2. 9. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Není problém se tady skamarádit, pochvaluje si po svém příchodu Martin Vágner

Havlíčkobrodští Rebelové uvítali ve svém kádru hned několik posil, které s nimi vyjedou do nového prvoligového ročníku. Patří mezi ně i Martin Vágner, devětadvacetiletý obránce, který ve své dosavadní kariéře oblékal dresy Pardubic, Ústí nad Labem, Chrudimi či Hradce Králové. „Sice na druhé straně, ale odehrál jsem tady už dost zápasů, takže to tady znám,“ přiznává zkušený hokejista to, že nešel do úplně neznámého prostředí. (Malé foto: hcocelari.cz)

Jak se vám zatím v Havlíčkově Brodě líbí?
Líbí se mi tady, všechno je v pořádku. Sice na druhé straně, ale odehrál jsem tady už dost zápasů, takže to tady znám. Pamatuji si, že jsme tady tenkrát byli na nějakém soustředění s mládežnickou reprezentací, takže znám i město.

Jak jste se do Kotliny dostal? Mělo na vaše angažmá v Havlíčkově Brodě vliv i to, že zde trénuje pan Jiří Mička, pod kterým jste hrál v Hradci Králové?
Byli jsme spolu v kontaktu už v létě, ještě než byla v Hradci ta aféra, kdy se ještě nevědělo, co přesně se bude dít. Domlouvali jsme se, že kdyby to tam náhodou nevyšlo, tak se zkusíme domluvit. Nevyšlo to, tak jsme si párkrát zavolali, a jsem tady.

Hrál jste za Rebely přípravný zápas proti Jihlavě, takže jste už trochu okusil atmosféru prestižního derby. Jak se na něj těšíte? Popisovali vám už spoluhráči, jak vypadá v sezoně?
Každé derby je dobré. Znám to, protože v Hradci jsme měli derby s Chrudimí a s Vrchlabím. Tady je to ještě asi umocněné tím, že města jsou zhruba dvacet kilometrů od sebe. Musí se hrát suprově každému, když přijde tolik lidí a je výborná atmosféra.

V mládí jste hrával v Kanadě, dokonce jste byl draftovaný Carolinou Hurricanes. Jak se vám tam líbilo?
To si každý užívá. Já jsem byl tenkrát ještě mladý, takže jsem to asi vnímal ještě trošku jinak, než bych to vnímal teď. Myslím si, že to byl hezký zážitek. Bohužel jsem tam nezůstal, nepovedlo se mi tam prorazit, ale užil jsem si to a život jde ale dál.

Pomohlo vám, že jste se v Havlíčkově Brodě potkal s hráči, kteří s vámi dřív hráli v Hradci Králové?
Pomohlo. Kluky znám, protože proti sobě už delší dobu hrajeme. V Hradci byli Roman Vondráček a Láďa Rytnauer. Myslím si, že tady není problém se skamarádit, sednout si a pokecat.

Bydlíte v Havlíčkově Brodě, nebo sem každý den dojíždíte?
Zatím jsme na zimáku na ubytovně. Ještě to budeme řešit s vedením, jestli tady můžeme být přes celou sezonu. Uvidíme, jak to budeme ještě dělat. Hradec ale není daleko, a když budu moct, tak pojedu domů.

Děkujeme.
Také děkuji.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner