7. 1. 2018 | Štěpán Ondráček

Musíme zlepšit zakládání našich útoků, velí Jakub Petržilka

HAVLÍČKŮV BROD – Starší dorostenci se poprvé představili po vánoční pauze a ve dvou těžkých zápasech ukořistili 3 body. V každém ze zápasů podali svěřenci Richarda Cachnína st. dobré výkony, avšak proti Olomouci byla zlomová třetí třetina. Ve víkendovém programu se nejvíce dařilo útočníku Jakubu Petržilkovi (na snímku vpravo), jenž se trefil v obou případech. „Spoluhráči mi dávali dobré přihrávky,“ těšilo mladého forvarda.

Kubo, máme za sebou povedený víkend, v němž jsme získali 3 body. Jsi s tím spokojený?
Jsem s tím naprosto spokojený. Vstoupili jsme do toho bojovně a chtěli jsme udělat alespoň tři body, což se povedlo.

V prvním zápase proti Žďáru nad Sázavou si vsítil dvě branky a obě padly při hře 4 na 4. Jak jsi své trefy viděl?
Záleželo to na mých spoluhráčích, kteří mi to krásně dávali. Důležité puky vybojovali.

V pátečním utkání jste měli velkou herní převahu. Čekal jsi, že to bude takhle vypadat?
Ze začátku jsem si myslel, že to bude vyrovnané, ale pak jsme do toho vstoupili líp než oni. Nakonec jsme soupeře přehráli od začátku až dokonce.

Odehrál jsi i sobotní zápas s Olomoucí a opět jsi byl úhlavní postavou, když jsi byl u obou branek svého týmu. Jak bys ohodnotil své bodové příspěvky?
U prvního gólu udělal výbornou práci Pavel Dudek, který vybojoval kotouč a následně vystřelil na olomouckého gólmana, který puk vyrazil před sebe. Já jsem byl ve správný čas na správném místě a puk jsem dorazil do branky. Dvě třetiny jsme hráli dobře, ale tu třetí jsme úplně vypustili.

S Olomoucí jste dvě třetiny hráli vyrovnaný hokej, nakonec o osudu zápasu rozhodla nepovedená třetí část. V čem byl největší rozdíl?
Třetí třetinu jsme trochu podcenili. Oni do toho vstoupili líp, hlavně jsme jim nechávali moc velký prostor pro střely.

Hráli jste se Žďárem a poté s Olomoucí, jaké byly největší rozdíly mezi těmito týmy?
Žďár tolik nedohrával osobní souboje, Olomouc byla lepší a bojovnější.

Příští týden vás čekají další zápasy. Co je potřeba na vaší hře ještě vylepšit?
Myslím si, že musíme zlepšit zakládání útoku. Hlavně najíždění do oblouků, aby to bylo hlubší. Tím pádem se do soupeřova pásma dostaneme snáz. Nahazovat puky od poloviny hřiště a vybojovat je u nich v útočné třetině.

V obou zápasech chytal dobře brankář Matěj Rachůnek. Jak se ti líbily jeho výkony?
Byl naprosto výborný. Podržel nás v obou zápasech. V zápase proti Olomouci nás dvě třetiny neskutečně držel. Úplně nás jeho výkony zaskočily. (směje se)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři