28. 7. 2022 | Milan Sochor

Chci nastřílet víc gólů než Luboš, přeje si Tecl. Zažil jednu z nejdelších letních příprav

Kádr A-mužstva doznal několika změn, klubový odchovanec Marek Tecl v něm ovšem zůstává. Po náročné letní přípravě si klade za cíl, aby nastřílel víc gólů než špílmachr Luboš Voříšek.

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou první část letní přípravy pod vedením nových trenérů. Na suchu trénovali od 25. dubna až do konce června. „Příprava byla dlouhá a náročná. Řekl bych, že byla určitě kvalitnější než minulý rok, kdy nás chodilo jen pár odvážlivců,“ hodnotí tu méně oblíbenou část roku Marek Tecl.

Na sociálních sítích se objevoval názor, že příprava začala pozdě a trénovalo se málo. „Mně příprava krátká určitě nepřišla. Byla jedna z nejdelších, co jsem kdy zažil. Deset týdnů mi úplně málo nepřijde. Ale jestli si někdo myslí opak, tak dobře. Uvidíme na ledě,“ reaguje dvaadvacetiletý útočník.

Po této části přípravy dostalo mužstvo tři týdny volna. Jak ho mladý havlíčkobrodský odchovanec trávil? „Byl jsem převážně s přítelkyní, s rodinou a s kamarády. S přítelkyní jsme byli na dovolené, osm dní jsme byli v Egyptě v Hurgádě na žraloky,“ směje se a dodává: „Spíš jsem odpočíval, ale někdy jsem si také zacvičil.“

Marek Tecl strávil část volna na dovolené v Egyptě

Po třítýdenní pauze se tým znovu sešel, aby se ještě jeden týden připravoval na suchu. V pondělí 1. srpna už však svěřenci Aleše Kraučuka poprvé vyjedou na led. „Samozřejmě se těším, už je to dlouhé. První dva týdny teda budou zase hnusné, bude se hodně bruslit, to nemám moc rád. Ale těším se, už aby to zase začalo,“ usmívá se Tecl, kterému se v kabině nejčastěji přezdívá Macas.

V minulém ročníku nasbíral 27 bodů (10+17) včetně play off. Jaký bodový příspěvek od sebe očekává v nadcházející sezoně? „Chci nastřílet víc gólů než Luboš Voříšek! To je můj jediný cíl. Minulý rok jsem k tomu měl dobře našlápnuto ze začátku, když měl Luboš jenom jeden bod, ale pak se to trošku pokazilo,“ směje se v nadsázce. Na gólové vyrovnání nejproduktivnějšího havlíčkobrodského hráče uplynulé sezony (11+37) mu chyběl jeden přesný zásah.

A-tým Bruslařů prochází změnami na všech úrovních. Kromě nových hráčů a trenérů má i nového jednatele. Navíc prohloubil spolupráci s firmou Blachotrapez, která se stala generálním partnerem. „Tyto změny vnímám určitě pozitivně. Chtějí hokej v Brodě zase někam posunout, zatím k tomu všechno směřuje. Tak uvidíme, jak to bude za nějaký čas vypadat. Očekávám určitě lepší sezonu než minulý rok a doufám, že uděláme nějaký týmový úspěch,“ dodává Marek Tecl na závěr.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři