé


Bruslaři nedali Poličce žádnou šanci. Doma ji nadělili devítku!

Minulé kolo

Béčko na soupeře vlétlo hned od začátku. Poličce doma nasázelo devítku

B-mužstvo přivítalo v domácím prostředí Poličku, kterou chtělo za každou cenu zdolat. Bruslaři položili základ svého vítězství už v úvodní dvacetiminutovce, jíž ovládli poměrem 2:0. Po dvou třetinách vedli už 5:0 a nakonec svému soupeři nasázeli devítku. Vyhráli tak už potřetí za sebou! Po dvou brankách vsítili Lukáš Křížek a Martin Hynek, po jednom gólu zaznamenali Jiří Přibyl, Jakub Lacina, Daniel Homola, Tomáš Cejpek a Václav Pecen.

znak týmu 9 - 0 znak týmu
Branky a nahrávky: 2. Hynek (Szilva), 15. J. Přibyl (Szilva), 21. Lacina (Folvarský), 33. Homola (Cejpek, Pecen), 38. Křížek (M. Přibyl), 42. Křížek (M. Přibyl), 49. Hynek (Suchý), 56. Cejpek (Suchý), 57. Pecen (Szilva). Rozhodčí: David Kolář – Michal Veverka, Jan Gregar. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:22 (15:8, 12:7, 14:7). Průběh utkání: 9:0.

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Hanák) – Lacina, Rubner, Suchý, Motl, Bancíř, Pecen – Piskač, Hynek "A", Vala, Jelínek, Křížek, M. Přibyl, Szilva, J. Szilva, Cejpek "C", Abbrent, Polák, Homola

HC Polička: Vašátko – Dvořák, Hnát, Poul, Švejda "A", Zobáč, Šedý, D. Hejtmánek, Lidmila, L. Boháček "C", Koudelka, J. Boháček, Vápeník, L. Hejtmánek

Světlá bojovala statečně, na body však nedosáhla

Světlá přivítala na svém ledě Litomyšl, proti které chtěla bodovat. Utkání bylo vyrovnané, avšak Litomyšl nakonec brala všechny tři body. Za Světlou se trefili Pavel Blažek a Ondřej Šíma

znak týmu 2 - 4 znak týmu
Branky a nahrávky: 23. Blažek (Dolinský), 58. Šíma (Kopecký) - 13. Hroch, 30. Budina (Pilavka, Müller), 54. Švec (Hroch), 55. Švec (Hroch) Rozhodčí: Pilný - Padevět, Kis Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 219

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Dundáček) - O. Včela, Šíma, Špatenka, Kořínek - Böhm, Kalenský, Blažek, Štros, P. Včela, Dolinský, J. Kratochvíl, Jak. Doležal, Kopecký

HC Litomyšl:Kalousek (Klička) - D. Jankovský, Navrátil, Kovář, Šklíba, Mečiar - Švec, Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkóci, Müller, Voříšek, Hroch, Pilavka, Budina

Minulý vzájemný zápas

Béčko v derby vedlo, ale se Světlou v Kotlině nakonec padlo

B-tým přivítal v domácím prostředí Světlou nad Sázavou a v prestižním derby Vysočiny chtěl uspět. Začal dobře a při přesilovce se ujal díky šikovné teči Václava Piskače vedení, jenže Skláři brzy odpověděli, když také využili hru v početní převaze, a v prostřední části si vypracovali rozhodující dvoubrankový náskok. Nakonec vyhráli v Kotlině 5:2, přičemž druhou trefu Havlíčkova Brodu zaznamenal Tomáš Cejpek.

znak týmu 2 - 5 znak týmu
Branky a nahrávky: 11. Piskač (Suchý, Cejpek), 47. Cejpek (Homola) – 13. P. Včela (O. Včela), 15. Jar. Doležal, 33. Dolinský (Šíma, Kořínek), 34. O. Včela (Kopecký), 57. P. Včela (Kopecký). Rozhodčí: Jan Čížek – Peter Holeček, Aleš Zemánek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři