29. 8. 2022 | Ladislav Vácha

Byl to můj nejhezčí gól! Kamarádi mi psali, jestli jsem se nezbláznil, směje se Tecl

Na ledě Velkého Meziříčí dal gól, který se hokejistovi povede většinou jen jednou za život. Marek Tecl si za soupeřovou bránou nabral puk na hokejku a lakrosovým způsobem ho zametl do sítě. „Zkoušel jsem to už v Hodoníně, ale tam mi to jejich obránce sklepl u tyčky. Většinou to zkouším jenom při bagu a tam se mi to už párkrát povedlo,“ vysvětluje dvaadvacetiletý útočník, který se zatím v přípravě prezentuje velmi dobrými výkony.

Macas, v Táboře jsme prohráli 2:4. Jak zápas hodnotíš?
Kladně to určitě hodnotit nemůžu, protože jsme nevyhráli, ale nemyslím si, že jsme předvedli nějaký špatný výkon. Teda až na ta vyloučení, to se pak hraje proti takovému soupeři těžko. Byly tam ale i dobré věci.

První třetina mi nepřišla z naší strany špatná, ustáli jsme počáteční tlak soupeře a dokázali jsme s ním držet krok. Jak jsi to viděl ty?
Přesně tak, jak říkáš. Věděli jsme, že na nás vletí a pokusí se nám dat nějaké góly hned na začátku utkání, ale myslím si, že jsme se s tím vypořádali dobře a úplně vyloženou šanci jsme jim žádnou nenabídli. To pro nás bylo jedině dobře.

Ve druhé třetině jsme naopak byli zatlačeni do defenzivy a dopředu jsme se moc nedostávali. Tábor velmi dobře bruslil, hrál do těla a když byl bez puku, hrozně rychle k nám přistupoval. Jak moc těžké bylo se s tím vyrovnat?
Je to nepříjemný, když nemáš na nic moc času. Dostaneš puk a jsou hned u tebe. Nebo naopak odehraješ puk a dostaneš ránu. Myslím si, že i přes ten tlak, co měli, jsme se s tím popasovali slušně.

I přesto, že nás soupeř ve druhé třetině výrazně přehrával, prohrávali jsme jen o gól. Přišlo mi, že Méďa i Petržel odvedli v bráně skvělou práci. Souhlasíš?
Je to tak, měli tam těžké zákroky a podrželi nás. Je jedině dobře, když se na ně můžeme spolehnout. Musím ale říct, že gólmani nás teď drží všichni, i Novča s Chalim.

Ve třetí části byla hra hodně vyrovnaná a vytvořili jsme si několik šancí na vyrovnání. Třeba jednu jsi měl po odrazu puku od zadního mantinelu ty a pak z mezikruží pálil nebezpečně Krejčák. Určitě je škoda, že jsme nedokázali vyrovnat...
Tam byla škoda, že jsem puk trochu nezvedl. Trefil jsem ho přímo do betonu. Šance na vyrovnání jsme měli, mohlo to být třeba úplně jinak.

Určitě je velká škoda, že jsme dostali dva góly v přesilovkách, které nám celkově moc nešly. To by se nám určitě stávat nemělo...
To rozhodně! Stávat by se nám to určitě nemělo. Navíc proti takovému soupeři, jako je Tábor. Do začátku soutěže ještě nějaký čas je, tak věřím, že přesilovky ještě vypilujeme!

Hrálo se ve velkém tempu a k vidění bylo hodně osobních soubojů. Kolik stál zápas sil?
Bylo to náročné. Byl to náš druhý zápas ve třech dnech. Hodně soubojů bylo i na tom malém ledě ve Velkém Meziříčí, takže nic jednoduchého to určitě nebylo.

Vraťme se ke čtvrtečnímu utkání ve Velkém Meziříčí, kde jsi neskutečnou parádou skóroval. Předpokládám, že v kariéře jsi podobný gól ještě nikdy nedal...
To nedal! Určitě to je nejhezčí gól, co jsem zatím dal. Překonávat to budu těžko, ale jsem rád, že se mi to konečně povedlo.

Všiml jsem si, že podobný kousek jsi už v přípravě zkoušel, ale ještě neúspěšně. Snažíš se podobné zakončení při trénincích často zkoušet?
Jo, zkoušel jsem to už v Hodoníně, ale tam mi to jejich obránce sklepl u tyčky. Většinou to zkouším jenom při bagu a tam se mi to už párkrát povedlo.


Kolik jsi měl po utkání gratulací?
Prvně jenom od kluků z kabiny, ale v pátek, jak jste zveřejnili to video, tak mi přišlo hodně zpráv od kamarádů. Gratulovali mi a psali mi, jestli jsem se nezbláznil. (směje se) Bylo to hezké.

Jak se na tvůj parádní kousek tvářil Luboš Voříšek?
Na střídačce mi Luboš řekl, že to bylo hezký, ale samozřejmě po zápase a v pátek už tam nějaké narážky padaly, že dal dva góly, ale píše se jen o mně. (směje se)

Ve Sportovních novinách jsi byl v rubrice Borec na konec. To musel být hřejivý pocit, ne?
To ano! Nikdy by mě nenapadlo, ze tam budu zrovna já a ne Luboš. (směje se) Kluci mi už v pátek posílali fotky, jak psali do Novy, aby mě tam dali. Samozřejmě jsem ale nevěřil tomu, že bych tam opravdu mohl být.

Sportovní noviny zrovna moderovala přítelkyně Jardy Moučky. Padl na tohle téma v kabině nějaký vtípek?
Já si myslím, že ani ne. Nebo si to teď jen nevybavuju. (směje se)

Co na tvou kuriózní trefu říkal táta?
Když jsem mu to po zápase volal, tak byl rád a gratuloval mi. Taky mi říkal, že to musím udělat někdy v Brodě, ať to taky vidí na vlastní oči, takže doufám, že se mi to ještě povede. I když nevím, jak by to kousal Luboš. (směje se)

Budeš muset platit něco do kasy?
Já doufám, že ne, protože v pokutách o ničem takovém žádná zmínka není! (směje se) Myslím si ale, že mě to určitě nemine. Beny si to pohlídá. (směje se)

V přípravě se ti zatím herně i střelecky zatím docela daří. Jaký máš ze svých výkonů pocit?
Jak říká táta, vždycky to může být ještě lepší. Já doufám, že to tak bude. Pořád je to ještě jen příprava, ale doufám, že se do soutěže ještě zlepším jak herně, tak i střelecky. Věřím, že uděláme nějaký hezký týmový výsledek!

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner