2. 12. 2021 | Ladislav Vácha

Musíme hrát hokej a neodpalovat od sebe puky, má jasno Roman Čermák

Trenéři ho dlouho postrádali, ale ve středu už v sestavě Bruslařů nechyběl. Roman Čermák se navíc vrátil na led ve velkém stylu, když ve 31. minutě krásnou ranou od modré čáry překonal gólmana Šorfa a snížil na 1:2. Domácí ale vzápětí inkasovali a Příbram si došla pro zasloužené vítězství 4:2. „Musíme hru trochu víc zklidnit a dát si to líp do hokejky. Potřebujeme hrát víc s pukem, protože hrajeme hrozně často bez puku. To je prostě špatně,“ zlobí se šestadvacetiletý obránce.

Čermis, s Příbramí jsme doma bohužel prohráli 2:4. Jak zápas hodnotíš?
Příbram hrála dobře, hodně dobře bruslila. Proti těmto soupeřům se s tím vždycky nedokážeme moc vyrovnat a hodně od sebe odpalujeme puky. Musíme hru trochu víc zklidnit a dát si to líp do hokejky. Potřebujeme hrát víc s pukem, protože hrajeme hrozně často bez puku. To je prostě špatně.

Bohužel se nám to stává hodně často, ale ani proti Příbrami se nám první třetina nepovedla, souhlasíš?
Vůbec nevím, jak si to vysvětlit. Je to asi tím, že soupeř na nás vletí a my úplně nevíme, co s tím máme dělat. Jak říkám, měli bychom si to dát víc do hole a prostě hrát hokej. Přehrát hráče, který nás napadá, a ne to pořád od sebe odpalovat.

Soupeř dal gól, který rozhodčí uznal po poradě s čárovým rozhodčím až po chvíli. Viděl jsi celou situaci?
Ani jsem to neviděl, protože jsem ještě vydýchával předchozí střídání. Vůbec nevím, jestli to gól byl nebo nebyl. Kluci ale říkali, že to gól byl, takže to asi bylo správně posouzené.

Za stavu 1:3 jsme měli k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale bohužel jsme z ní skoro nic nevytěžili. I to byl asi jeden z důvodů, proč jsme na body nakonec nedosáhli...
Jak se říká, když se nevyužije přesilovka 5 na 3, tak se nevyhrává. Nesehráli jsme to úplně dobře, ale Příbram na druhou stranu dobře bránila. Asi si nejsme v těchto situacích úplně jistí. Musíme se na to hodně zaměřit při trénincích a zlepšit to.

Do hry ses vrátil po docela dlouhé době. Jak ses na ledě cítil?
No, nebylo to úplně jednoduché. (směje se) Zase ale nemůžu říct, že bych byl po zápase úplně zničený. Nebylo to zase až tak špatné, upřímně jsem to čekal horší.

V sobotu nás čeká zápas na ledě Kobry Praha, kde nám to poslední dobou moc nejde. S čím bychom podle tebe měli do zápasu jít, abychom z něj vytěžili nějaké body?
Jak už jsem říkal, musíme se prostě snažit hrát hokej a zbytečně se nezbavovat kotouče. Obzvlášť na tom jejich malém hřišti bude důležité, abychom si nahráli přesně do hokejky. Musíme hrát co nejjednodušeji a vyvážet puky co nejrychleji ven z našeho pásma. Také musíme vepředu něco vymyslet a dát nějaké góly.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu