7. 10. 2012 | Eva Streichsbierová

I kdybychom hráli až do rána, tak jsme stejně žádný gól nedali, povzdechl si Polodna

Zdá se, že letošní derby Vysočiny bude svědčit výhradně hostům. V nové sezoně se proti sobě postavili rivalové už třikrát a ve všech případech vyšli domácí naprázdno. V sobotu večer slavila v havlíčkobrodské Kotlině po výsledku 0:3 Horácká Slavia Třebíč. „S ní jsou zápasy vždycky vyhecované, ale jinak nás ta porážka mrzí úplně stejně, jako kterákoliv jiná,“ prohlásil po utkání kapitán Rebelů Petr Polodna.

V 9. kole se zkrátka i havlíčkobrodští hokejisté přesvědčili, že nic netrvá věčně. Jejich dosavadní pravidelný bodový přísun skončil. „Tak jsme poprvé prohráli, to se nedá nic dělat,“ uznal porážku Polodna. „Musíme jít dál. Teď nás čekají tři těžcí soupeři za sebou. A třeba to nebude tak urputný hokeje, jako dneska. Možná nám ty zápasy budou líp vyhovovat,“ věří.

Třebíč totiž dorazila do Kotliny předvádět defenzivní styl, a nutno dodat, že ho měla dokonale propracovaný. „Z jejich strany je to vyloženě o obraně. Čekají na jeden gól a jsou schopní to pak na něj i uhrát, ubránit,“ uvedl na adresu soupeře brodský kapitán. „Ve středu v Jihlavě to bylo přeci jen otevřenější, a taky hezčí hokej. Dneska tomu nechyběla bojovnost, ale hokejovost asi jo,“ dodal.

Rebelům tentokrát nesedla ani jedna střela. Skoro to vypadalo, že by jim na gól nestačily ani dva zápasy dohromady. „Přesně tak,“ souhlasně pokyvoval hlavou Polodna. „Brankář jim zachytal výborně a oni to před ním navíc dobře uklízeli. No a my jsme neměli štěstí. K nám se neodrazilo nic, k nim skoro všechno. I kdybychom hráli až do rána, tak jsme stejně žádný gól nedali,“ povzdechl si.

V jednom případě ale nakonec domácí puk za záda skvělého Marka Čiliaka přece jen dostali. Při závěrečné power play vytvořili před třebíčskou brankou tlak a skórovali. Jenže rozhodčí gól neuznal. „Vysvětlil nám, že náš hráč stál v brankovišti. Asi jo, ovšem já myslím, že v pravidlech je, že pokud je tam puk, tak tam hráč být může. Podle mě se prostě rozhodčí upískl a nevěděl, jak z toho ven,“ krčil rameny třicetiletý forvard.

Havlíčkobrodští hokejisté sice s třebíčským rivalem prohráli, ovšem i tak si za svoji bojovnost vysloužili od domácího publika uznání. „Bylo super, že nám fanoušci zatleskali i po porážce. Viděli, že se na to nikdo z nás nevykašlal. Že jsme chtěli, jenom nám to tam prostě nepadlo. Takový je sport. Každopádně patří fanouškům velký dík, že fandili až do konce,“ poslal vzkaz.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner