10. 9. 2023 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Michal Kerber po první trefě: Za gól jsem rád. Doufám, že mi tam něco spadne i v sezóně!

Návrat do Kotliny Michalu Kerberovi opravdu sedl! V derby proti Žďáru nad Sázavou vstřelil při přesilovce svůj první gól za A-tým Bruslařů, přidal dvě asistence a výrazně se podílel na havlíčkobrodském vítězství 5:2. „Každý vyhraný zápas je dobrý. Určitě nám hodně pomohla první třetina, ve které jsme dali čtyři góly. Řekl bych, že pak už jsme hráli docela v pohodě,“ pochvaluje si jedenadvacetiletý obránce. (Foto: Markéta Křížová)

Kebčo, Žďár nad Sázavou jsme doma porazili 5:2. Jak zápas hodnotíš?
Určitě pozitivně. Každý vyhraný zápas je dobrý. Určitě nám hodně pomohla první třetina, ve které jsme dali čtyři góly. Řekl bych, že pak už jsme hráli docela v pohodě.

Hned na začátku utkání jsme dali dva rychlé góly a už ve 4. minutě jsme vedli 2:0. Myslíš si, že nám to dodalo potřebný klid na hokejky?
Určitě jo. Hodně nám to pomohlo a pak už jsme zápas v podstatě ovládali.

I ve zbytku zápasu jsme byli lepší, ale co se týče vstřelených gólů, tak jsme se trochu zadrhli. Čím si myslíš, že to bylo?
Trochu jsme se přizpůsobili hře. Posílali jsme na soupeřovu bránu méně střel, hodně jsme kombinovali a chtěli jsme dávat góly až do prázdné brány. Asi jsme měli víc střílet, mohli jsme pak třeba vyhrát vyšším brankovým rozdílem, ale vyhráli jsme, takže je to dobrý.

Zahrál sis při přesilovkách, když jsi clonil před bránou. Byla to pro tebe nová pozice?
Občas jsem v přesilovkách před bránou hrál. Je to někdy taková nevděčná pozice. Nejsem úplně hráč do kombinace, ale proti Žďáru nám to vyšlo. Za to jsem rád.

Ve třetí minutě jsi právě při přesilovce dal první gól zápasu. Jak jsi celou situaci viděl?
S kluky jsme byli už před zápasem domluvení, co budeme chtít v přesilovkách hrát. Naštěstí to vyšlo. Měl jsem tam dost času, takže jsem si podržel puk a trefil jsem to.

Byl to tvůj první gól za havlíčkobrodské áčko. Jsi šťastný, že jsi to konečně prolomil?
Určitě jo. Doufám, že mi tam nějaké góly spadnou i v sezoně. Aby to nebylo jen v přípravě, ale pokračovalo to i dál.

Potom jsi zaznamenal i dvě gólové asistence. Mohl bys obě situace popsat?
Musím přiznat, že to bylo trošku i se štěstím. Každý bod je ale dobrý, takže jsem za to určitě taky rád.

Hrál jsi proti Jardovi a Tomášovi Ludvíkovým a Chlubničovi, kteří v minulosti oblékali náš dres. Bylo pro tebe nějakým způsobem speciální si proti klukům zahrát?
Ani moc ne, protože s kluky jsem si nezahrál. Když jsem tady hrál ještě za juniorku, chodil jsem se na ně dívat, ale takový vztah jako někteří hráči u nás v týmu k nim kvůli tomu nemám.

Po dlouhé době jsme hráli doma v Kotlině. Jak sis to užil? Bylo to v něčem jiné oproti přípravnému utkání proti Velkému Meziříčí, které jsme odehráli v Chotěboři?
Určitě tady byla lepší atmosféra. Přišlo víc lidí. Hrálo se mi opravdu dobře, měli jsme z tribun dobrou podporu. Myslím si, že i naši fanoušci si to užili.