BK Havl. Brod - Mikeš a Juráň se shodují: Chceme bojovat o postup do první ligy!
Mikeš a Juráň se shodují: Chceme bojovat o postup do první ligy!

Mikeš a Juráň se shodují: Chceme bojovat o postup do první ligy!

21.06.2019 | Milan Sochor

Donedávna znali v Kotlině jen kabinu hostí. V poslední finálové sérii se se Žihadly radovali z postupu do superfinále právě na úkor Havlíčkova Brodu. Teď ale míří Roman Mikeš (na snímku vlevo) s Marcelem Juráněm (na snímku vpravo) na opačnou stranu barikády a postupně se zabydlují v kabině Bruslařů. „Chceme navázat na to, co jsme dokázali v Moravských Budějovicích – bojovat o postup do první ligy. Tohle je rozhodně náš cíl,“ shodují se obě útočné posily.

 

Jak se zrodil váš příchod do Havlíčkova Brodu?

Roman Mikeš: Zavolal mi pan Cachnín. V tu dobu jsem měl rozjednané pokračování v Moravských Budějovicích, takže jsem nabídku týden zvažoval – i kvůli skloubení s prací. Nakonec jsem se rozhodl pro Havlíčkův Brod, protože by tu měl být solidní tým. Myslím, že bychom mohli udělat pěkný výsledek.

Marcel Juráň: U mě to bylo hodně podobné. Nejdřív jsem rozjednával Moravské Budějovice a už to bylo skoro jisté. V tu chvíli ale zavolal pan trenér Cachnín a domluvili jsme se. Jsou tu šikovní kluci. Myslím, že sezona bude hodně zajímavá. Proto jsem zvolil cestu Havlíčkova Brodu.

Měli jste víc nabídek?

Roman Mikeš: Pouze od Moravských Budějovic a Havlíčkova Brodu. Já už nejsem vyloženě mlaďoch, abych usiloval o místo v první lize, takže jsem měl pouze tyto nabídky.

Marcel Juráň: Já jsem měl ještě možnost jít do kraje, ale to jsem ve svém věku nechtěl.

Roman Mikeš: Ano, z kraje jsem měl nabídky také.

Jaký byl hlavní důvod, který vás přesvědčil posílit tým Bruslařů?

Roman Mikeš: Tým. Když mi říkal pan Cachnín, kdo by tu měl hrát, tak na základě toho jsem se rozhodl pro Havlíčkův Brod. Kdoví jak to bude v Moravských Budějovicích se znojemskými juniory, tomu jsem úplně moc nevěřil.

Marcel Juráň: Mám to úplně stejně. V Moravských Budějovicích jsme vůbec nevěděli, do čeho bychom šli, jak co se týče rozpočtu, tak i hráčů. Zůstalo tam jenom pár kluků z loňského kádru, víc jich šlo v podstatě sem. Takže jsem také volil cestu Havlíčkova Brodu.

Je pro vás výhoda, že sem nejdete sami?

Roman Mikeš: Je to lepší, že jdeme aspoň ve třech ještě s Klímou (Michalem Klimentem – pozn. red.). Ale i kdybych šel sám, je to sice změna, většinu kluků tady v Brodě ovšem znám, takže by to nebyl problém.

Marcel Juráň: Přesně tak. Skládá se nový tým, zase se můžeme ukázat. Vybojovat si místa v sestavě a bojovat o postup do první ligy.

Jak se na novou výzvu těšíte?

Roman Mikeš: Zatím na to nemyslím. Teď se těším na dovolenou, abych se přiznal. (směje se) Pak to ale v půlce prázdnin rozjedeme!

Marcel Juráň: Těším se hodně, už se nemůžu dočkat ledu. Sem tam zajedeme s kluky do Telče si zabruslit, už se na to hodně těším.

S jakými výsledky byste byli osobně spokojení?

Roman Mikeš: Tým máme určitě na přední příčky, takže se chceme samozřejmě probojovat v co nejlepší pozici do play off. Budou proti nám silné týmy jako Šumperk nebo Hodonín, takže to nebude jednoduché, ale tým máme na to, abychom to dotáhli minimálně tak daleko, jako teď s Moravskými Budějovicemi – do finále a pokusit se zabojovat o postup, na který se tady čeká.

Marcel Juráň: Základ je play off a pak bych chtěl navázat na to, co jsme dokázali v Moravských Budějovicích – bojovat o postup do první ligy. Tohle je rozhodně náš cíl.

Narazili jste na minulé play off, ve kterém jste postoupili právě přes Havlíčkův Brod. Špičkovali jste se s kluky kvůli tomu?

Roman Mikeš: Při zápasech je to vyhrocené, ale když jsme teď v jednom týmu, tak to bude v pohodě a budeme spolu vycházet dobře.

Marcel Juráň: Zatím ještě ne, ale myslím, že na to dojde. (směje se)

Co říkáte na nový systém druhé ligy?

Roman Mikeš: Systém se mi moc nelíbí. Jsou to cesty navíc, než jaké byly roky předtím. Ale musíme se s tím nějak poprat. Pracovně si myslím, že to dám, na tohle nemám špatnou práci. Takže to zvládneme.

Marcel Juráň: Bude to zase trošku obtížnější, kvůli práci to bude časově hodně náročné, ale myslím si, že se to furt dá nějak zkombinovat a zvládnout.

 
Aktuálně na webu
Superstar sklidila aplaus. Havlíčkovo náměstí bavila III. Třetina

Superstar sklidila aplaus. Havlíčkovo náměstí bavila III. Třetina

(úterý 16.7.) Kapitán Bruslařů Míra Třetina vyměnil hokejku za kytaru a v neděli 14. července po roce s kolegy...

 
Dorost už ví, s kým v sezoně poměří síly! Na úvod vyzve Slavii

Dorost už ví, s kým v sezoně poměří síly! Na úvod vyzve Slavii

(středa 10.7.) Mladí hokejisté už vědí, s kým se střetnou v základní skupině nadcházející extraligové sezony....

 
Blíží se Mezinárodní hokejová škola. Bruslaři na ni vyšlou 11 hráčů!

Blíží se Mezinárodní hokejová škola. Bruslaři na ni vyšlou 11 hráčů!

(neděle 7.7.) Mezinárodní česko-finská hokejová škola (IIHS) už znovu klepe na dveře. Mladí hokejisté se už brzy...

 
Michal Teplý: Chci s Chicagem vyhrát Stanley Cup a přivézt ho do Brodu

Michal Teplý: Chci s Chicagem vyhrát Stanley Cup a přivézt ho do Brodu

(čtvrtek 4.7.) Od doby, kdy byl do NHL draftován brankář Vítek Vaněček, uběhlo už pět let. Nyní se stejné pocty...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv