29. 6. 2013 | Ladislav Vácha

Fanoušci diskutovali se zástupci A–mužstva, další setkání by mělo proběhnout zřejmě v říjnu

Restaurace Kotlina, jež je součástí stejnojmenného sportovního areálu, během čtvrtečního podvečera hostila setkání fanoušků Rebelů se čtyřmi členy A-mužstva. Na otázky různého druhu odpovídal především Jiří Mička, který povede havlíčkobrodskou družinu do dalších prvoligových bojů jako hlavní trenér. Společnost mu dělali trenér brankářů Stanislav Neruda a zkušení útočníci Lukáš Endál s Ladislavem Rytnauerem. Řeč se točila především kolem hráčského kádru bojovníků z Kotliny, ale na řadu přišla i témata, jež v současné době nejvíce hýbou tuzemskou hokejovou scénou.

Schůzka probíhala za účasti necelých tří desítek účastníků už od svého začátku v odlehčeném duchu a přátelské atmosféře. Trenér Mička se na úvod krátce představil a fanoušci následujících pětačtyřicet minut využili k tomu, aby se zeptali na to, co je nejvíce zajímá. Nový šéf havlíčkobrodské střídačky je také ochotně nechal nahlédnout do výsledků silových testů a triatlonu, které si budete moci v nejbližší době prohlédnout na našem webu.

Debata se velmi rychle rozproudila, přičemž se hovořilo i o přesunu extraligové licence do Hradce Králové či poklesu zájmu nejmladší věkové kategorie o hraní hokeje. Setkání tak nepochybně splnilo svůj účel. Příští schůzka by se měla podle slov kouče Mičky konat nejspíše v říjnu. Naše redakce na místě nechyběla, čehož jsme využili k tomu, abychom mohli celou akci přiblížit i těm fanouškům, kteří se na ni nemohli dostavit. Pokusili jsme se vybrat 20 nejzajímavějších otázek, které se týkaly havlíčkobrodského hokeje:

1. Otázka: Jsou v plánu nějaké posily?

Posily se budou řešit v srpnu. Vypadá to, že by mohla být nějaká spolupráce s Pardubicemi, protože Hradec Králové, kam posílaly hráče, má teď extraligu. Každý hráč si ale musí uvědomit, že tomu musí dávat sto procent. Měl jsem i rozjednané nějaké kluky z Hradce Králové, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Také máme rozjednaného jednoho útočníka, který hrál v Jihlavě.

2. Otázka: Zůstávají gólmani z minulé sezony?

Brankáři zůstávají a všichni jsou připraveni bojovat o místo jedničky.

3. Otázka: Kde bude hrát Martin Ondráček?

Martin Ondráček dostal nabídku z Mostu, šel za lepšími podmínkami. Teď jde o to, zda tyto podmínky budou splněny.

4. Otázka: Kdo bude hrát z juniorů?

Bývalí junioři nastoupili do letní přípravy. Na konci července a v srpnu dostanou šanci ukázat, co v nich je. Jsou to Vladimír Szilva, David Kozlík, Jan Milfait, Václav Pecen, Tomáš Chlubna a Patrik Löbl. Pavel Blažek a Vojtěch Varga, kteří hráli v Chotěboři, a Jan Kubát s námi odmítli v létě trénovat.

5. Otázka: Jaké jsou cíle do nové sezony?

Oddíl má za cíl kádr trochu stabilizovat, postavit hru na houževnatých hráčích, kteří budou chtít na ledě nechat za Havlíčkův Brod při každém střídání maximum, a hrát do 8. místa.

6. Otázka: Chystá se nějaká spolupráce s druholigovými kluby?

Nejblíže jsou Chotěboř a Pelhřimov. Hráči, kteří se tady nedostanou do užšího kádru, budou nabídnutí do druhé ligy, aby hráli dospělý hokej. Myslím si, že druhá liga dospělých je kvalitnější než extraliga juniorů.

7. Otázka: Chystá Ladislav Rytnauer podobnou sázka jako loni?

Ladislav Rytnauer: Uvidíme, co letos s Honzíkem vymyslíme. Těch dvacet gólů by bylo výborných, to je pro útočníka dobrá vizitka. (Odpověď doplňuje trenér Mička: Samozřejmě je ale důležité, aby neměl na konci účast na ledě -10.)

8. Otázka: Zůstane u Rebelů útočník Lukáš Endál?

Lukáš Endál by měl zůstat v kádru Rebelů.

9. Otázka: Bude ještě chytat trenér brankářů Stanislav Neruda?

Stanislav Neruda: S týmem jsem se připravoval. Pokud zdraví dovolí a dostanu od trenéra šanci, tak proč ne.

10. Otázka: Vyhraje Petr Opršal sázku?

Ladislav Rytnauer (s úsměvem): Nestihne, já mu nevěřím.

11. Otázka: Kdo bude hrát 1. ligu místo Hradce Králové?

Zájem projevily České Budějovice a ostravská Poruba. České Budějovice podaly Mostu nabídku na odkoupení licence. Most vyčkává, příčinou je nepříznivá finanční situace. S nejvyšší pravděpodobností zaplní místo Hradce Králové v 1. lize České Budějovice.

12. Otázka: Zůstane herní model 1. ligy stejný?

Herní model zůstane stejný. V základní části se odehraje 52 kol, každý s každým dvakrát doma a dvakrát venku. První osmička si zahraje play-off.

13. Otázka: Bude Lukáš Endál i nadále kapitánem?

Kapitánem bude ten, koho si zvolí mužstvo.

14. Otázka: Kdy půjde A-mužstvo na led?

A-mužstvo půjde poprvé na led 27. července.

15. Otázka: Zůstane už kádr stejný?

Naprostá většina hráčů má smlouvu, ale samozřejmě záleží na výkonech. Nikdo nemá místo jisté a v případě neuspokojivých výkonů může kádr opustit.

16. Otázka: Potkala tým během přípravy nějaká zranění?

Dlouhodobé zranění trápilo už od minulé sezony Jana Pavlíka. Jinak se jednalo jen o drobnější zranění, jež byla záležitostí jednoho nebo dvou týdnů.

17. Otázka: Jak vypadá situace okolo obránců?

O beky je nouze, jsou v současné době ceněným zbožím. Dokonce byla myšlenka, že kdyby se žádní nesehnali, tak by zde hrál Petr Polodna. Myslím si však, že nějaké obránce seženeme.

18. Otázka: Na jak dlouho podepsal trenér Mička smlouvu?

Smlouva je podepsána do konce dubna roku 2014.

19. Otázka: Jak srovnáváte minulou a současnou letní přípravu?

Hráči: Každý trenér má jinou přípravu. Loni se trénovalo dobře, letos se trénuje extra hodně.

20. Otázka: Bude v Havlíčkově Brodě i nadále působit talentovaný brankář Daniel Dolejš?

Začátkem srpna možná půjde na zkoušku do Pardubic, ale měl by zůstat v Havlíčkově Brodě.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři