19. 8. 2019 | Dominik Adam

Jsem rád, že jsem po třech letech dal gól, říká Michal Kerber

Juniorka vyhrála první přípravný zápas na ledě Chrudimi 5:0. Pátou branku utkání zaznamenal Michal Kerber, který dal gól naposledy před třemi roky v přípravném utkání dorostenců. Teď přišel opět ten okamžik a mladý zadák Havlíčkova Brodu se mohl po dlouhé době radovat. Kerber také naskočil do zápasu A-týmu, když hrál ve Znojmě proti Moravským Budějovicím. „Liga dospělých je hodně o přesnosti, zato ta juniorská je o bruslení,“ porovnal obě ligy šikovný obránce.

Kebčo, vyhráli jste v Chrudimi 5:0. Jak zápas hodnotíš?
Zápas hodnotím kladně, protože jsme vyhráli, ale pořád je co zlepšovat. Tohoto soupeře budeme potkávat v lize, tak je dobře, že jsme ho porazili teď v přípravě.

Ty jsi dal gól snad po třech letech. Jak se celá akce zrodila?
Akce se zrodila po jejich chybách a díky dobrému napadání útočníků. Určitě jsem hodně rád, že mi to tam po třech letech opět spadlo, a doufám, že dám ještě další góly.

Kromě gólu jsi zaznamenal také asistenci, když jsi přihrál na Ríšu Cachnína a ten předložil puk Kubovi Košťálovi, který vstřelil branku. Chtěl jsi mu to přihrát, nebo to byla náhoda?
Určitě jsem to chtěl nahrát Cembovi, on pak dal krásnou nahrávku. Je vidět, že je to kvalitní hráč, protože já bych takový pas nedal. (směje se)

Michal Kerber nastupuje ve druhé obraně se Stanislavem Vaňkem.


V lajně naskakuješ se Standou Vaňkem, který přišel z Jihlavy, ale dříve tu hrál. Jak se ti s ním spolupracuje?
Hraje se mi s ním opravdu dobře. Každý máme své přednosti a skvěle se doplňujeme, doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

Ty jsi hrál i za A-tým proti Moravským Budějovicím. Jaký je rozdíl mezi juniorskou ligou a ligou mužů?
Liga dospělých je hodně o přesnosti, zato ta juniorská je o bruslení.

V příštím zápase nás čeká Žďár nad Sázavou. Jak se na něj připravit?
Musíme se na něj připravit jako na každý jiný tým a táhnout za jeden provaz. Když budeme spolupracovat a hrát jako jeden člověk, tak máme největší šanci na úspěch.

Ty kromě hraní také trénuješ malé děti. Chtěl by ses tím do budoucna živit?
Trénování mě opravdu baví a pokud by mi nevyšla hokejová kariéra, tak bych se určitě chtěl věnovat trénování. Je to opravdu dobré a naplňuje mě to.

Museli jsme se obejít bez Matěje Škaredy, který musel na šití. Jak to bylo těžké?
Bylo to hodně náročné hrát na pět beků, Škára nám hodně chyběl. Nakonec jsme to ale zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce. Je dobré, že alespoň zaznamenal asistenci, může ho to mrzet o to méně, že nedohrál.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner