23. 8. 2022 | Ladislav Vácha

Cíle do sezony? Play off a co nejvíc chytat, hlásí Michal Novák. Hodně mi pomohl Pepa Kořenář!

Bruslařům se druhý přípravný zápas v Hodoníně moc nepovedl a prohráli těsně 1:2. Ve skvělém světle se blýskli oba havlíčkobrodští gólmani, Ondřej Chaloupek a jeho kolega Michal Novák, jenž odchytal druhou půlku utkání. A jaké si klade cíle maskovaná opora týmu do nové sezony? „Myslím si, že play off je tady jasný cíl. Můj osobní cíl je se tady prosadit a co nejvíc chytat. Chtěl bych týmu pomoct, co nejvíc to půjde,“ přeje si čtyřiadvacetiletý „Novka“. (Foto: Markéta Křížová)

Novčo, v Hodoníně jsme těsně prohráli 1:2. Jak jsi zápas ze svého pohledu viděl?
Bylo to fyzicky hrozně náročné utkání. Vletěli na nás a začali nás hrozně napadat. První třetina byla z naší strany taková slabší. Možná to bylo i tím, že jsme přijeli jen hodinu před zápasem a v podstatě hned jsme šli na rozbruslení. Pak už se to trochu srovnalo a začalo to být lepší. Bohužel, zápas jsme ale nakonec nedotáhli do vítězného konce.

Jak už jsi zmínil, první třetina byla od nás slabší, ale ve druhé třetině už jsme trochu rozjezdili nohy a náš herní projev byl lepší. Dokázali jsme vyrovnat a vytvořili jsme si dost slibných šancí. Zatím mi přijde, že se trochu trápíme v zakončení a na góly se hrozně nadřeme. Jak to vidíš ty?
Určitě, v tom máš pravdu. Myslím si, že několik vyložených šancí jsme si vytvořili. Dva nebo tři góly jsme určitě mohli dát. Na druhou stranu, gólman Hodonína podle mě chytal suprově. Venku bychom ale měli i tak dát víc než jen jeden gól.

Na led jsi šel na přelomu první a druhé půlky utkání. Nebylo to úplně za lehké situace, protože jsme dohrávali zbytek oslabení. Jak moc je pro gólmana těžké, když není v rytmu a hned musí čelit přesilovce soupeře?
Popsal jsi to dobře. Určitě je to těžší, když jde člověk chytat při oslabení. Navíc se hrálo v docela vysokém tempu, nahoru – dolů, a prohrávali jsme. Nebylo to nic jednoduchého.

Úplně na konci druhé třetiny se soupeř radoval z gólu, který ale nakonec nebyl uznaný, protože padl až těsně po siréně. Byl sis v tu chvíli jistý, že to bylo až po časovém limitu, nebo jsi měl strach, že Hodonín stihl skórovat v úplně poslední sekundě?
Mám takový pocit, že jsem puk držel někde pod rukou a přilétla mi tam sekera od protihráče do masky. Kvůli tomu mi puk vypadl, ale rozhodčí hned zapískal a soupeř tam puk dotlačil až po přerušení hry. Podle mě to nebylo uznané správně.

I když šlo o přípravný zápas, Hodonín hrál v poli hodně silově a důrazně. Přišlo mi, že se i hodně tlačil do předbrankového prostoru a občas i dohrával situace po přerušení hry. Pro brankáře jsou tyhle věci určitě nepříjemné...
Jak říkáš, byli hodně siloví, důrazní v předbrankovém prostoru a při přesilovkách se snažili hodně clonit. Několikrát se mi stalo, že jsem vůbec neviděl a musel jsem si puky hodně hledat. Soupeř byl opravdu hodně nepříjemný.

Všiml jsem si, že ve spojení s dobrým cloněním brankářovi se soupeř snažil i hodně tečovat nahozené puky z blízkosti modré čáry. Pokud se to protihráči podaří, asi se s tím v bráně už nedá moc dělat...
To je samozřejmě hodně o štěstí. Snažíš se chytat první střelu a když je před tebou puk ještě tečovaný, tak už je to spíš taková náhoda, když tě to zrovna trefí. Dá se tomu předejít tím, že jsi trochu víc povyjetý a zmenšíš tím střelecký úhel, ale pokud přijde teč ještě někde z prostoru ze strany, tak už je to opravdu hodně těžké.

Musel jsi během zápasu řešit i několik hodně těžkých situací, když už jsi ležel na ledě a protihráči se tlačili k rychlým dorážkám. Nakonec to pokaždé dopadlo dobře. Dá se tohle vůbec nějak natrénovat, když už jsi v hodně složité pozici?
Důležité je to, aby se člověk i při tréninku snažil každou situaci dohrávat až do úplného konce. Snažit se střele do cesty na poslední chvíli něco nacpat. Je to hodně o štěstí, ale když tomu jdeš víc naproti, máš větší šanci, že to dokážeš ještě nějak chytit.

Náš tým se po minulé sezoně docela dost obměnil a přišlo sem hned několik nových kluků. Navíc tady máme i čtyři kvalitní gólmany, takže určitě je tady dost velká konkurence. Jak celkově vnímáš atmosféru v kabině?
Musím říct, že kluci jsou tady moc fajn a partu máme opravdu dobrou. V kabině je hodně sranda, což se mi moc líbí. Co se týče gólmanů, jak říkáš, je tady konkurence, ale bez ní to prostě v dnešní době nejde. Tato situace mě na sobě nutí ještě víc makat a zlepšovat se.

Co vím, jsi velký kamarád s brankářem Pepou Kořenářem, který teď působí v pražské Spartě. Když bude volná chvíle, pojedeš se na něj v sezoně podívat?
Pepa je jeden z mých nejlepších kamarádů. Hlavně v létě spolu trávíme hodně volného času, chodíme spolu hrát třeba tenis nebo golf. A jeho přestup do Sparty? Co k tomu říct! Já jsem slávista, takže mě to moc nepotěšilo, že tam jde. (směje se) Myslím si, že se ale rozhodl správně a bylo to od něj dobré rozhodnutí. Přeju mu jen to nejlepší a aby se mu tam co nejvíc dařilo!

V návaznosti mě napadá další otázka. Pepa je přeci jen trochu na jiné úrovni než ty. Snaží se ti jako kolegovi z brankářské branže něco poradit?
Určitě jo, bavíme se o tom. Když tady s námi loni během letní přípravy několikrát trénoval, hodně mi pomohl. Chytal v NHL, takže má pohled na chytání úplně jiný. Musím říct, že když byl s námi na ledě, hodně mi to dalo.

Co se týče cílů do sezony, určitě by to chtělo dostat se do play off a zkusit v něm dojít co nejdál. Předpokládám, že z osobního pohledu by sis chtěl co nejvíc zachytat...
Myslím si, že play off je tady jasný cíl. Můj osobní cíl je se tady prosadit a co nejvíc chytat. Chtěl bych týmu pomoct, co nejvíc to půjde.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu