10. 5. 2024 | Milan Sochor

Bojovník Lukáš Bureš zůstává Bruslařem! S klubem se dohodl na pokračování spolupráce

Bruslaři mohou počítat i nadále se službami Lukáše Bureše, který už podepsal smlouvu pro příští sezonu. Třicetiletý útočník bude znovu působit jak v A-týmu, tak i jako hlavní trenér dorostu.

Lukáš Bureš přestoupil do Kotliny před uplynulou sezonou po devíti letech strávených ve Žďáře nad Sázavou a do havlíčkobrodské kabiny i díky své povaze zapadl skvěle. Svou oddanost dokazoval i tím, když během základní části nastupoval se zlomeným žebrem. Kromě nesmírné bojovnosti pomohl týmu i produktivitou, v 38 zápasech nasbíral 20 bodů (13+7).

„Lukáš naplnil přesně to, co jsme od nej očekávali. Je to hráč, který má svůj office v předbrankovém prostoru, kde je neskutečně platným hráčem. To je v dnešním hokeji to nejdůležitější, protože tam padá nejvíce branek. Je to hráč, který zvládne hrát na každém postu. Je důležitý při hře v oslabení při blokování střel i v přesilovkách. Prostě je to hráč, kterého chce mít každý na týmu, a my jsme rádi, že ho tu máme,“ popisuje Lukáš Endál přínos forvarda, který tak v Kotlině přidá další sezonu.

Kromě hráčských povinností v A-týmu bude navíc pokračovat také v pozici hlavního trenéra havlíčkobrodských dorostenců. Mladé Bruslaře dovedl v základní části uplynulé sezony na druhé místo východní skupiny, v play off se pak s nimi probojoval až do semifinále, ve kterém postoupil Chomutov nejtěsnějším způsobem 3:2 na zápasy.

„Lukáš tvořil s Tondou Nečasem u dorostu parádní trenérský tým a jejich práce byla vidět. Bylo pro nás prioritou, aby tato dvojce takto pokračovala. Lukáš je mladý a už velmi kvalitní trenér, který má budoucnost před sebou a může se posunut do velkého hokeje. Stále se chce zlepšovat a posouvat, což je důležité,“ přibližuje Lukáš Endál.

Lukáš Bureš bude pokračovat také v pozici hlavního trenéra dorostu
(Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz)

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu