29. 8. 2013 | Ladislav Vácha

Myslím si, že to můžeme někam dotáhnout, říká o juniorce Dominik Kittler

Havlíčkobrodští junioři si v přípravě na nový prvoligový ročník zatím počínají velmi dobře. Po nervy drásající bitvě na ledě Kolína, kde minulý pátek zvítězili až po samostatných nájezdech, uspěli i v odvetě. K výhře nad houževnatými Kozly vypomohl mladým Rebelům i Dominik Kittler, sedmnáctiletý útočník, který v kádru pod vedením trenérského tandemu Karel Dvořák – Pavel Zmrhal zakotvil z konkurenční Dukly Jihlava. Nováček v brodském dresu se stal hostem pozápasového rozhovoru, v němž hovořil nejen o utkání proti Středočechům, ale i o svém příchodu do Kotliny.

Havlíčkův Brod vstoupil do přípravného duelu proti Kozlům velmi dobře, když se už v 6. minutě radoval po trefě Davida Kozlíka z těsného vedení. Soupeř sice dokázal v prostřední části vyrovnat, ale chvíli před druhou sirénou inkasoval a v poslední dvacetiminutovce definitivně zlomil jeho odpor Lukáš Žemlička. „Předvedli jsme docela dobrý výkon. Bylo tam ale ještě hodně chyb, stále je co zlepšovat,“ ohlédl se zápasem Dominik Kittler.

Většina příznivců mládežnického hokeje v Havlíčkově Brodě jeho jméno ještě nezná, protože mladý hokejista patří mezi nové tváře v havlíčkobrodské sestavě. „V Havlíčkově Brodě budu působit i v sezoně. Přišel jsem z Jihlavy, kde bylo hodně hráčů. Kvůli velkému přetlaku v sestavě bych si tam asi málo zahrál. Řekl jsem si, že to tady zkusím, a trenér mě vzal do týmu,“ popsal svou cestu k Rebelům mladý hokejista.

Trenérský tandem Karel Dvořák – Pavel Zmrhal může být zatím s výkony svých svěřenců spokojený. Mladíci z Kotliny dosud odehráli šest přípravných utkání, přičemž hned pětkrát se mohli radovat. Jedinou porážku utrpěli začátkem tohoto týdne, kdy prohráli v Hradci Králové o čtyři góly. „Je tady dobrá parta. Myslím si, že to můžeme někam dotáhnout,“ neskrývá spokojenost bývalý útočník Jihlavy či Žďáru nad Sázavou.

Juniorům se sice daří trápit soupeře úderným útokem a poctivou obranou, kterou jistí spolehlivými výkony brankář Čeněk Novák, ale i přesto se stále najdou činnosti, na nichž je třeba ještě zapracovat. A ptáte se, v čem by se Broďáci měli zlepšit do úterního souboje s Třebíčí? „Čeká nás těžší soupeř. Musíme více bruslit a zlepšit nahrávku i koncovku,“ má jasno jeden z nových článků útočných řad.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu