12. 12. 2021 | Ladislav Vácha

Čisté konto? Snad na to pokladník zapomene, směje se Nedvěd. Fanouškům moc děkujeme!

V první půlce základní části to nevyšlo ani jednou, ale hned na začátku té druhé už se Bruslaři čistého konta dočkali. Řisuty rozstříleli 8:0 a mohli slavit sladké tři body. Fantastický výkon předvedl Martin Nedvěd, který zneškodnil všech 26 střeleckých pokusů soupeřových střelců. „Měl jsem i trošku štěstí, ale to k tomu patří. Za vychytanou nulu jsem určitě rád, ale hlavní je pro mě týmové vítězství,“ těší dvacetiletého gólmana.

Méďo, v Řisutech jsme vyhráli vysoko 8:0. Jak povedezápas ze svého pohledu hodnotíš?

Hodnotím ho určitě pozitivně. Je to super, že jsme konečně dokázali udržet čisté konto. O tom to ale není, hlavně je důležitá výhra. Doufám, že takhle budeme pokračovat i dál.

Určitě nám hodně pomohla vydařená první třetina, po které jsme vedli 3:0. Uklidnili jsme se a pak se nám hrálo lépe, souhlasíš?

Přesně to jsme chtěli, abychom na ně vlétli. Hráli jsme ofenzivně a dobře odzadu. První třetina nám pomohla v tom, že Řisuty se trochu sesypaly. Dostali jsme je tam, kam jsme chtěli. Pak už to byl náš hokej.

Vychytal jsi první naši nulu, ale cesta k ní rozhodně nebyla snadná. Hlavně ve třetí třetině, kdy hrál soupeř přesilovku 5 na 3 a vytvořil si tam několik nebezpečných závarů, kdy před tebou puk poskakoval a řisutští útočníci se tlačili k dorážkám. Nebylo to nic lehkého...

Určitě ne, ale kluci mi hodně pomohli. Hráli opravdu dobře, za což bych jim chtěl poděkovat. Měl jsem i trošku štěstí, párkrát to tam přede mnou nepříjemně poskakovalo a myslím, že jednou za mnou zazvonila i tyčka. To k tomu patří. Za vychytanou nulu jsem určitě rád, ale hlavní je pro mě týmové vítězství.

Určitě to pro tebe bylo asi těžší v tom, že jsi od začátku nebyl úplně v tempu. Jak jsi to viděl?

Jo, prvních deset minut jsme hráli prakticky jenom u nich, takže to pro mě bylo těžší. Potom už si také vytvořili pár šancí, ale začátek byl v tomhle určitě těžší. Pak už jsem se ale dostal do tempa a už to bylo dobré. Nejvíc šancí měli asi ve třetí třetině, takže jsem opravdu rád, že jsem předvedl nějaké zákroky a neinkasovali jsme.

Pozitivní bylo i to, že se nám dařilo i v přesilovkách, ve kterých jsme se předtím dost trápili, když nám chyběla střelba. Proti Řisutům mi to přišlo určitě lepší. Jak jsi to viděl z brány ty?

Jo. Přesilovkám se hodně věnujeme na tréninku a kluci to sehráli parádně. Doufám, že nám to takhle dobře půjde i dál. Bylo by to pro nás určitě velké plus.

Za první vychytanou nulu v sezoně to budeš mít do kasy určitě drahé...

Jo, to asi budu muset něco přihodit. Já si ale myslím, že náš pokladník na to brzy zapomene. (směje se) Snad to nebude nic velkého.

Hodně nám pomohla i podpora skupinky našich fanoušků, kteří nás přijeli podpořit, souhlasíš?

Určitě. Vždycky je to příjemné, když slyšíme za zády naše fanoušky. Je skvělé, jak nás podporují. Jezdí za námi i na druhý konec republiky. Jsem moc rád, že za námi přijeli. Chtěl bych jim tímto moc poděkovat a pozdravit je.

V příštím kole nás doma čeká bitva s rozjetým Táborem, což bude určitě hodně těžký zápas. Dá se očekávat, že si hodně zachytáš...

Určitě. Řekl bych, že to bude úplně jiný zápas. Musíme se na to pořádně připravit. Poslední dva zápasy, na Kobře a teď v Řisutech, jsme hráli parádní hokej. Pokud budeme hrát stejně dobře, tak si myslím, že Tábor můžeme potrápit a uhrát dobrý výsledek. Určitě si půjdeme pro výhru!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři