13. 12. 2021 | Štěpán Ondráček

Do Kotliny míří suverénní Tábor! Porazí Bruslaři svého soka poprvé v sezoně?

Atraktivní zápas nabídne v půlce prosince souboj ve druhé hokejové lize, kde pátí Bruslaři z Havlíčkova Brodu vyzvou lídra skupiny Jih – Hockey Club Tábor. Jihočeši mají na svého nejbližšího pronásledovatele desetibodový náskok, takže i v Kotlině budou v roli favorita. Havlíčkobrodští, ale nedají kůži lacino, když o víkendu porazili Řisuty s přehledem 8:0. Přijďte povzbudit v atraktivním duelu svůj tým. Zápas začne ve středu 15. prosince v 18:00, budeme se těšit na vaši podporu!


Hockey Club Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 992 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Arpád Györi

BK Havlíčkův Brod x Hockey Club Tábor

znak týmu znak týmu
8–3–0–11
bilance
17–1–1–3
5., 30 bodů
umístění
1., 54 bodů
79:74
skóre
114:55
8:0 (Řisuty, venku)
nejvyšší výhra
11:3 (Písek, doma)
0:6 (Písek, venku)
nejvyšší porážka
4:6 (Klatovy, doma)
Tomáš Mlynář – 24 bodů (9+15)
nejproduktivnější hráč
Jakub Matušík – 39 bodů (12+27)
Jan Bulín, Jakub Čejka – 10 gólů
nejlepší střelec
Lukáš Endál – 20 gólů
Luboš Voříšek – 18 asistencí
nejlepší nahrávač
Jakub Matušík – 27 asistencí
Michal Kliment – 11 bodů (4+7)
nejproduktivnější obránce
Tomáš Hajič – 20 bodů (5+15)
Martin Nedvěd 3,14 (12 zápasů)
Ondřej Chaloupek 3,61 (10 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas
Kristián Kolář 2,10 (12 zápasů)
Tadeáš Dvořák 2,74 (11 zápasů)
Minulé zápasy soupeře
Tábor – Příbram 6:0
Řisuty – Tábor 2:5
Písek – Tábor 3:7
Tábor – Klatovy 4:6
Tábor – Kobra Praha 3:1
Všechny zápasy

TÁBOR JE SUVERÉNNÍ

Jihočeský celek je v letošním ročníku stroj na vítězství, vždyť kohouti dokázali v sezoně prohrát pouhá tři utkání a jedno až na samostatné nájezdy s Příbramí. Realizační tým v čele s představenstvem klubu může těšit i to, že má nejlepší útok skupiny Jih. Formace Jihočechů dávají v průměru pět branek na zápas, což je solidní vizitka. Tábor v posledních pěti utkáních má čtyři výhry a jednu porážku. Právě třetí neúspěch zařídily v bojovném zápase Klatovy, které porazily lídra po litém boji 6:4.

KOMPLETNÍ SOUPISKA TÁBORU

MUŽSTVO SOUPEŘE

Jihočeši se mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici, která má konzistentní výkonnost. Kristián Kolář s Tadeášem Dvořákem se dělí o čas na ledě rovnoměrným způsobem. První jmenovaný nastoupil do dvanácti střetnutí, přičemž jeho kolega má o jeden start méně. Co se týká defenzivy, tak Tábor může počítat s bodovým příspěvkem Tomáše Hajiče, který má skoro bod na zápas. Zkušený bek nasbíral za 22 utkání rovných dvacet bodů (5+15). V útoku je k nezastavení dvojice Jakub Matušík s Lukášem Endálem. Oba borci nastřádali dohromady 74 bodů (32+42). Lepší čísla má první zmíněný, který má dvanáct gólů a dvacet devět nahrávek. Exbrodský špílmachr zaostává jen o čtyři body. Endál má takřka vyrovnanou bilanci, když za dvacet dva zápasů nasbíral 35 bodů (20+15).

Tadeáš Dvořák tvoří s Kristiánem Kolářem vyrovnaný tandem


Jihočeši se v průběhu sezony museli vypořádat s nepříjemnou ztrátou. Na konci listopadu rozvázal Tábor smlouvu s kapitánem týmu – Vladimírem Škodou. „Vláďovi samozřejmě děkujeme za služby, které pro nás vykonal, a přejeme mu do dalšího života i případného sportovního působení hodně štěstí,“ vyjádřil se k odchodu Škody manažer Miroslav Volena na klubových stránkách klubu. Jihočechy nově vede v roli kapitána ostřílený Radek Seidl.

Radek Seidl se stal novým kapitánem Táboru


Kromě toho Jihočeši v posledním domácím zápase udělali velice dobrou věc. Fanoušci mohli vidět svůj celek ve speciálních vánočních dresech, které šly potom do dražby, celé utkání mělo charitativní podtext. Výtěžek celé akce (42 tisíc) přispěl malé Táničce Bosákové, která má těžký vrozený hendikep. „Děkujeme všem, kteří se do naší akce zapojili,“ vzkazuje duše charitativního večera a člen správní rady klubu Pavel Kratochvíl. „Letošní akce byla už desátá a jsme moc rádi, že ji lidé takto přijali a vzali si ji za svou. Náš klub podporují partneři, a my se zase snažíme pomáhat těm, kteří to potřebují. Pokud to jen trochu půjde, budeme v tom nadále pokračovat,“ slíbil Pavel Kratochvíl na klubových stránkách Táboru.

Tábor se v posledním domácím utkání představil ve vánočních dresech
(Foto: Tomáš Danko, hctabor.com)


Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 36
Bilance: 19-2-4-11
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3, 5:0, 4:3, 4:0, 6:3, 5:4p, 2:3, 1:6, 3:4
Skóre: 158:110


Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner