18. 10. 2012 | Eva Streichsbierová

Jsem obrovsky zklamaný, je mi do breku. Chtěl jsem vyhrát, smutnil Endál

Zatímco v úterý byl jeho koeficient štěstí na vrcholu, ve středu večer neměl Lukáš Endál daleko k slzám. Dva pocitově naprosto rozdílné dny prožil tento týden pětadvacetiletý havlíčkobrodský útočník. Nejprve slavil narození dcery Alice a o několik hodin později smutnil po porážce 0:1 v souboji s posledním Pískem. „Jsem obrovsky zklamaný, strašně jsem chtěl vyhrát,“ svěřil se bezprostředně po utkání.

Oslava vaší nové role otce se moc nepovedla, souhlasíte?
Ano. Já jsem strašně rád, že je malá na světě a že jsou obě moje holky v pořádku, ale jinak je mi po dlouhé době do breku.

Pamatujete, kdy jste zažil podobný souboj, ve kterém jste měli jasnou převahu, a přesto se nakonec radoval soupeř?
Na konkrétní si asi nevzpomenu, ale určitě takové byly. Věřím, že lidi viděli, že jsme se na to nevykašlali. Třeba já teď po zápase neměl z čeho brát, a kluci taky. Běžte se podívat, všichni sedí v kabině a jsou smutní.

Tři domácí zápasy v řadě a jenom jeden gól, co může tuhle tristní bilanci utnout? Jedna přesná střela?
Říká se to, a většinou je to asi pravda. Na druhou stranu – hrajete doma s Třebíčí a neuznají vám gól. Dobře, to ještě pochopíte, jenže dneska deset minut před koncem vyrovnáte ve velkém náporu naprosto regulérně a zase nic. Já už fakt nevím, jaký jiný góly by měli uznávat.

Vy jste těch branek ale mohli dát celou řadu už předtím...
To je pravda, měli jsme na to spoustu šancí a času. Věděli jsme, s čím Písek přijede, byli jsme na něj připraveni a stejně nic. Takový je prostě někdy sport. V Ústí dám tři góly a mám pocit, že jsem se snad konečně chytil a ono to tam zase nepadá. Já vím, že bych měl tým táhnout, že na mě spoléhá...

V sobotu vás doma čeká Beroun, který přijede zřejmě se stejně defenzivní taktikou jako Písek. Jak zamezit dalšímu neúspěchu?
Musíme dát hlavu nahoru, dobře zregenerovat a pořádně se semknout. Teď se ukáže opravdový charakter tohohle týmu.

Jenže tři porážky v řadě na vlastním ledě, to není zrovna nejlepší pozvánka pro fanoušky...
Já vím, přesto bych je chtěl poprosit, aby na nás nezanevřeli a přišli nám v co největším počtu pomoct. Do podobné situace se může dostat kterýkoliv tým, jen se podívejte třeba v extralize na Spartu. Věřím, že lidi přijdou, že utvoříme jednu partu, která potáhne za jeden provaz a že to společně zvládneme. Chceme jim ukázat, že máme brodské srdce, nevzdáme to.

Oni se vám ale snažili pomáhat už ve všech dosavadních zápasech, pokaždé tleskali i za nepříznivého stavu...
Souhlasím, máme skvělé fanoušky. Zaslouží si naše obrovské díky. Já jsem přesvědčený, že chápou, jaká je situace. Že nám to teď prostě jenom nelepí. Je vám do breku, když vídíte, že máte v zápase šedesát střel a nedáte ani gól, a naopak soupeř vystřelí sotva patnáctkrát a jedna šmudla mu tam projde.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři