10. 7. 2014 | Milan Sochor

Mezinárodní hokejová škola se hlásí o slovo už počtvrté, ve výběru nechybí ani mladí Rebelové

Stává se dobrým zvykem, že část letních prázdnin vyplní mladým talentům z Vysočiny a finské oblasti Tampere Mezinárodní hokejová škola (IIHS – International Ice Hockey School). Čtvrtý ročník, kterého se letos účastní hráči ročníku 2001, bude od 27. července do 2. srpna 2014 hostit finské město Tampere a zimní stadion klubu Pirkkalan Pingviinit. Kotlinu budou reprezentovat obránci Filip Krišta s Valentýnem Smolkem a útočné trio Adam Dvořák, Patrick Brdičko, Adam Rybáček. Navíc do Finska poletí i havlíčkobrodský trenér Jakub Venc, který vytvoří tandem s pelhřimovským Adamem Vylíčilem, jenž také část kariéry strávil mezi mantinely v Kotlině.

Mezinárodní hokejová škola je trochu odlišná od běžných kempů pro mladé naděje, do nichž se může přihlásit každý mladík, který má o to zájem. Na soupisku IIHS je nominováno 23 hráčů nejen na základě jejich výkonů a přístupu k hokeji, ale přihlíží se také k jejich studijním výsledkům. Proto se této školy účastní jen ti nejlepší, a to jak z našeho kraje, tak i z Finska. Cílem tohoto projektu je především zkvalitnění práce s mladými hráči, protože se obě strany mohou spolu podělit o své zkušenosti.

Na finské a české hokejisty čekají tréninky zaměřené na fyzickou kondici a rozvíjení herních dovedností. To ale není vše, kluci si zahrají i mnoho zápasů, a budou tak mít možnost změřit své síly. Navíc si díky této zkušenosti budou zlepšovat i svoje jazykové schopnosti. Hráči budou totiž rozděleni do smíšených skupin, takže nepůjde o mezinárodní souboje Česka s Finskem, ale postaví se proti sobě právě takto namíchané týmy. Jediný způsob, jak se mohou mladí hokejisté mezi sebou dorozumívat, je používání anglického jazyka.

Útulný zimní stadion ve městě Pirkkala. (Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz)

Pokud nepočítáme trenéra Jakuba Vence, z řad Rebelů se na soupisku dostalo pět jmen. Stejný počet hráčů se účastnil i prvního ročníku, v dalších letech nás pak zastupovalo devět a šest talentů. Může se tak zdát, že letošní výprava není tolik početná. Opak je však pravdou, počet hokejistů z Havlíčkova Brodu je druhý nejvyšší. Širší enklávou se může pyšnit jen jihlavská Dukla, z jejíhož tábora bylo nominováno sedm hokejových nadějí. Další čtyři jména na soupisku přidala Horácká Slavia Třebíč, ze Žďáru nad Sázavou a Ledče nad Sázavou se štěstí usmálo na tři hráče a jedno želízko v ohni má Velké Meziříčí.

Nominace ČR:

Brankáři:

Ondřej Chaloupek (HC Dukla Jihlava), Miroslav Pestr (HHK Velké Meziříčí), Šimon Dobrovolný (SK Horácká Slavia Třebíč)

Obránci:

Patrik Rašín, David Homola (oba HC Dukla Jihlava), Filip Krišta, Valentýn Smolko (oba HC Rebel Havlíčkův Brod), Daniel Piskač, Patrik Pokorný (oba HC Ledeč nad Sázavou), Jan Čermák (SKLH Žďár nad Sázavou), Lukáš Marek (SK Horácká Slavia Třebíč)

Útočníci:

Vítězslav Brož, Miroslav Juda, Adam Najman, Pavel Svoboda (všichni HC Dukla Jihlava), Adam Dvořák, Patrick Brdičko, Adam Rybáček (všichni HC Rebel Havlíčkův Brod), Adam Bíbr, Patrik Mojdl (oba SK Horácká Slavia Třebíč), Jiří Hromádka, Michal Trejbal (oba SKLH Žďár nad Sázavou), Jakub Krajíček (HC Ledeč nad Sázavou)

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu