6. 3. 2018 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Cítil jsem se hrozně. Možná proto to tam napadalo, směje se Michálek

Vzpomínáte? V prvním zápasu osmifinálové série měl na holi velkou šanci, ale branka z toho nakonec nebyla. Řeč je o útočníku Davidu Michálkovi, kterému ovšem odveta na ledě David Servisu vyšla naprosto parádně. Pod Černou věží pálil ostrými a Jihočechy sestřelil hattrickem, k němuž přidal ještě jednu gólovou asistenci! „Mám z toho velkou radost. Konečně nám vycházely přesilovky, dali jsme z nich všech pět gólů. To je paráda! Trefil jsem se po dvou tečích a jedné dorážce, takže to bylo takové šťastné,“ usmíval se talentovaný střelec.

Na ledě David Servisu jsme ukořistili důležité vítězství 5:2. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Určitě pozitivně, protože jsme vyhráli. Je to velmi důležité vítězství. Věděli jsme, že to bude hrozně těžké utkání. Soupeř má malé hřiště a opravdu dobře to na něm umí. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Teď máme mečbol, který musíme proměnit.

Blýskl ses hattrickem. Máš z něj asi velkou radost, viď?
Mám z toho velkou radost. Konečně nám vycházely přesilovky, dali jsme z nich všech pět gólů. To je paráda! Trefil jsem se po dvou tečích a jedné dorážce, takže to bylo takové šťastné.

Řekl jsi, že to byly šťastné branky. I přesto se ale nabízí otázka: bylo to vyloženě jen o štěstí, nebo takové věci nacvičujete?
Třetí gól byl z dorážky, to jen vyplynulo ze situace. Ty dvě teče byly z prostoru, kde mám stát. Akorát jsem do toho dal hokejku a spadlo to tam.

Cítil jsi už ráno, když jsi vstal, že by ti mohl zápas takhle dobře sednout?
Před zápasem jsem se cítil špatně. Mně se tam vždy špatně hraje, je tam zdlouhavá cesta a většinou se mi tam moc nechce. Cítil jsem se hrozně, možná proto to tam napadalo. (směje se)

Možná nám přinesla štěstí i taková komická situace, když si gólman David Marek zapomněl v Brodě brusle...
Pro nás je to tam většinou jak prokleté. Myslím, že už jednou tam měl Třéťa nějaké problémy. Teď se to tak trochu zopakovalo, ale pomohlo nám to. Byl to takový náš talisman. (směje se)

V čem ti přišel soupeř nejvíc nepříjemný?
Čekal jsem to daleko horší, soupeř na svém malém hřišti hraje vždy nepříjemně tvrdě a rychle k nám přistupuje. Přišlo mi, že tentokrát to nebylo ze strany David Servisu až tak urputné.

Už ve středu nás čeká doma další zápas. Asi by to chtělo už sérii ukončit, abychom se do Českých Budějovic nemuseli vracet...
To jednoznačně! Také bychom chtěli mít delší odpočinek. Kdybychom doma prohráli, tak u nich to bude zase těžké utkání. Doufám, že to ve středu už uhrajeme.

Myslíš si, že nás soupeř ještě vůbec může něčím překvapit?
Nevím, ale myslím si, že všechny zápasy budou úplně stejné. Budeme vycházet ze zajištěné obrany a věříme, že nám tam něco spadne. Doufám, že už nás soupeř ničím nepřekvapí.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři