10. 2. 2020 | Ladislav Vácha

Hrát zase za Brod? Neskutečně jsem si to užil, září třígólový Michálek

S Bruslaři se vydal na moravský trip a hodně si to užíval. V Kopřivnici vstřelil čestnou branku Cachnínovy družiny a Bobry z Valašského Meziříčí srazil do kolen dvěma trefami, k nimž ještě přidal asistenci. David Michálek nastoupil takřka po roční přestávce za Havlíčkův Brod díky střídavým startům z prvoligové Třebíče a hodně mu pomohl k zisku důležitých tří bodů. „Vrátil jsem se zase za kluky, které znám a se kterými jsem předtím hrál čtyři roky. Bylo to super, byla hrozná sranda. Jsem za to Třebíči i Brodu strašně moc vděčný. Opravdu neskutečně jsem si to užil,“ pochvaluje si zpestření sezony jednadvacetiletý útočník.

Michy, moravský trip jsme zahájili na ledě Kopřivnice, kde jsme prohráli 1:3. Jak zápas hodnotíš?
Utkání v Kopřivnici pro nás bylo velmi náročné, protože soupeř hrál výborně z obrany. Nemohli jsme se dostat do nějaké vyložené šance. A když už jsme se potom do nějaké dostali, tak to skvěle pochytal gólman. Byl to takový boj, abychom se přes jejich obranu nějak dostali, což se nám nedařilo. Kopřivnice nám dala ve druhé třetině dva slepené góly a my jsme si pak nedokázali vytvořit větší tlak nebo vyloženou šanci. Soupeři zachytal skvěle gólman a hrál výborně organizovaně. Zasloužil si proto vyhrát.

Dá se podle tebe říct, že rozhodla hlavně druhá třetina, v níž soupeř vstřelil dvě branky, my jsme snížili a druhou branku nám rozhodčí neuznal, protože padla až po siréně?
Z mého pohledu byla naše druhá branka neuznána správně. Hned jsem viděl, že gól padl až po siréně. Rozhodčí to podle mě vyhodnotili správně. Myslím si, že druhý gól Kopřivnice byl úplně zbytečný, neměli jsme ho dostat. Bylo to hned po buly po prvním obdrženém gólu, udělali jsme chybu v defenzivě a soupeř to bohužel potrestal. Nemyslím si ale, že druhá třetina byla rozhodující. Měli jsme šedesát minut na to, abychom dali víc než jeden gól, což se nám nepovedlo. To byl podle mě hlavní důvod porážky.

Tobě se povedlo vstřelit náš jediný gól v utkání. Jak jsi celou situaci viděl?
Hráli jsme přesilovou hru. Luboš Voříšek hodil puk dolů na Cembu, který mi to skvěle křížně hodil. Já už jsem měl úplně prázdnou bránu, tak jsem to tam jen zametl. Byla to hlavně práce malého Cemby, který mi to výborně naservíroval.

David Michálek si během dlouhého působení v Havlíčkově Brodě užil hodně radosti

Kopřivnice hraje hodně nepříjemný styl hokeje. Vychází z poctivé obrany v čele se skvělým gólmanem Hromadou a čeká na nebezpečné protiútoky. Jak těžké je se s tím popasovat?
Musím říct, že když jsem zjistil, že pojedu na trip, tak jsem byl hodně rád. Pak jsem si ale uvědomil, že jedeme do Kopřivnice. (směje se) Když jsem si vzpomněl na play off v minulé sezoně, jak jsme tam hráli dva zápasy, které jsme prohráli, tak jsem věděl, že to nebude nic jednoduchého. Hrají opravdu velice chytře a vědí, že mají za zády skvělého gólmana. Snaží se hlavně bránit a počítají s tím, že jim nějaký brejk vyjde. Bohužel, vyšly jim dva, pak přidali ještě gól do prázdné brány. Bylo hodně těžké dostat se přes jejich obranu a myslím si, že náš jediný gól tomu odpovídá. Mělo jich být daleko víc, ale prostě to nevyšlo.

Ve Valašském Meziříčí jsme si spravili chuť a vyhráli 6:3. Směr zápasu výrazně udala už první třetina, kterou jsme ovládli jednoznačně 4:0, souhlasíš?
Ve Valašském Meziříčí určitě rozhodla první třetina, ve které jsme potrestali soupeřovy fauly a jeho chyby v obraně. Řekl bych, že nám to víceméně darovali. Před zápasem jsme očekávali, že to bude možná ještě těžší než v Kopřivnici. To, jak do zápasu vstoupili a jak k němu přistoupili, mi přišlo takové ležérní. Nám to tam zaplaťpánbůh napadalo, potrestali jsme snad všechny chyby, které udělali. Když vedete 4:0 po první třetině, tak už se vám pak hraje daleko líp. Naopak oni už pak byli v křeči. Byl to takový příjemný zápas, protože jsme za 13 minut dali čtyři góly a pak už jsme to celkem v klidu dohráli.

V Kopřivnici jsme měli také střeleckou převahu, ale skórovali jsme tam jen jednou. Myslíš si, že tentokrát se k nám střelecké štěstí přiklonilo víc, nebo jsme si podle tebe počínali proti Bobrům v koncovce lépe?
Někdy takové zápasy prostě jsou, kdy nejste schopní dát za šedesát minut víc než jeden gól. Nemáte den a nedaří se vám. Přesně to se nám stalo v Kopřivnici. Na druhou stranu, ve Valašském Meziříčí se stal pravý opak. V první třetině nám tam napadalo snad úplně všechno a díky tomu jsme vyhráli. Občas to tak prostě bývá, že někdy nedáte nic a jindy zase skoro všechno.

Michálek při přáteláku v Třebíči s velkým kamarádem Tomášem Ludvíkem
(Foto: Markéta Křížová)

Valašskému Meziříčí jsi vstřelil dva góly. Jak se obě situace zrodily?
Při prvním gólu Semiš zatáhl puk do útočného pásma, objel dva hráče a nahrál mi mezi kruhy. Já jsem do toho jenom tak plácl a nějak jsem to trefil gólmanovi nad rameno. Při druhém gólu Valič střílel od modré čáry, Páťa Přidal to tečoval do tyčky a mně se puk odrazil před prázdnou bránu. Zase už jsem to jen zametal, takže jsem dal za trip opravdu nádherné tři góly do prázdné brány. (směje se)

Jak sis takřka po roční přestávce užil návrat do havlíčkobrodského dresu?
Neuvěřitelně jsem si to užil. Byl jsem šťastný, že mě Třebíč uvolnila. Ve dvou předchozích reprezentačních pauzách to nevyšlo, protože jsem byl pokaždé zraněný. Jsem rád, že teď to konečně klaplo. Vrátil jsem se zase za kluky, které znám a se kterými jsem předtím hrál čtyři roky. Bylo to super, byla hrozná sranda. Jsem za to Třebíči i Brodu strašně moc vděčný. Opravdu neskutečně jsem si to užil.

Jak se ti zatím líbí v prvoligové Třebíči?
V Třebíči se mi moc líbí. Na ledě dostávám hodně prostoru, víc než půlku sezony jsem strávil v prvním útoku. Na ice-time si tak vůbec nemůžu stěžovat. Dostávám navíc příležitost v přesilovkách i v oslabeních. Jsem tam neuvěřitelně spokojený a moc se mi tam líbí.

Talentovaný útočník v dresu prvoligové Horácké Slavie Třebíč
(Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz)

S Frýdkem-Místkem a Prostějovem svádíte tuhý boj o účast v předkole play off. Hrajete teď ve velmi dobré formě, navíc Jestřáby v důležitém utkání přivítáte už ve středu. Play off je pro tebe určitě obrovskou motivací...
Myslím si, že takové malé play off prožíváme už teď. Do konce nadstavby musíme vyhrát snad úplně všechny zápasy, abychom měli jistotu postupu. Play off je pro mě samozřejmě obrovským lákadlem, protože kdybych si hned v premiérové sezoně zahrál v první lize play off, bylo by to pro mě něco neuvěřitelného. Soustředíme se teď na každý zápas, který nás čeká. Teď s Prostějovem to bude velmi důležité, ale jak jsem říkal, máme pak před sebou ještě dalších deset utkání a všechna jsou pro nás hrozně důležitá. Je to jednoduché, musíme vyhrát prostě úplně všechno. (směje se)