13. 4. 2023 | Milan Sochor

Dodá Kotlina nového reprezentanta? Lukáš Kachlíř dostal pozvánku na výběrový kemp projektu VTM

Výběrového kempu projektu Výchova talentované mládeže se zúčastní 46 hokejistů, mezi kterými je i Lukáš Kachlíř nebo Jakub Vaněček. Kdo svazové trenéry v čele s Milanem Razýmem přesvědčí, dostane se blízko nominaci do první reprezentační kategorie U16. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Nominaci na výběrový kemp si 46 hokejistů vysloužilo svými výkony v ligových utkáních, na akcích projektu Výchova talentované mládeže a na Olympiádě dětí a mládeže. Hráči převážně ročníku 2008 s několika talenty ročníku 2009 se sejdou v úterý 18. dubna, kemp pak bude probíhat až do pátku 21. dubna v Ice Areně Plzeň na Košutce.

Mladé naděje budou na začátku rozděleny do dvou týmů pojmenovaných po legendách českého hokeje – Team Patera a Team Šlégr. Na kempu je čekají kontrolní testy na suchu i na ledě, tréninky a od středy do pátku také modelové zápasy.

Možnost předvést se reprezentačním trenérům dostal také havlíčkobrodský obránce Lukáš Kachlíř. Přestože je narozen v roce 2009, a věkově tak spadá teprve pod osmou třídu, většinu sezony odehrál v týmu extraligových dorostenců. Překážkou mu nebyla ani nižší postava, ve 36 zápasech si připsal 27 bodů (7+20), a stal se tak pátým nejproduktivnějším hráčem týmu. Mezi obránci byl v kanadském bodování za Patrikem Mrtkou druhý, k jeho přednostem patří bruslení, šikovnost a přehled ve hře. Pád dorostenců z extraligy ale se svými spoluhráči neodvrátil.

Z týmového hlediska byl pro něj šťastnější závěr sezony 9. tříd. Deváťákům pomohl celkem v 15 zápasech 16 body (11+5). V závěrečné části, která byla klíčová pro účast v extralize s výhledem na další sezonu, nastřílel sedm gólů v pěti zápasech, k tomu přidal dvě asistence. I díky jeho příspěvku se tak bude v Kotlině příští sezonu stále hrát extraligová soutěž. Lukáš Kachlíř se neztratil ani na Olympiádě dětí a mládeže, v sedmi zápasech zaznamenal tři body (1+2).

Výběrového kempu se zúčastní také Jakub Vaněček. Ten už sice působí v organizaci Bílých Tygrů, do Liberce ale odešel až před touto sezonou právě z Havlíčkova Brodu. O dres reprezentační šestnáctky se tak poperou dva obránci, kteří prošli havlíčkobrodskou mládeží.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu