BK Havl. Brod - Musí se tady hrát až do konce, říká po triumfu na šumperském ledě Jiří Mička
Musí se tady hrát až do konce, říká po triumfu na šumperském ledě Jiří Mička

Musí se tady hrát až do konce, říká po triumfu na šumperském ledě Jiří Mička

22.08.2013 | Ladislav Vácha

Jiří Mička: Musí se tady hrát až do konce

Rebelové svedli se Šumperkem další divokou přestřelku, po jejímž konci se znovu radovali. I tentokrát nasázeli do sítě Draků šest branek, ale na rozdíl od úvodní bitvy se o vítězství strachovali až do úplného konce, kdy zpečetili při soupeřově hře bez brankáře svůj triumf. Chvíli po skončení utkání si s námi popovídal trenér Jiří Mička, který našel na výkonu svého týmu i negativa, mezi něž zařadil nepovedené přesilovky ze začátku poslední třetiny. Řeč přišla také na zúžení hráčského kádru či aktuální tréninkovou náplň, přičemž se havlíčkobrodský kouč vyjádřil i k výkonům obránce Kolafy. „Tomáš je zkušený bek, rádi bychom ho měli v týmu,“ uvedl na adresu zkušeného hokejisty, který si ve svém druhém startu za Rebely připsal premiérovou trefu.

 

Jak byste ze svého pohledu zhodnotil zápas?
Nezačali jsme dobře, když jsme brzy prohrávali 0:1, ale do konce třetiny jsme dokázali vyrovnat. Na začátku druhé třetiny jsme utekli o dva góly a měli jsme dvě stoprocentní šance, ale nedali jsme je. Šumperk zkorigoval na 3:2 a samozřejmě se probudili diváci, kteří ho začali hnát dopředu. Do třetí třetiny jsme šli nakonec s dvoubrankovým vedením. Potom jsme měli čtyři minuty přesilovku, dá se říci, že dvě minuty pět na čtyři a další dvě minuty pět na tři, ale nebyli jsme schopní ani pořádně vystřelit. Šumperk snížil, ale my mu znovu odskočili. Tady se ale musí hrát až do konce, protože bylo vidět, že do posledních sekund ten zápas nebyl stále rozhodnutý.

Co se týče vyloučení, proti Třebíči a Šumperku jich bylo mnohem více než v předešlých přípravných zápasech. Čím to podle vás bylo? Mohl za to o něco přísnější metr rozhodčích, nebo byla agresivita proti těmto soupeřům větší?
V Šumperku bude vyloučení vždy hodně. Mužstva se musí připravit na to, že tady budou hrát hodně oslabení. Tady se to dá očekávat, ale horší to bylo v Třebíči, kde jsme předvedli naprosto zbytečné fauly a doplatili jsme na to. Dá se říci, že dnes nebylo těch vyloučení až tolik. Když sem člověk jede, tak očekává, že na trestné lavici bude víc.

Víte už teď, kdy dojde k zúžení kádru?
Musíme si sednout s panem manažerem Žákem a probrat to. Dva kluci ještě asi odejdou. Uvidíme, jak to bude vypadat s ramenem Aleše Jelínka, který se dnes zranil, jestli to bude vážnější, nebo ne. Do pondělního tréninku bychom chtěli mít kádr z devadesáti devíti procent hotový.

Jiří Mička udílí pokyny svým svěřencům při utkání s Benátkami nad Jizerou.

Nově s vámi hraje obránce Kolafa, který dal proti Šumperku gól. Co zatím říkáte na jeho výkony?
Tomáš je zkušený bek, rádi bychom ho měli v týmu. Uvidíme, jak se to všechno vyvine.

Máte za sebou už několik přípravných zápasů. Jaké silné stránky a slabiny vám ukázaly, na čem bude ještě potřeba zapracovat?
Musíme cvičit bránění. A to jak u nás ve třetině, tak i obranu středního pásma. To budeme muset pořád pilovat. Musíme pracovat s těmito mladými beky, aby hokej hráli naprosto jednoduše a nesnažili se zbytečně moc vymýšlet. Uvidíme, jak se nám to podaří.

Na ledě už jste delší dobu. Co se snažíte v současné době nejvíce trénovat?
Od pondělí jsme začali trénovat založení útoku a bránění vlastního i středního pásma. Teď budeme postupně přecházet na obranu v oslabení a přesilové hry.

Díky.
Také děkuji.

Související články

 
Aktuálně na webu
Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

(neděle 29.11.) Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní...

 
Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

(sobota 28.11.) Současná situace spojená s pandemií onemocnění Covid-19 výrazně omezuje možnosti sportování a v...

 
Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

(pátek 27.11.) Systém výchovy dětí v Českém hokeji je tvořen z několika rozvojových projektů. Ať už se jedná o...

 
Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

(čtvrtek 26.11.) Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv