16. 5. 2024 | Milan Sochor

Kádr A-týmu opouští obránce i útočník, loučí se Vacík s Křehlíkem

A-mužstvo Bruslařů po konci brankáře Martina Nedvěda hlásí další dva odchody. V příští sezoně už havlíčkobrodský dres neobléknou obránce Dominik Vacík ani útočník Tomáš Křehlík.

Dominik Vacík je havlíčkobrodským odchovancem. Za druholigový A-tým poprvé nastoupil v sezoně 2017/18 ještě v dorosteneckém věku, ve stejné sezoně nastupoval i za reprezentační šestnáctku. O rok později pokračoval v reprezentačním týmu do sedmnácti let a připsal si také další starty v druholigovém áčku.

Před sezonou 2019/20 odešel rozvíjet svůj talent do organizace Mladé Boleslavi. V ní strávil tři sezony, ve kterých kromě juniorského týmu na jeden zápas nakoukl také do extraligového A-týmu, krátce vypomohl prvoligovému Ústí nad Labem a pár startů nasbíral ještě v reprezentační osmnáctce i dvacítce.

První rok v seniorském hokeji odehrál v již druholigovém Ústí nad Labem. Hned poté se vrátil do mateřského Havlíčkova Brodu, kde se ale po jedné sezoně brzy dvaadvacetiletý bek znovu loučí.

„Dominik u nás nebude pokračovat z osobních a časových důvodů, jelikož se bude ucházet o zaměstnání u dálniční policie. Je slušnost mu za odvedené služby v našem klubu poděkovat a přejeme mu hodně úspěchů v osobním i pracovním životě,“ vysvětluje manažer A-týmu Lukáš Endál.

Dominik Vacík odehrál uplynulou sezonu v Brodě celkem 44 zápasů, ve kterých si připsal 11 bodů (0+11)
(Foto: Markéta Křížová)

Tomáš Křehlík strávil v havlíčkobrodské mládeži dvě sezony. Přestože je o dva roky starší než Dominik Vacík, potkal se s ním v jednom týmu ve starším dorostu, a stejně jako on debutoval v druholigovém A-mužstvu Bruslařů v sezoně 2017/18.

Od sezony 2018/19 se vydal do organizace Karlových Varů. Tam mimo juniorského týmu dostal šanci v průběhu čtyř sezon také ve čtyřech extraligových zápasech. V sezoně 2019/20 ochutnal mezinárodní úroveň, když nastoupil do čtyř zápasů reprezentační devatenáctky. V šestnácti duelech vypomohl v první lize partnerskému Sokolovu.

V dalších sezonách rozdělil prvoligové starty mezi Třebíč a Litoměřice. V sezoně 2022/23 byl součástí jihlavského mužstva, odkud se formou střídavých startů po čtyřech letech vrátil do Havlíčkova Brodu. Uplynulý ročník už byl v Kotlině nastálo, dokud ho ze hry nevyřadilo zranění.

Do další sezony už ale v dresu Bruslařů nezasáhne a bude si hledat nové angažmá. „Tomášovi děkujeme za jeho služby. Přejeme mu, ať je hlavně zdravotně fit, a ať se mu v novém působišti daří,“ vzkazuje Lukáš Endál.

Tomáš Křehlík stihl vinou zranění v uplynulé sezoně odehrát jen 23 zápasů, ve kterých zaznamenal 13 bodů (5+8)
(Foto: Luboš Vácha)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu