4. 7. 2024 | Redakce

Bruslaři posilují realizační tým. Nově jim napříč kategoriemi pomohou nutriční terapeutka a mentální kouč

Hráči se seznámili s novým plánem a aktivitami, které je během sezony čekají. Nově se mohou i s rodiči těšit na pravidelné workshopy, které budou zaměřené na různá témata ze světa výživy pod taktovkou nutriční terapeutky Bc. Anny Štorkové. Široký výběr témat bude zaměřený na doplňky stravy, nutriční timing nebo nejčastější nešvary ve výživě hokejistů a návod na to, jak je řešit. (Foto: Libor Hyžák)

Výživa by měla být nezbytnou součástí tréninkového plánu hráčů, realita je ale bohužel často úplně jiná. Špatná a nedostatečná strava dokáže z velmi šikovného hráče udělat hráče průměrného, proto je výživa nezbytnou součástí sportovního prostředí. Díky dostatečné a kvalitní výživě dokáže hráč využít svůj plný potenciál a předvádět pak na ledě svůj nejlepší výkon.

Často je výživa neprávem brána jako zátěž, nicméně na workshopech s nutriční terapeutkou zjistíte, že není potřeba trávit hodiny času v kuchyni, abyste vytvořili plnohodnotná jídla na celý den. Přednášky pro hráče budou probíhat každý měsíc, pro rodiče poté minimálně dvakrát ročně. Témata přednášek budou zaměřena zejména na nutriční timing (co jíst před tréninkem a po něm, jak si načasovat příjem jídla, aby hráči podali co nejlepší výkon na ledě), doplňky stravy (zda jsou opravdu potřeba a které z nich mají smysl) a na další témata ze světa sportovní výživy. Cílem workshopů bude také zhodnocení aktuálních jídelníčků hráčů ve skupinách.

Nutriční terapeutka bude v klubu k dispozici několikrát do měsíce. V případě zájmu bude možné domluvit i individuální konzultace pro hráče z jakékoli kategorie přímo na stadionu (před nebo po tréninku) bez nutnosti někam dojíždět. Na individuální bázi lze domluvit výživový sportovní coaching, který zahrnuje individuální jídelníček, 100stránkový návod, jak s jídelníčkem pracovat, a několik konzultací měsíčně, aby byla dlouhodobá spolupráce co nejúčinnější a hráči z ní vytěžili maximum. Hráči budou mít v nové sezoně navíc k dispozici manuál na to, jak si sestavit sportovní jídelníček, včetně přehledných schémat s obrázky, tipy na konkrétní potraviny a kuchařku s receptářem.

Domluvená je také spolupráce s českou firmou PENCO, díky které budou moct hráči zdarma na každém workshopu ochutnat například jednotlivé formule proteinů, sacharidových nápojů či dalších výrobků. V jednání je také klubová sleva. Sledujte proto články o výživě, aby vám nic neuniklo, vše včas zveřejníme.

S výživou jde ruku v ruce psychika, která je další neodmyslitelnou součástí skládačky celkového zdraví hokejistů. Proto je nesmírně důležitá spolupráce s mentálním koučem. Tím se nově stává Radek Haman, který bude mít na starost úsek mentální přípravy a edukaci rodičů. Aktuálně dokončuje studium mentálního koučinku v profesním studiu MSc., jehož garantem je PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

Bc. Anna Štorková je nutriční terapeutka, která aktuálně dokončuje své vzdělání na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a na České zemědělské univerzitě v Praze. Externě spolupracuje s řadou hokejových týmů a věnuje se zvyšování nutriční gramotnosti hráčů, rodičů i trenérů. Je v kontaktu se sportovními psychology a věří, že na každý problém existuje řešení. Řídí se heslem, že není lepšího pocitu než naplnění svého celého potenciálu v hokeji skrze vyřešenou výživu.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu