6. 11. 2021 | Ladislav Vácha

Moje góly? Super! Hlavní ale je, že vyhráváme, raduje se Jan Bulín

Deset zápasů, osm gólů. Z toho hned čtyři v posledních dvou zápasech proti Chebu a Příbrami. Jan Bulín odvádí na začátku sezony parádní práci a je nejlepším kanonýrem Bruslařů. Osobní statistiky ho sice těší, ale nejdůležitější je pro něj úplně něco jiného. „Hlavně jsem rád, že teď vyhráváme. Je vidět, že v kabině je hned dobrá nálada. Když se prohrává, tak sem sice chodíme taky rádi, ale všichni jsou takoví skleslí. Teď je v kabině mnohem větší pohoda a to je super,“ usmívá se od ucha k uchu sympatický útočník.

Buldo, vyhráli jsme v Příbrami 4:2. Jak zápas celkově ze svého pohledu hodnotíš?
Byl to těžký zápas. Hlavně bych chtěl ale říct, že po utkání v Klatovech se toho hrozně moc změnilo. Řekli jsme si toho hodně k taktice a celkově k tomu, jak budeme jednotně hrát. Další změnou bylo to, že kapitánské céčko nově dostal Kuchťák. Byl to hlavně takový impuls pro Vořecha, aby se mu trochu ulehčilo od tlaku a začalo se mu dařit. Už při domácím zápasu s Chebem bylo vidět, že už je to zase ten starý dobrý Luboš. Byl pro tým hrozně velkým přínosem, což se potvrdilo i hned v dalším utkání na ledě Příbrami. Zápas v Příbrami hodnotím velice kladně, protože jsme dodržovali to, co nám pan trenér řekl. Myslím si, že jsme soupeře k ničemu moc nepustili, na to, že předtím doma neprohrál ani jeden zápas. Podle mě to bylo z naší strany velmi dobré utkání.

Přišlo mi, že nás hodně uklidnil náš první gól, který jsi v 9. minutě vstřelil právě ty. Souhlasíš?
Nechci říct, že to byla náhoda. Bylo to tak sehrané, že Luboš na mě vyhraje buly. Já jsem to pak parádně trefil, takže super.

Soupeř si chvílemi vytvářel tlak a my jsme se snažili dobře hlídat předbrankový prostor. I přesto si Příbram vytvořila šance a v tu chvíli nás hodně podržel v bráně Méďa...
Nerad to říkám, ale když někdo Méďu pochválí, tak se pak hned v kabině nosí. (směje se) Musím ho ale pochválit, protože chytal opravdu parádně. I Chali zatím chytá výborně. Myslím si, že naši gólmani zatím odvádějí parádní práci.

Asi bylo hodně důležité, že i když Příbram ve druhé třetině při přesilovce vyrovnala, my jsme dokázali okamžitě odpovědět, co myslíš?
Měli jsme štěstí, ale byla to pěkná akce. Byl to pro nás strašně důležitý gól, protože jsme se zase všichni uklidnili a pokračovali jsme v tom, co máme hrát.


Dalším zlomovým momentem byl povedený vstup do třetí třetiny, když Vořech nádhernou střelou zvýšil na 3:1. To nás uklidnilo asi ještě víc...
Přesně tak, uklidnili jsme se tím ještě víc. Příbram protestovala, že to gól nebyl. Já jsem to ale viděl a byl to jednoznačně gól, takže není o čem pochybovat.

Dalším klíčem k úspěchu bylo to, že jsme byli málo vylučovaní. Přišlo mi, že Příbram měla právě přesilovky hodně nebezpečné...
Je to tak. Příbram má hodně kvalitní tým, hrají tam šikovní kluci. Určitě byl vidět Zdeněk Kutlák, který je hodně zkušeným obráncem. Myslím si, že máme ale v týmu dobré typy hráčů na oslabení. Nakonec jsme to ubránili všechno dobře.

Přejděme k naší vítězné sérii. Asi se shodneme na tom, že po nešťastné porážce v Klatovech nás neskutečně nakopla domácí výhra s Pískem. Co říkáš na návrat Míry Třetiny, který je v Brodě velkou legendou a vystřelil nám vítězství?
Míru si pamatuju ještě z doby, kdy jsem hrál proti Brodu za Moravské Budějovice. Vím o něm, že je to výborný hráč. Všichni kluci ho tady znají a on zná zase je. Myslím si, že je to pro nás velký přínos. A to jak jako hráč, tak i jako člověk.

Po Písku jsme porazili i Cheb. Souhlasíš s tím, že to byl zatím z naší strany asi nejpovedenější zápas?
I já si myslím, že proti Chebu to byl asi náš nejlepší zápas. Řekl bych, že to mohlo skončit i víc než 7:1. Byl to výborný zápas. Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepouštěli, nevytvořil si skoro vůbec nic.


Fanoušci při utkání s Chebem vytvořili skvělou atmosféru a připravili vám i parádní děkovačku. Na naší vysoké výhře měli určitě velký podíl...
Určitě. Čím víc lidí přijde, tím je lepší atmosféra. Vždy jsme rádi, když jich přijde o trošku víc než na předchozí domácí zápas. Ta kulisa byla opravdu hodně dobrá, potom se nám hned mnohem líp hraje.

Už jsi zmínil Vořecha, který teď hraje na centru s tebou a Čejou. Vypadá to, že si spolu hodně rozumíte, v minulých dvou utkáních jste doslova excelovali. Jak to vidíš ty?
Jsem moc rád, že jsme mu s Čejou trochu pomohli se z toho dostat. Luboš je hodně zkušený hráč a máme radost z toho, že se mu začalo dařit tak, jak jsou tady všichni zvyklí.

V Brodě působíš první sezonu. Jak se ti líbí prostředí a jak si rozumíš s kluky v kabině?
Myslím si, že je tady hodně dobrá parta kluků. Všichni jsou mladí. Teda až na Vořecha, ten je trošku starší. (směje se) S kluky z týmu jsem i na bytě a celkově jsem tady spokojený.

Jak se s kluky dělíte o práci v bytě? Kdo třeba nejvíc vaří a uklízí?
Musím říct, že jako jediný vaří Kalič. Já tam s Klímičem občas uklidím. Někdy přijede moje přítelkyně, takže to tam uklidit musím. (usměje se) Jediný, kdo tam nic nedělá, tak je Méďa. Ten tam občas přespí, ale nikdy tam nic neuklidí. (směje se) Takže takhle to máme rozdělené.


Máš na kontě osm gólů a jsi aktuálně náš nejlepší střelec. Navíc jsi v minulých dvou utkáních vstřelil po dvou brankách. Očekávám, že jsi se svým příspěvkem spokojený...
Jo. Vždycky je super, když člověk dá nějaké góly. Hlavně jsem ale rád, že teď vyhráváme. Je vidět, že v kabině je hned dobrá nálada. Když se prohrává, tak sem sice chodíme taky rádi, ale všichni jsou takoví skleslí. Teď je v kabině mnohem větší pohoda a to je super.

Trenéra Konečného znáš ze společného působení v Hodoníně. Jak se ti pod ním hraje a jak se ti celkově líbí jeho filozofie?
Přesně tak, s trenérem se známe z Hodonína. On má rád ofenzivní styl hokeje. I proto jsem vlastně tady, protože jsme si spolu sedli. Jeho taktika je založená na tom, abychom dali co nejvíc gólů. Mně se to líbí a věřím, že i pro fanoušky to je pěkný hokej.

Na ledě jsi hodně vidět, protože jsi hodně zarputilý typ hráče. Takový buldok, který nevynechá jediný souboj. Jak to děláš, že máš pořád tolik energie?
Odjakživa jsem hodně důrazný hráč. Vždy jsem rád dohrával souboje, mám z toho dobrý pocit. Opravdu nevím, kde na to beru energii, ale hrozně mě to baví. To je takový můj motor.

Teď nás čekají další dva hodně důležité zápasy, když se doma utkáme s Kobrou Praha a s Řisuty. Určitě by to chtělo uspět, viď?
Bylo by fajn v sobotu vyhrát, abychom potvrdili výhru z Příbrami. Zase bychom se v tabulce posunuli trochu výš, protože Kobra má 23 bodů a je před námi. Když vyhrajeme, tak se na ni dotáhneme. Myslím si, že to bude hodně důležitý zápas. Řekl bych, že ještě důležitější bude potom porazit Řisuty. Kdybychom s nimi prohráli, tak by úplně ztratilo význam vítězství v Příbrami.


S jakým výsledkem bys byl na konci sezony spokojený?
Určitě si myslím, že hlavním naším cílem je probojovat se do play off. Bude to ještě těžké, protože naše skupina je hrozně vyrovnaná. Chceme se tam ale dostat a uděláme pro to všechno.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu