2. 9. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Není problém se tady skamarádit, pochvaluje si po svém příchodu Martin Vágner

Havlíčkobrodští Rebelové uvítali ve svém kádru hned několik posil, které s nimi vyjedou do nového prvoligového ročníku. Patří mezi ně i Martin Vágner, devětadvacetiletý obránce, který ve své dosavadní kariéře oblékal dresy Pardubic, Ústí nad Labem, Chrudimi či Hradce Králové. „Sice na druhé straně, ale odehrál jsem tady už dost zápasů, takže to tady znám,“ přiznává zkušený hokejista to, že nešel do úplně neznámého prostředí. (Malé foto: hcocelari.cz)

Jak se vám zatím v Havlíčkově Brodě líbí?
Líbí se mi tady, všechno je v pořádku. Sice na druhé straně, ale odehrál jsem tady už dost zápasů, takže to tady znám. Pamatuji si, že jsme tady tenkrát byli na nějakém soustředění s mládežnickou reprezentací, takže znám i město.

Jak jste se do Kotliny dostal? Mělo na vaše angažmá v Havlíčkově Brodě vliv i to, že zde trénuje pan Jiří Mička, pod kterým jste hrál v Hradci Králové?
Byli jsme spolu v kontaktu už v létě, ještě než byla v Hradci ta aféra, kdy se ještě nevědělo, co přesně se bude dít. Domlouvali jsme se, že kdyby to tam náhodou nevyšlo, tak se zkusíme domluvit. Nevyšlo to, tak jsme si párkrát zavolali, a jsem tady.

Hrál jste za Rebely přípravný zápas proti Jihlavě, takže jste už trochu okusil atmosféru prestižního derby. Jak se na něj těšíte? Popisovali vám už spoluhráči, jak vypadá v sezoně?
Každé derby je dobré. Znám to, protože v Hradci jsme měli derby s Chrudimí a s Vrchlabím. Tady je to ještě asi umocněné tím, že města jsou zhruba dvacet kilometrů od sebe. Musí se hrát suprově každému, když přijde tolik lidí a je výborná atmosféra.

V mládí jste hrával v Kanadě, dokonce jste byl draftovaný Carolinou Hurricanes. Jak se vám tam líbilo?
To si každý užívá. Já jsem byl tenkrát ještě mladý, takže jsem to asi vnímal ještě trošku jinak, než bych to vnímal teď. Myslím si, že to byl hezký zážitek. Bohužel jsem tam nezůstal, nepovedlo se mi tam prorazit, ale užil jsem si to a život jde ale dál.

Pomohlo vám, že jste se v Havlíčkově Brodě potkal s hráči, kteří s vámi dřív hráli v Hradci Králové?
Pomohlo. Kluky znám, protože proti sobě už delší dobu hrajeme. V Hradci byli Roman Vondráček a Láďa Rytnauer. Myslím si, že tady není problém se skamarádit, sednout si a pokecat.

Bydlíte v Havlíčkově Brodě, nebo sem každý den dojíždíte?
Zatím jsme na zimáku na ubytovně. Ještě to budeme řešit s vedením, jestli tady můžeme být přes celou sezonu. Uvidíme, jak to budeme ještě dělat. Hradec ale není daleko, a když budu moct, tak pojedu domů.

Děkujeme.
Také děkuji.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner