5. 1. 2024 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká první zápas v novém roce! Po dvou porážkách chtějí uspět na bobří hrázi!

Havlíčkobrodští hokejisté mají před sebou první zápas v novém roce 2024, do kterého by moc rádi vykročili pravou nohou! V sobotu 6. ledna se vydají do Valašského Meziříčí, kde si budou chtít napravit reputaci po dvou domácích porážkách. S Bobry v dosavadním průběhu sezony utrpěli dvě prohry, takže jim rozhodně mají co oplácet. Úvodní buly proběhne v 17:00. Pokud se na zápas chystáte, můžete si vstupenku zakoupit za 80 Kč v online předprodeji. Průběh utkání také můžete sledovat na onlajnech nebo prostřednictvím placeného streamu. Držte Broďákům palce! (Foto: Karolína Vencovská)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Založení klubu: 1931
Stadion: Zimní stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Trenér: Lukáš Plšek

Bobři naskočili do sezony velmi dobře. V úvodním kole sice před svými fanoušky podlehli Technice Brno 4:6, ale potom slavili hned čtyři vítězství za sebou. Nejdříve přetlačili v domácím prostředí Kopřivnici těsně 3:2, po čemž se radovali ze dvoubodových zisků ve Žďáře nad Sázavou (3:2p), v Šumperku (5:4sn) a doma s Havlíčkovým Brodem (4:3sn). Po slibném začátku ale jako když utne. Valašské Meziříčí muselo skousnout hned osm porážek za sebou a vítězství se dočkalo až proti žďárským Plamenům, které doma rozstřílelo 7:3.

Hlavním trenérem Bobrů je čtyřicetiletý Lukáš Plšek
(Foto: Luboš Vácha)

Jednoznačný triumf však svěřence trenéra Lukáše Plška k žádné vítězné jízdě nenakopl. Z nadcházejících dvanácti zápasů vyhráli jen třikrát a i nadále se potácejí ve spodním patře tabulky skupiny Východ. Oblíbeným soupeřem souboru od bobří hráze je zatím Žďár nad Sázavou, který ve třech vzájemných bitvách dokázal pokaždé porazit. V předminulém kole si odvezl z Bouchalek všechny tři body za těsnou výhru 3:2, ale ve středečním utkání ztratil nadějný dvoubrankový náskok v Šumperku, kde nakonec padl 2:3 po samostatných nájezdech. Valaši mají na kontě 26 bodů a jen díky lepšímu celkovému skóre oproti Velkému Meziříčí jsou předposlední.

HC Bobři Valašské Meziříčí – BK Havlíčkův Brod (sobota 6.1.2024, 17:00) online

„Plusem na utkání v Šumperku byla určitě dobrá hra naší mladé obrany. Těší mě také to, že jsme vydrželi hrát na tři lajny proti velmi dobře fyzicky připravenému soupeři. Když vedeme v zápasu 52 minut, určitě by bylo dobré to udržet, ale remíza byla nakonec asi spravedlivá. Prohráli jsme už ale pět prodlužovaných zápasů za sebou a ty body nám pak chybí. Jsme ale rádi za to, že jsme v kombinované sestavě získali alespoň bod. Věřím tomu, že v sobotu doma Havlíčkův Brod porazíme,“ uvedl pro web hcvm.cz hlavní kouč Bobrů Lukáš Plšek.

Bobři neudrželi v Šumperku dvoubrankové vedení a nakonec padli po nájezdech
(Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Jasnou jedničkou v brankovišti Valachů je dvaadvacetiletý gólman Kryštof Ševců, který zasáhl do jednadvaceti utkání a dohromady v nich odchytal 1208 minut. O jeho kvalitách se na vlastní kůži dobře přesvědčili havlíčkobrodští střelci, které talentovaný muž s maskou v obou vzájemných duelech hodně trápil. Roli dvojky zastává devatenáctiletý mladíček Adam Pavlíček, jenž Bobrům vypomáhá z partnerského Vsetína a zatím nastoupil do pěti zápasů. Dva starty zatím zaznamenal čtyřiatřicetiletý matador Jiří Slovák.

Při pohledu na produktivitu zadních řad zjistíme, že alespoň pět kanadských bodů nasbíralo už šest obránců. Nejlépe si v tomto ohledu zatím počíná třicetiletý bek Vojtěch Baroš, který už si připsal 7 bodů (3+4). Zdatně mu sekundují zkušený Ondřej Holomek (1+6) a mladíci Jakub Velikovský s Matějem Svitákem (oba 2+4), za nimiž následují Richard Liss (0+6) a Tomáš Holiš (0+5). Zapomenout nesmíme ani na talentované zadáky Jana Hamříka nebo Václava Kočího (oba 1+2).

Brankář Kryštof Ševců v akci při zápase na ledě Hodonína
(Foto: Adam Krátký, shkmhodonin.cz)

Co se týče ofenzivy, tu nejvíce táhnou ostřílený mazák Lukáš Finsterle (5+9), nejlepší střelec David Kozubík (8+5), Michal Romančík (7+6) a hrající legenda Bobrů Tomáš Vávra (3+9). Velmi dobře si vede i trojice mladíků ve složení Tomáš Andris (5+6), Daniel Stodůlka (5+5) a Marek Melenovský (4+5). Do všech šestadvaceti utkání naskočil třiadvacetiletý forvard Michael Vavřík (3+4).

Z kabiny Bruslařů

Havlíčkobrodští hokejisté se momentálně nenacházejí v dobrém rozpoložení. I když to po parádních obratech doma proti Kopřivnici (7:3) a v Krnově s Opavou (2:1) vypadalo, že by se konečně mohli vyhoupnout na delší vítěznou vlnu, opak byl pravdou. Bruslaři následně nezvládli zápas se silným Hodonínem, jemuž v Kotlině podlehli po vyrovnané bitvě 1:3. Soupeře přitom přestříleli jednoznačně 58:25, ale hodně se trápili s mizernou koncovkou i skvěle chytajícím gólmanem Pitákem.

Chuť si nespravili ani proti Šumperku, s nímž v domácím prostředí prohráli těsně 3:4. Kraučukovi svěřenci zápas ztratili ve druhé třetině, když za necelých deset minut inkasovali čtyři góly. Velkou ztrátu už potom nedokázali dotáhnout, i když v závěru mohli vyrovnat po šanci Lukáše Bureše. Na ledě bojovného Valašského Meziříčí už tak nutně potřebují uspět, aby jim v souboji o elitní osmičku, jež si zahraje prestižní play off, nezačal ujíždět vlak.

Bruslaři dotahovali v Kotlině tříbrankové manko proti Šumperku neúspěšně

Broďáci dosud ukořistili 33 bodů a v tabulce se nacházejí na 9. příčce. Na šestou Kopřivnici ztrácejí tři body a za sedmým Šumperkem jsou o dva body. Oba soupeři však odehráli o dva zápasy více. Na dostřel mají z odstupu jediného bodíku osmé Plameny, které zatím absolvovaly o jedno utkání více. Ze tříbodového odstupu dýchá souboru z Kotliny na záda desátá Technika Brno.

Co se týče sestavy, do brány se postaví Čeněk Novák, jemuž bude krýt záda Martin Nedvěd. V zadních řadách bude trenérům chybět Roman Čermák, naopak po delší době budou připraveni naskočit do hry obránci Max Kutlvašr a Matěj Krejčí. Parádní zprávou je to, že pokud se nestane nic neočekávaného, po doléčeném zranění vlétne znovu na led nejproduktivnější hráč týmu Marek Tecl!

Za Bruslaře po doléčeném zranění naskočí útočník Marek Tecl

Sestavy z minulého utkání

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Velikovský, Sviták, Kočí, Holiš, Hamřík, Baroš – Melenovský, Vávra (A), Kozubík – Lukačka, Romančík, Finsterle (C) – Vaňo, Martiník, Vavřík (A) – M. Urban.

BK Havlíčkův Brod: Maláč (34. Č. Novák) – J. Novák (A), Čermák, Vala, A. Dvořák, D. Vacík, Benák, Zych – Kopic, Valášek, Bureš – Voříšek (A), P. Kuchta (C), Havlát – Křehlík, Pártl, Holenda – Dymák, Pavelec.

Koho sledovat

Bobři se v probíhajícím soutěžním ročníku hodně trápí, ale on zatím prokazuje stabilně velmi dobrou výkonnost a patří mezi nejlepší hráče týmu. Na kontě Davida Kozubíka najdeme 13 bodů (8+5), což ho řadí na pozici druhého nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce Valachů. Dvaadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje působí ve Valašském Meziříčí už třetí sezonu v řadě a má zatím hodně slušně našlápnuto k tomu, aby byla z osobního pohledu jeho nejúspěšnější. Trefil se ve středečním utkání na ledě Šumperku, kde v 16. minutě poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Jak se mu bude dařit v sobotu proti Bruslařům?

(Foto: hcvm.cz)

Mladá puška Bruslařů konečně vystřelila! Filip Dymák čekal na první bod v havlíčkobrodském A-týmu hodně dlouho a konečně se dočkal při svém patnáctém startu, když v bitvě se Šumperkem snížil v 55. minutě krásnou tečí na 3:4. Dvacetiletý útočník předváděl dobré výkony už v předchozích zápasech a dostával se do slibných šancí, ale vstřelená branka mu dlouho nebyla souzena. Rychlonohý forvard pravidelně jezdí sbírat cenné zkušenosti do nedaleké Chotěboře, kde stihl za devět utkání zaznamenat parádních 19 bodů (8+11) a je třetím nejproduktivnějším hráčem Lvů. Naváže na svou premiérovou trefu i na bobří hrázi?

Poslední vzájemné utkání

Oba týmy se naposledy střetly 18. listopadu minulého roku, když v Kotlině změřily síly v rámci 16. kola. Úvodní dvacetiminutovku zvládli lépe Bruslaři, když skvělou Teclovu přihrávku napálil v 17. minutě z voleje do sítě pohotový Milan Valášek. Domácí šli v prostřední části do trháku, když při přesilovce skóroval po Endálovu pasu důrazný Marek Kopic. Po dvou třetinách svítil na tabuli stav 2:0 a o vítězství Havlíčkova Brodu v tu chvíli asi pochyboval málokdo.

Ve třetí periodě se však začaly dít na ledě nečekané věci! Ve 45. minutě vstřelil kontaktní gól Šimon Kuchařík a Kraučukova družina navíc přišla o brankáře Čeňka Nováka, který se při zákroku zranil a nahradil ho Martin Nedvěd. Už ve 48. minutě bylo vyrovnáno, když brankář Nedvěd vyrazil ránu Michaela Vavříka do brusle svého spoluhráče a kotouč zamířil do sítě. V 50. minutě dokonali Bobři velkolepý obrat, když se při přesilovce trefil z levého kruhu přesně k protější tyčce Vojtěch Baroš.

BK Havlíčkův Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

(Foto: Karolína Vencovská)

Bilance se soupeřem v II. lize od sezony 2000/01

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 6-2-1-8
Výsledky: 4:1, 0:5, x5:2, x0:2, x4:2, x3:2sn, 3:2p, 4:1, 0:4, 3:6, 6:3, 3:4, 4:6, 7:5, 3:9, 3:4sn, 2:3
Skóre: 54:61