2. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Jak zahájí Bruslaři nový rok 2019? V cestě stojí houževnatý Písek!

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou velmi povedený zápas s Hodonínem a nyní zbrojí na další utkání. Ve čtvrtek 3. ledna vyjedou Bruslaři na ledě IHC Písek. Jihočeský celek prožívá herní krizi, jelikož nebodoval čtyřikrát po sobě, ale na svém ledě pravidelně sbírá body. Úvodní vhazování je na programu v 18:00. Přijeďte povzbudit svůj tým!

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ
Trenér: Karel Herr

__________________________________________________________________________________

IHC Písek x BK Havlíčkův Brod

9–1–2–13 bilance 16–0–1–6
4., 31 bodů umístění 3., 49 bodů
77:99 skóre 109:72
6:2 (Tábor, venku) nejvyšší výhra 8:0 (Orlová, doma)
2:9 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 3:6 (Písek, doma
Žďár nad Sázavou, venku)
Jan Sýbek – 39 bodů (21+18) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 38 bodů (10+28)
Jan Sýbek – 21 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 17 gólů

Petr Hučko – 22 asistencí
nejlepší nahrávač
Miroslav Třetina – 28 asistencí
Matrin Parýzek – 24 bodů (4+20) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 23 bodů (7+16)
Martin Hauser 4,22 (25 zápasů)
Petr Buchta 6,32 (1 zápas)
Richard Kříž (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,7 (18 zápasů)

Šumperk – Písek 2:9

Písek vstoupil do sezony překvapivým vítězstvím 5:2 nad Moravskými Budějovicemi, ale hned vzápětí prohrál oba následující zápasy. Jihočeši si spravili chuť v derby proti David Servisu České Budějovice, když ho doma zdolali 4:1. V dalším vyrovnaném utkání muselo Píseckým pomoct prodloužení, které jim bylo nakloněno při triumfu 4:3 na ledě Pelhřimova. Tým okolo mladého trenéra Karla Herra pokračoval v kolísavých výkonech, když pravidelně střídal vítězství s prohrami. Písku se v posledních kolech moc nedaří, jelikož z pěti duelů dokázal dovést do vítězného konce jedno utkání, a to s David Servisem České Budějovice. Vánoční přestávku si tým od řeky Otavy zpestřil utkáním s univerzitním týmem České republiky..

Jihočeský celek letos spoléhá na Martina Hausera, jenž je týmovou jedničkou, když odchytal všechny zápasy. Záda mu kryjí Petr Buchta společně s Richardem Křížem. Defenzivu táhne ostřílený Martin Parýzek, který vede suverénním způsobem kanadské bodování mezi obránci. Devětadvacetiletý obránce se může pyšnit 24 body (4+20). S třináctibodovým odstupem (2+9) je za ním Vladimír Hanus. Mladý obránce za posledních pět zápasů nabíral čtyři body (2+2). Ofenzivu nevede nikdo jiný než Jan Sýbek, který má průměr více jak bod a půl na zápas. Zkušený hráč má na svém kontě 39 bodů (21+18). V těsném závěsu je za ním Petr Hučko, jenž ztrácí šest bodů (11+22).

Soupiska Písku

Kanadskému bodování Písku zatím kraluje zkušený útočník Jan Sýbek.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Bruslaři nastříleli do sítě Hodonína kanára!

Bruslaři vstoupili do utkání lépe, když se v šesté minutě trefili dvakrát. Domácí soubor korigoval stav zápasu v 18. minutě, ovšem o dalších osm minut později to bylo 3:1 pro Havlíčkův Brod. Hodonín i tentokrát nezahálel s odpovědí, ale zbytek utkání opanovali hosté z Kotliny. Souboj předních týmů okořenila bitva Fišery s Kopicem a v zápase bylo rozdáno několik vyšších trestů.

znak týmu 2 – 6 znak týmu
Branky a nahrávky: 18. Růžička (Sedlák, Matula), 35. Franek (Matějka, Benýšek) – 6. Kulhánek (Semrád, Třetina), 6. Semrád (Třetina, Michálek), 26. Voříšek (Třetina, Kulhánek), 41. Voříšek (Michálek), 46. Voříšek (Matušík, Třetina), 54. Ludvík (Semrád, Chlubna). Rozhodčí: Vojtěch Král – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 9:6, navíc Franek (HOD) 10 min. OT [VRAZ], Fišera (HOD) 5 + OK [HRUB], 5 + OK [ZHK] a TH [NESP], Beneš (HBR) 5 + OK [HRUB], Kopic (HBR) 5 + OK [HRUB]. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 292. Střely na branku: 26:38 (10:11, 11:12, 5:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

SHK iClinic Hodonín : Štěpanovský (Kubáň) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík (A) – Charvát (A), Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča (C)

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Holata) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Beneš

Brankář Miroslav Folvarský zažil proti Hodonínu vítězný druholigový debut, když kryl 24 střel.

Písek si nepřišel na rozjetý Šumperk!

Písek měl po výprasku od Hodonína co napravovat, jenže v dalším kole ho čekal silný Šumperk. Jihočeši začali dobře, když se ujali vedení díky Janu Sýbkovi. Draci, ale kontrovali hned vzápětí, když osmi trefami otočili vývoj utkání. Písek se připomněl devět minut před koncem zásluhou Petra Hučka. Gólový účet duelu nakonec uzavřeli domácí hokejisté, kteří si připsali přesvědčivé vítězství.

znak týmu 9 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. M. Haloda (Ďurač), 16. Drtil (Vachutka, Sedlák), 32. Králík (Hroch), 36. Pokorný (Hroch, Králík), 39. Ďurač (Drtil, Sedlák), 41. Plášek (Vachutka, Sedlák), 41. Ďurač, 42. Ostřanský (Urban, Sedlák), 57. Vachutka (Drtil, Plášek) - 11. Sýbek (Hanus, Parýzek), 51. Hučko (Sýbek). Rozhodčí: František Held – Josef Novotný, Radek Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 891. Třetiny: 2:1, 3:0, 4:1. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 9:2.

HC Draci Šumperk: O. Haloda (Polívka) - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban. Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

IHC Písek: Hauser (42. Buchta) - Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant - Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novotný, Novák

Brankář Martin Hauser se snažil, co mohl, ale šumperské střelce nezkrotil.
(Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Jihočeši dobyli jako první Kotlinu, když dali Brodu šest gólů!

Do utkání lépe vstoupili hosté z Písku, kteří šli zásluhou Jana Sýbka do vedení. Domácí soubor sice přehrával svého soupeře, a za to se dočkal vyrovnání z hole Vojtěcha Šmída. Bruslaři otočili z 0:1 na 2:1, ale Jihočeši se nevzdali. Čtyřmi trefami dostali domácí hokejisty na kolena, když měli na své straně komfortní vedení 5:2. Pět minut před koncem snížil Tomáš Semrád, ale konečné slovo měl Jan Polata, který proměnil samostatný únik.

znak týmu 3 – 6 znak týmu
Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. Semrád (Michálek, Voříšek) – 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 7:6, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT [NESP], Tintěra (PIS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 47:31 (14:12, 13:9, 20:10) . Třetiny: 1:1, 1:3, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Novák (41. Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek, Horák – Ludvík, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek (A) – Beneš, Kozlík, Chlubna – Blinka, Kuchta

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek (A), Polata (A), Koupal, Marcilis, Strnad, Matějka, Jabůrek, J. Šuhaj

...kapitán Bruslařů proti Písku letos nebodoval, zato si připsal 12 trestných minut?

...první branky Jihočechů střílí při vzájemných zápasech útočník Jan Sýbek, který nastřádal už 5 bodů (3+2)?

...Bruslaři za poslední tři kola nasázeli 19 branek a Písek za stejný počet kol inkasoval od svých soupeřů 21 gólů?

...hostující tým šel v letošních bojích vždy do vedení?

...Bruslaři v obou vzájemných zápasech nastříleli tři góly?

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 22
Bilance: 15-2-1-4
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2, 3:6
Skóre: 97:60