21. 9. 2023 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Není nám to jedno, o výhry se chceme porvat, dušuje se Voříšek. Budoucnost vidí dobře

Bruslaře čeká už devátá druholigová sezona, přesto bude v něčem jiná. Havlíčkobrodští hokejisté vstupují do nové éry pod novým vedením. „Naším cílem je přilákat diváky. Aby viděli, že nám to není jedno, že se o výhry chceme porvat,“ slibuje zkušený útočník Luboš Voříšek.

Osmatřicetiletého harcovníka čeká v Kotlině už osmá sezona. Za tu dobu už tu prožil mnohé, cíle se ale neměnily. „Od té doby, co jsem v Brodě, už je to několik let, byl vždycky cíl hrát nahoře. Ať jsme měli lepší tým, nebo horší, vždycky pro nás byli důležití diváci. Chtěli jsme hlavně domácí zápasy hrát pro ně. Samozřejmě vím, že se to kolikrát nepovedlo, nebyly všechny zápasy vždycky úplně super,“ přiznává Voříšek.

Klub nyní prochází určitým přerodem. Nastoupilo nové vedení v čele s Miroslavem Třetinou, klubovou ikonou, která se v uplynulé sezoně rozloučila s hráčskou kariérou. Nový předseda chce vrátit Havlíčkův Brod zpátky na hokejovou mapu a znovu plnit Kotlinu nadšenými fanoušky, jak si to pamatuje, když ještě za klub ze srdce Vysočiny bojoval na ledě.

„Máme teď před sebou čistý stůl, máme nový mančaft, nové vedení a naším cílem je sem diváky přilákat,“ potvrzuje Luboš Voříšek a vysvětluje, jak tomu chce mužstvo na ledě pomoct: „Chceme diváky přilákat na dobrý hokej, na vítězství, která tady chceme urvat, a hlavně na to, aby viděli, že nám to není jedno a že se o ty zápasy a výhry chceme porvat.“

Do A-týmu přišly nové posily, mezi muže se posunula řada šikovných hráčů z juniorky. V mladém mančaftu tak bude Luboš Voříšek plnit roli jednoho z mentorů. „Tuhle roli už mám několik let. Patřím k těm nejstarším hráčům. Ve finále v kabině role staršího hráče určitě může být, ale na ledě jsme jeden tým a každý v něm máme svoji roli. Snažíme se ji plnit tak, abychom byli úspěšní jako mančaft,“ přibližuje ostřílený mazák, který v generálce na novou sezonu vstřelil dva góly.

Mladí hráči přináší do mužstva energii, dravost, bojovnost, a také příslib zajímavého potenciálu do budoucna. „Budoucnost tu je v dobrých rukou. Pro mladé kluky je to každý rok zkušenost. Já to vidím sám na sobě. Když jsem byl mladší, byl jsem rychlejší, byl jsem na tom kondičně lépe, ale ty zkušenosti si člověk prostě musí nabrat a získá je jenom těmi zápasy a sezonami. Myslím si, že kluci se za sezonu zase posunou, a vidím to do budoucna dobře,“ vyhlíží Luboš Voříšek.


Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner