2. 12. 2021 | Ladislav Vácha

Musíme hrát hokej a neodpalovat od sebe puky, má jasno Roman Čermák

Trenéři ho dlouho postrádali, ale ve středu už v sestavě Bruslařů nechyběl. Roman Čermák se navíc vrátil na led ve velkém stylu, když ve 31. minutě krásnou ranou od modré čáry překonal gólmana Šorfa a snížil na 1:2. Domácí ale vzápětí inkasovali a Příbram si došla pro zasloužené vítězství 4:2. „Musíme hru trochu víc zklidnit a dát si to líp do hokejky. Potřebujeme hrát víc s pukem, protože hrajeme hrozně často bez puku. To je prostě špatně,“ zlobí se šestadvacetiletý obránce.

Čermis, s Příbramí jsme doma bohužel prohráli 2:4. Jak zápas hodnotíš?
Příbram hrála dobře, hodně dobře bruslila. Proti těmto soupeřům se s tím vždycky nedokážeme moc vyrovnat a hodně od sebe odpalujeme puky. Musíme hru trochu víc zklidnit a dát si to líp do hokejky. Potřebujeme hrát víc s pukem, protože hrajeme hrozně často bez puku. To je prostě špatně.

Bohužel se nám to stává hodně často, ale ani proti Příbrami se nám první třetina nepovedla, souhlasíš?
Vůbec nevím, jak si to vysvětlit. Je to asi tím, že soupeř na nás vletí a my úplně nevíme, co s tím máme dělat. Jak říkám, měli bychom si to dát víc do hole a prostě hrát hokej. Přehrát hráče, který nás napadá, a ne to pořád od sebe odpalovat.

Soupeř dal gól, který rozhodčí uznal po poradě s čárovým rozhodčím až po chvíli. Viděl jsi celou situaci?
Ani jsem to neviděl, protože jsem ještě vydýchával předchozí střídání. Vůbec nevím, jestli to gól byl nebo nebyl. Kluci ale říkali, že to gól byl, takže to asi bylo správně posouzené.

Za stavu 1:3 jsme měli k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale bohužel jsme z ní skoro nic nevytěžili. I to byl asi jeden z důvodů, proč jsme na body nakonec nedosáhli...
Jak se říká, když se nevyužije přesilovka 5 na 3, tak se nevyhrává. Nesehráli jsme to úplně dobře, ale Příbram na druhou stranu dobře bránila. Asi si nejsme v těchto situacích úplně jistí. Musíme se na to hodně zaměřit při trénincích a zlepšit to.

Do hry ses vrátil po docela dlouhé době. Jak ses na ledě cítil?
No, nebylo to úplně jednoduché. (směje se) Zase ale nemůžu říct, že bych byl po zápase úplně zničený. Nebylo to zase až tak špatné, upřímně jsem to čekal horší.

V sobotu nás čeká zápas na ledě Kobry Praha, kde nám to poslední dobou moc nejde. S čím bychom podle tebe měli do zápasu jít, abychom z něj vytěžili nějaké body?
Jak už jsem říkal, musíme se prostě snažit hrát hokej a zbytečně se nezbavovat kotouče. Obzvlášť na tom jejich malém hřišti bude důležité, abychom si nahráli přesně do hokejky. Musíme hrát co nejjednodušeji a vyvážet puky co nejrychleji ven z našeho pásma. Také musíme vepředu něco vymyslet a dát nějaké góly.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři