BK Havl. Brod - Brod se chce znovu poprat o postup! Tým by měl zůstat pohromadě
Brod se chce znovu poprat o postup! Tým by měl zůstat pohromadě

Brod se chce znovu poprat o postup! Tým by měl zůstat pohromadě

09.05.2018 | Ladislav Vácha

Bruslaři chtějí znovu sázet na své hráče, kádr by se měl měnit minimálně

V pondělí odpoledne uspořádal klub ve VIP prostorách zimního stadionu v Kotlině tiskovou konferenci. Přítomni byli členové výkonného výboru David Kozlík st. a Aleš Pártl, kapitán A-týmu Miroslav Třetina, trenér A-týmu, generální manažer a šéftrenér mládeže Jiří Čelanský a asistent trenéra Miroslav Duben. Bruslaři chtějí znovu hrát o ty nejvyšší mety. „Chceme jít do další sezony s tím, že budeme znovu bojovat o postup,“ hlásí odhodlaně David Kozlík st.

 

Hodnocení minulé sezony

A-tým Bruslařů znovu proklouzl do kvalifikace o postup do WSM Ligy, který mu znovu utekl jen o vlásek.„Klíčové bylo nakonec to, že jsme nezvládli dobře rozehraný zápas v Porubě. I když se nám nakonec nepovedlo postoupit, bereme minulou sezonu jako velmi úspěšnou. Chtěli jsme sázet hlavně na vlastní kluky a myslím si, že to je správná cesta. Řekl bych, že po sportovní stránce jsme měli ve 2. lize nejsilnější tým, ale bohužel nám znovu chybělo trochu víc štěstí,“ povzdechl si člen výkonného výboru klubu David Kozlík st.

„V listopadu na nás sedla krize a trochu jsem se bál, jak nastoupíme do play off. Vyhráli jsme ale všech devět zápasů, myslím si, že tím tým ukázal svou velkou sílu. Bohužel, kvalifikaci nakonec rozhodl zápas v Ostravě. Pro mladé kluky, kteří se zapracovali do týmu, je to velká zkušenost, že si dvakrát zahráli kvalifikaci o WSM Ligu. Všichni jsme nasbírali dost zkušeností a věřím, že teď už by se to mohlo povést,“ uvedl kapitán týmu Miroslav Třetina.

Dařilo se i mládeži. Extraligovou příslušnost navíc udržely obě dorostenecké kategorie. „Myslím si, že ve všech kategoriích jsme hráli na velmi slušné úrovni. Hlavním cílem bylo udržet v extralize obě dorostenecké kategorie, což se povedlo. Po restrukturalizaci bude ze staršího dorostu juniorka a z mladší dorostu jediná kategorie dorostu. V obou kategoriích máme kvalitní hráče, proto bude znovu důležité obě soutěže zachránit. Někteří junioři už by navíc měli i nahlédnout do A-týmu,“ ohlédl se za vystoupením mládeže člen výkonného výboru Aleš Pártl.

(Video: Ondřej Rázl)

Trenéři A-týmu a generální manažer

Klub nově zřídil post generálního manažera, který bude zastávat Jiří Čelanský. Zároveň povede jako trenér A-mužstvo a bude šéftrenérem mládeže. „Už delší dobu jsme věděli, že post generálního manažera je pro nás stěžejní, protože nebylo v silách výkonného výboru tuto funkci zastávat. Už před uplynulou sezonou jsme se snažili tento post obsadit Romanem Kaňkovským, ale nakonec jsme se nedomluvili. Jsem rád, že jsme se teď domluvili s Jirkou Čelanským. Co se týče hráčského kádru, ten by měl zůstat pohromadě,“ prozradil Kozlík.

„Je to pro mě obrovská výzva, nabídky Havlíčkova Brodu si moc vážím. Tým bojuje každou sezonu o postup do WSM Ligy, to je pro mě důležitý odrazový můstek. Věřím, že společnými silami to dokážeme a áčko konečně postoupí. Nechci ale hned na začátku říkat nějaká velká slova, budu radši, když za nás budou mluvit činy,“ řekl Jiří Čelanský.

Jiří Čelanský
(Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz)

„Jako asistenta jsem si vybral Míru Dubna. Byla to pro mě jednoznačná volba. Je to patriot a člověk, který ještě v předminulé sezoně oblékal společně s kluky výstroj. Může mi tak předat detailní informace o týmu. Chtěl bych s ním hodně spolupracovat a udělat z něj napříč všemi kategoriemi klubu specialistu na obránce a rozvoj defenzivní hry,“ doplnil.

„Je to pro mě velká výzva a nová zkušenost. Věřím, že společně vytvoříme co nejsilnější tým. Jirkova vize se mi líbila, pokusím se zúročit všechny své zkušenosti a udělat všechno pro to, abychom se posunuli o další krok dál,“ slibuje Miroslav Duben.

Miroslav Duben

Herní systém 2. ligy

V souboji se Vsetínem utekl Bruslařům postup vinou horšího skóre a proti Porubě rozhodl dokonce jen počet vstřelených branek. „Po sezoně 2016/2017 měly kluby zasílat své připomínky k soutěžnímu a disciplinárnímu řádu. Vyjádřil jsem se konkrétně k hernímu systému kvalifikace, který mi přijde špatný. Navrhoval jsem, aby se spolu o postup utkaly dva týmy na tři vítězná utkání, popřípadě při zachování tříčlenné kvalifikace hrát s každým soupeřem dvakrát doma a dvakrát venku. Bylo by to spravedlivější,“ má jasno Kozlík.

„Jak jsme viděli, stačilo vyhořet v jednom zápasu a bylo to všechno pryč. Bylo mi sděleno, že se to bude řešit na aktivu druholigových klubů, který ale vůbec nebyl. Vedení 2. ligy prostě oznámilo systém, podle kterého se bude hrát, aniž by přihlédlo k nějakým připomínkám. V této sezoně budeme mít tuto připomínku znovu, ale je otázkou, jestli to bude vůbec mít nějaký smysl. Stále ještě nevíme, jaký bude herní systém v nové sezoně,“ dodal.

Bruslařům postup dvakrát unikl jen velmi těsně.
(Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz)

Hráčský kádr

V týmu nebudou pokračovat tři hráči. Útočníci Lukáš Endál, který přestoupil do prvoligových Českých Budějovic, s Jakubem Šuhajem a lotyšský obránce Niklavs Balgalvis. „Byli bychom rádi, kdyby hráči pokračovali dál. Smlouvy ještě podepsané nemáme, protože nejsme profesionální klub, kde by hráči měli smlouvy na celý rok. S hráči jsme domluvení, všichni nám řekli, že tady chtějí pokračovat, a to i Jirka Vašíček. Řekl bych, že kluci tady spolu za tři roky vytvořili skvělou rodinu a jsou na tým hrdí. A to i přesto, že se nakonec nepovedlo postoupit. Věřím, že všichni přijmou výzvu a půjdou do toho do třetice znovu,“ doufá Kozlík.

„Nahradit Lukáše Endála? Řekl bych, že to ani nejde. Počet bodů, které získal, je úžasný. Je to hodně těžká otázka. Týmu chceme dát znovu šanci, věříme, že hráči už se dobře ohráli a posunuli se na vyšší úroveň. Několikrát jsem zaslechl, že Brod je tým jedné lajny. Naším úkolem bude, abychom s tím něco udělali. Věřím, že po odchodu Endyho zastane jeho roli jiný hráč,“ řekl k nahrazení Endála kouč Čelanský.

Odchod obávaného střelce Lukáše Endála je pro tým velkou ztrátou.
(Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz)

Letní příprava

Trenéři chtějí tým nechat po náročné sezoně déle odpočinout, letní příprava tak odstartuje na konci června. „Po debatě s Mírou jsme to vyhodnotili tak, že po dvou sezonách, kdy se hrálo až do 15. dubna, jsou kluci fyzicky i psychicky vyčerpaní. Rozhodli jsme se, že tým dostane zhruba deset týdnů volno. S letní přípravou začneme poslední červnový týden. Na konci letní přípravy si dáme pár dní volna a přejdeme plynule na led. Je pro nás klíčové, abychom měli tým hladový i v listopadu a po Vánocích, kdy se bude sezona lámat. Proto jsme se takhle rozhodli,“ vysvětlil Čelanský.

Cíle před další sezonou

„Chceme jít do další sezony s tím, že budeme znovu bojovat o postup. Nebojíme se to vyhlásit. Chceme do toho jít s týmem, který tady teď máme. Uvidíme, co nám ukáží přípravné zápasy, podle toho se tým pokusíme doplnit. Opět půjdeme cestou vlastních odchovanců a tým budeme citlivě doplňovat. I když jsme vyhlásili postup, určitě horentně zbrojit nebudeme. Buď se nám cíl povede touto cestou splnit, nebo ne. Pan Caska v klubu zůstává dál, je to pro něj také výzva,“ odhalil plány Kozlík.

„Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří při nás celou sezonu stáli. Byli naprosto neskuteční a jejich podpory si nesmírně vážíme. Podle mě jsou absolutně nejlepší ve 2. lize. Také bych chtěl poděkovat městu Havlíčkův Brod, bez kterého by tady hokej na této úrovni těžko fungoval. Samozřejmě děkuji i panu Caskovi a všem sponzorům,“ uzavřel.

Brodští fanoušci byli po celou sezonu šestým hráčem Bruslařů.
 
Aktuálně na webu
Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

(sobota 16.10.) S L A N Ý – Po týdenní pauze vyjeli Bruslaři k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se vydali do...

 
Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

(sobota 16.10.) BRNO – Souboj dvou trápících celků začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si vypracovali...

 
Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

(pátek 15.10.) Havlíčkobrodští junioři čelili na domácím ledě vedoucímu Písku. Zápas začal velice divoce, kdy...

 
Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

(pátek 15.10.) V kádru havlíčkobrodského A-týmu došlo ke dvěma změnám. V týmu na vlastní žádost skončil z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv