BK Havl. Brod - S kapelou jen vyhráváme. Kéž by to tak bylo i v sezoně, přeje si Třetina
S kapelou jen vyhráváme. Kéž by to tak bylo i v sezoně, přeje si Třetina

S kapelou jen vyhráváme. Kéž by to tak bylo i v sezoně, přeje si Třetina

14.08.2018 | Milan Sochor

To, že je Miroslav Třetina hokejový virtuóz, se ví už dávno. Stačí se podívat na jeho statistiky. Jen za poslední dvě sezony nasbíral 200 kanadských bodů. Od neděle 12. srpna se už ví také o tom, že kapitán Bruslařů umí i s kytarou a mikrofonem. Na koncert jeho kapely III. Třetina přišlo plné havlíčkobrodské náměstí. „Užil jsem si ho, byl to parádní den. Čekali jsme, že nějací lidé přijdou, ale tolik jsme jich nečekali,“ přiznává lídr kabiny.

 

Sympatický kapitán se během koncertu svěřil, že byl před jeho začátkem nervóznější, než před zápasem na ledě Kotliny. „Věděl jsem, že v Brodě přijdou známí. Před většinou z nich jsem ještě nezpíval. V hokeji nervózní nejsem, ten už hraju pár let, ale zpívat takhle před lidmi ještě tolik zvyklý nejsem. Nervózní jsem byl, ale tak zdravě. Spíš jsem se těšil,“ vysvětluje.

V prvních dvou řadách seděli největší fanoušci – Martin Kříž, Petr Kuchta, David Michálek, Jan Milfait, David Vala nebo Lukáš Endál. „No, ti zklamali. Sboristi se furt těšili, jak budou zpívat, a když měli možnost, tak nešli. Takže selhali,“ směje se Miroslav Třetina. Pro podpisy si sice nepřišli, ale koncert se jim líbil. „Michec, Milfi i zbytek mi psali hned večer, že si to užili, že to byla pecka. Takže před tréninkem mě v kabině samozřejmě vyhlásili: Superstar!“

Jak vůbec myšlenka, že by zkušený hokejista mohl koncertovat na náměstí, vznikla? „Bylo to přes Markétu Lacinovou – mamku Jakuba Laciny. Hrál jsem jí na narozeninách a byla tam Alena Doležalová, která má na starost kulturní program v Havlíčkově Brodě. Ta, aniž by slyšela kapelu, slyšela jenom mě, řekla, že by nás brala na náměstí. Tak to byla taková výzva,“ přibližuje hráč s čtyřiačtyřicítkou na dresu.

Kapela III. Třetina vystupuje nejčastěji v krajském městě. „Hrajeme většinou v Jihlavě v restauraci Buena Vista a od září zase začne hospoda Pivní Ráj, takže můžete zajít i tam na dobré pivko,“ zve nové posluchače. Na nedělní koncert se kapela připravila svědomitě, všichni její členové měli znak Bruslařského Klubu na prsou. „Kluci byli rádi, byli na to hrdí. Vzali to dobře,“ směje se nejproduktivnější hráč uplynulé sezony.

Miroslav Třetina zahraje na kytaru snad všechno, jako by od malička místo hokejky trénoval s hudebním nástrojem. „Začal jsem někdy v patnácti nebo v šestnácti. Táta měl kapelu a hrával vždycky na dovolených. Takže jsem si to od něj půjčil a říkal jsem, že se to chci taky naučit. Jsem takový samouk, nemám nějakou průpravu. Hraju tak, jak mě to baví. Snad je to dobré,“ vzpomíná na hudební začátky.

Kapela III. Třetina bavila zaplněné náměstí

Hudba má oproti hokeji jednu velkou výhodu. To jen vyhráváte a vyhráváte. „Přesně, to byla v neděli hláška našeho bubeníka Víti. Kdyby to bylo takhle letos v sezoně, tak by to bylo také super,“ přeje si. Hudba havlíčkobrodského kapitána provází neustále. „Když jedu na zápas, tak musím mít pořád hudbu. I doma nebo v autě. Neobejdu se bez toho a pořád si zpívám,“ svěřuje se.

Kapela III. Třetina kromě českých a slovenských písniček zazpívala i anglicky. Co havlíčkobrodská Superstar poslouchá nejraději? „Je mi jedno, v jaké je to řeči. Já mám hodně rád tyhle akustické věci. Mám rád i tvrdé kapely – Metallicu a podobně. Všechno, co hrají v akustických verzích. Bryan Adams i Bruce Springsteen – všichni mají akustické kytary. To mě baví moc,“ vypráví.

Pamětníci si možná vzpomenou na vystoupení po jednom z vítězných derby proti Jihlavě. Miroslav Třetina vyjel na led s nafukovací kytarou a diváky pobavil svým sólem. Chystá v nové sezoně podobnou show? „Oživil mi to Ryan Hollweg, když jsem viděl ta jeho vystoupení. Chystal jsem to loni, nakonec na to ale nedošlo. Musíme to probrat se zvukařem, protože k tomu jsou potřeba nějaké bezdrátové věci. Rád bych to taky ukázal, že umím zpívat i na ledě,“ uzavírá.

Sledujte kapelu III. Třetina na facebooku

 
Aktuálně na webu
Bruslaři se posunuli do čela tabulky! David Servisu dali 7 gólů

Bruslaři se posunuli do čela tabulky! David Servisu dali 7 gólů

(sobota 16.2.) HAVLÍČKŮV BROD – České Budějovice v okleštěné sestavě rychle odpověděly na vedoucí gól Bruslařů,...

 
Bruslaři srovnali s Piráty krok, body si odvezl Chomutov

Bruslaři srovnali s Piráty krok, body si odvezl Chomutov

(sobota 16.2.) Junioři Havlíčkova Brodu přivítali doma v Kotlině chomutovské Piráty. Chomutovští otevřeli skóre a...

 
Junioři začali skvěle, ale na body proti Varům nedosáhli!

Junioři začali skvěle, ale na body proti Varům nedosáhli!

(pátek 15.2.) Havlíčkobrodští junioři přivítali na svém ledě karlovarskou Energii. Domácí soubor, šel v první...

 
Chceme skončit první! Bude to teď hodně o hlavě, ví Vojtěch Šmíd

Chceme skončit první! Bude to teď hodně o hlavě, ví Vojtěch Šmíd

(čtvrtek 14.2.) Bruslaři předvedli parádní obrat v Táboře a bodově se dotáhli na žďárské Plameny. Navíc mají ve...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv