23. 2. 2024 | Ladislav Vácha

Chytat za Brod je pro mě skvělá zkušenost! Jsem za to moc rád, pochvaluje si David Cinka. Nerozhodila ho ani rozbitá lapačka!

Ten obrázek se v průběhu zápasu několikrát opakoval a mluvil úplně za vše. Vyškovský střelec po nevyužité šanci jen nechápavě kroutil hlavou nebo vztekle praštil holí do mantinelu. Ve většině případů za to mohl David Cinka, který předvedl při svém třetím startu v havlíčkobrodském dresu fantastický výkon. Připsal si 38 úspěšných zákroků a výrazně se podepsal pod překvapivé vítězství Bruslařů 6:4. „Zápas určitě hodnotím pozitivně. Každý získaný bod s takhle silným soupeřem je hodně znát. I pro mě to byla skvělá zkušenost. Byla to opravdu suprově odvedená práce,“ neskrývá spokojenost osmnáctiletý gólman. (Foto: Karolína Vencovská)

Davide, ukořistili jsme velmi cennou výhru 6:4 ve Vyškově. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Zápas určitě hodnotím pozitivně. Každý získaný bod s takhle silným soupeřem je hodně znát. I pro mě to byla skvělá zkušenost. Byla to opravdu suprově odvedená práce.

V našem týmu jsi relativně nový. Jak se ti zatím u nás v Havlíčkově Brodě líbí a jak tě přijali kluci do kabiny?
Myslím si, že to tady dobře funguje. Jsou tady i mladší kluci, ke kterým mám věkově blízko. Vždy jsem rád za to, když mi zavolají, že můžu přijet klukům zkusit pomoct. Pokaždé rád přijedu!

Předtím jsi odchytal zápasy v Hodoníně a doma se Žďárem nad Sázavou, proti kterému jsi byl dokonce vyhlášený naším nejlepším hráčem utkání. Jak se ti proti Plamenům chytalo? Je to derby a přišlo více fanoušků, na což asi nejsi z juniorské soutěže moc zvyklý...
Celý zápas jsem si užíval. V takové atmosféře jsem ještě nikdy nechytal, bylo to úžasné. Hokej prostě dělají fanoušci. Byla to pro mě výborná zkušenost.

(Foto: Karolína Vencovská)

Chytáš hlavně za jihlavskou juniorku. Ve srovnání se druhou ligou dospělých je to jiný hokej, souhlasíš?
Určitě, je to něco jiného. Osobně mi přijde, že se hraje ve trochu pomalejším tempu než v juniorské extralize, protože tam přeci jen hrají mladší a dravější kluci. Na druhou stranu mi ve druhé lize přijde přesnější zakončení hráčů, protože už mají větší zkušenosti.

Ve Vyškově je hodně malé hřiště. Je to pro gólmana specifičtější třeba v tom, že se díky tomu hráči ještě víc tlačí do zakončení?
Určitě jo. Odevšud je to k bráně blíž, takže gólman musí být pořád ve střehu a musí počítat s nějakou střelou. Také je to hodně znát při rozehrávce. Ve chvíli, kdy jsem jel pro nahozený puk za bránu, jsem neměl moc na nic čas, protože je hra mnohem rychlejší než normálně.

Brankáři celkově nemají moc rádi, když toho na ně během utkání moc nejde. Pomohlo ti to, že jsi byl hned od začátku v permanenci a dostal ses díky tomu rychleji do tempa?
Jo. Začátek byl ode mě trošku vlažnější, protože jsem vynechal v podstatě celé rozbruslení kvůli rozebrané lapačce. Slíbil jsem, že pochválím pana kustoda Křižanovského, který mi ji skvěle opravil. Jak nás soupeř na začátku zápasu občas zavřel v pásmu, tak jsem se do toho už dostal. Zhruba od půlky první třetiny už se mi chytalo dobře.

(Foto: Jakub Formánek, shkmhodonin.cz)

Dostal jsi čtyři góly. Vyčítal sis po některém z nich, že jsi to třeba mohl chytit?
Hodně mě mrzel hned ten první gól. Nebyla to moc nebezpečná situace, žádná velká šance. Byla to bekhendová střela do teploměru, navíc z úhlu. Řekl bych, že z toho bych neměl dostávat góly.

Už jsme to trochu nakousli. Pro tebe jako mladého gólmana je to určitě parádní zkušenost, že si můžeš zachytat druhou ligu dospělých, je to tak?
Přesně tak. V juniorce se teď s Filipem Sigmundem pravidelně střídáme po zápase. Každý zápas v týdnu navíc je pro mě jenom plus a jsou to pro mě hodně cenné zkušenosti. Jsem za to moc rád.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu