11. 3. 2024 | Milan Sochor

Mladí Bruslaři získali na turnaji v rámci NHL Dne hokeje v Táboře stříbro!

V Táboře se v sobotu 9. března konal druhý ročník NHL Dne hokeje v Česku. Na programu byl mimo jiné Turnaj mládeže, na který byli pozváni také mladí Bruslaři. Ti si vedli v konkurenci Českých Budějovic, Plzně a Tábora skvěle, získali stříbrné medaile.

Bruslaři už dopředu avizovali, že na turnaj vezmou poměrně mladý tým. Nečekali ale, s jak úzkým kádrem na turnaj určený pro hráče ročníku 2011 nakonec pojedou. Tři hráči, kteří onemocněli těsně před turnajem, museli zůstat doma. Havlíčkobrodští mládežníci tak odjeli na turnaj pouze s 12 hráči. Z nich tři hokejisté byli ročníku 2012 a jeden dokonce 2013.

Sestava HBR:

Kratochvíl – Kachlíř, Hájek, Dajč, Rudolf – Adam, Vlach, Fejt (C) – Schejbal, Rezničenko, Melena – M. Němec, A. Němec

Zápasy se hrály na dva poločasy s tím, že každý z nich se do tabulky počítal zvlášť.

Bruslaři vstoupili do turnaje proti Plzni, která nakonec celý turnaj vyhrála. S pozdějším vítězem sehráli vyrovnaný zápas. V obou poločasech se dostali do vedení, nakonec ale oba těsně prohráli. Ve druhé půli dostali gól až 40 sekund před koncem.

Od té doby ale havlíčkobrodští mládežníci nepoznali hořkost porážky. S Táborem i Českými Budějovicemi si shodně připsali jednu výhru a jednu remízu. To jim ve vyrovnané tabulce zajistilo druhé místo před třetím Táborem a čtvrtými Českými Budějovicemi.

Výsledky HBR:

Havlíčkův Brod – Plzeň 1:3 (Branky a nahrávky HBR: Vlach (M. Němec))
Havlíčkův Brod – Plzeň 1:2 (Branky a nahrávky HBR: Fejt (Adam))

Havlíčkův Brod – Tábor 2:1 (Branky a nahrávky HBR: Adam (Hájek), Hájek (Fejt))
Havlíčkův Brod – Tábor 0:0

Havlíčkův Brod – České Budějovice 0:0
Havlíčkův Brod – České Budějovice 2:1 (Branky a nahrávky HBR: A. Němec (Fejt), Melena (Schejbal))

Konečné pořadí:

1. Plzeň
2. Havlíčkův Brod
3. Tábor
4. České Budějovice

Nejužitečnějším hráčem týmu byl zaslouženě vyhlášen Vojtěch Melena.

Účastníci si pochvalovali skvěle zorganizovanou akci, turnaj za účasti televizních kamer byl pro všechny hezkým zážitkem.