28. 7. 2022 | Milan Sochor

Chci nastřílet víc gólů než Luboš, přeje si Tecl. Zažil jednu z nejdelších letních příprav

Kádr A-mužstva doznal několika změn, klubový odchovanec Marek Tecl v něm ovšem zůstává. Po náročné letní přípravě si klade za cíl, aby nastřílel víc gólů než špílmachr Luboš Voříšek.

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou první část letní přípravy pod vedením nových trenérů. Na suchu trénovali od 25. dubna až do konce června. „Příprava byla dlouhá a náročná. Řekl bych, že byla určitě kvalitnější než minulý rok, kdy nás chodilo jen pár odvážlivců,“ hodnotí tu méně oblíbenou část roku Marek Tecl.

Na sociálních sítích se objevoval názor, že příprava začala pozdě a trénovalo se málo. „Mně příprava krátká určitě nepřišla. Byla jedna z nejdelších, co jsem kdy zažil. Deset týdnů mi úplně málo nepřijde. Ale jestli si někdo myslí opak, tak dobře. Uvidíme na ledě,“ reaguje dvaadvacetiletý útočník.

Po této části přípravy dostalo mužstvo tři týdny volna. Jak ho mladý havlíčkobrodský odchovanec trávil? „Byl jsem převážně s přítelkyní, s rodinou a s kamarády. S přítelkyní jsme byli na dovolené, osm dní jsme byli v Egyptě v Hurgádě na žraloky,“ směje se a dodává: „Spíš jsem odpočíval, ale někdy jsem si také zacvičil.“

Marek Tecl strávil část volna na dovolené v Egyptě

Po třítýdenní pauze se tým znovu sešel, aby se ještě jeden týden připravoval na suchu. V pondělí 1. srpna už však svěřenci Aleše Kraučuka poprvé vyjedou na led. „Samozřejmě se těším, už je to dlouhé. První dva týdny teda budou zase hnusné, bude se hodně bruslit, to nemám moc rád. Ale těším se, už aby to zase začalo,“ usmívá se Tecl, kterému se v kabině nejčastěji přezdívá Macas.

V minulém ročníku nasbíral 27 bodů (10+17) včetně play off. Jaký bodový příspěvek od sebe očekává v nadcházející sezoně? „Chci nastřílet víc gólů než Luboš Voříšek! To je můj jediný cíl. Minulý rok jsem k tomu měl dobře našlápnuto ze začátku, když měl Luboš jenom jeden bod, ale pak se to trošku pokazilo,“ směje se v nadsázce. Na gólové vyrovnání nejproduktivnějšího havlíčkobrodského hráče uplynulé sezony (11+37) mu chyběl jeden přesný zásah.

A-tým Bruslařů prochází změnami na všech úrovních. Kromě nových hráčů a trenérů má i nového jednatele. Navíc prohloubil spolupráci s firmou Blachotrapez, která se stala generálním partnerem. „Tyto změny vnímám určitě pozitivně. Chtějí hokej v Brodě zase někam posunout, zatím k tomu všechno směřuje. Tak uvidíme, jak to bude za nějaký čas vypadat. Očekávám určitě lepší sezonu než minulý rok a doufám, že uděláme nějaký týmový úspěch,“ dodává Marek Tecl na závěr.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner