30. 8. 2023 | Ladislav Vácha

Hrát po boku Novase je pro mě něco neskutečného, přiznává Martin Zych. Byl jsem trochu ve stresu, ale po gólu to ze mě spadlo!

Bruslaři zvládli první derby Vysočiny a na žďárských Bouchalkách vyhráli 5:2, čímž zapsali svou první výhru v přípravě. Lví podíl na tom měl i Martin Zych, který zaznamenal dvě přesné trefy. „Šlo nám to už od začátku a měli jsme převahu. Přišlo mi, že jsme se do útoku dostávali docela jednoduše. Start zápasu byl z naší strany určitě super,“ pochvaluje si dvacetiletý obránce.

Zychy, vyhráli jsme ve Žďáře nad Sázavou 5:2 a připsali jsme si první výhru v přípravě. Hodnocení zápasu tak bude pozitivní, souhlasíš?
Samozřejmě. Jsem rád, že jsem po zranění konečně nastoupil do zápasu a vyhráli jsme. Mně se hrálo skvěle.

Říkáš, že jsi nastoupil po zranění. Prozradíš, co ti bylo a jestli už jsi úplně fit?
Měl jsem podvrtnutý kotník, ale nebylo to nic hrozného. S masérem a kustodem Zdendou jsme to dali nějak do kupy a je to dobré. Trošku mě to ještě bolí, ale dá se to zvládnout.

O spolupráci s Janem Novákem:
„Jsem moc rád za tu šanci, co jsem dostal, a mohl jsem s ním hrát. Je to pro mě něco neskutečného. Má velké zkušenosti a celou dobu mi radil.“

Řekl bych, že se nám povedla už první třetina. Byli jsme aktivní a podařilo se nám vstřelit gól. Zápas jsme rozehráli dobře, souhlasíš?
Šlo nám to už od začátku a měli jsme převahu. Přišlo mi, že jsme se do útoku dostávali docela jednoduše. Gól, co dával Kuchtič, už byla jenom taková lahůdka. Trefil to naprosto nekompromisně. Start zápasu byl z naší strany určitě super.

V obranném páru jsi hrál po boku se zkušeného Honzy Nováka. V týmu máme i ostřílené matadory Lukáše Endála a Luboše Voříška. Takoví hráči se do našeho mladého týmu určitě hodí, viď?
Přesně tak. Jsem moc rád za tu šanci, co jsem dostal, a mohl jsem s ním hrát. Je to pro mě něco neskutečného. Má velké zkušenosti a celou dobu mi radil. Když jsem špatně odstoupil nebo se mi něco jiného nepovedlo, něco mi k tomu řekl. Ať to klidně vypinčuju, že mě vzadu zajistí. Sbírat od něj cenné zkušenosti je opravdu parádní.

První utkání bývají pro hráče po letní přestávce trochu složitější v tom, že jsou trošku unavenější, než si zase navyknou na zápasové tempo. Jak ses na ledě cítil ty?
Ze začátku jsem byl trošku ve stresu, ale jak jsem to trefil od modré čáry, když Macas parádně clonil před bránou, tak to ze mě úplně spadlo. Cítil jsem, že se to zlepšuje, a potom už jsem hrál úplně v klidu. S Novasem jsme si to na modré čáře dobře dávali a bylo to už úplně v pohodě.

Potom jsi vstřelil ještě jeden gól. Jak jsi ze svého pohledu viděl celou situaci?
Dýma vytáhl puk z rohu pásma a hodil to na Novase, já jsem si odskočil na střed, křikl jsem si a Novas mě viděl úplně perfektně. Poslal mi nahrávku, která měla oči. Já jsem tam byl úplně sám, navedl jsem si to na střelu a pustil jsem to tam. Spadlo to přesně do levého vinglu.

Pomohlo ti trochu i to, že jsi za áčko naskočil do tří utkání už během minulé sezony?
Určitě jo. Už jsem trochu věděl, jak se to hraje. Člověk u toho musí víc přemýšlet, než jen jezdit totálně naplno tam a zpátky. Musíš u toho zapojit víc hlavu a mít oči všude. Rozhodně mi to pomohlo.

Myslím si, že je pro tebe skvělé i to, že v týmu máš kluky jako Maxe, Dýmu, Příďu nebo Kukyho, kteří s tebou hráli během minulé sezony v juniorce. Vidíš to stejně?
Jo, jasně. Jsme na sebe zvyklí. I s Márou Kopicem nebo Fílou Pártlem jsme dobře sehraní. Dobře se známe a na ledě o sobě víme. Jsem rád, že kluky u sebe mám.

Bude tvým cílem do nové sezony co nejvíce hrát, postoupit do play off a dostat se v něm co nejdál?
Přesně tak. Určitě bychom chtěli postoupit do play off a dostat se v něm co nejdál. Už teď vidím, jak to jde všechno nahoru. Musím vyzdvihnout práci Lukáše Endála, Míry Třetiny a všech lidí z vedení. Věřím, že havlíčkobrodský hokej bude dál jen vzkvétat, a myslím si, že časem bychom mohli hrát i výš.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu